Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Minor

Tenorowy Klucz [NZ][Slice of Life]

Recommended Posts

Czołem Towarzysze :salut:

Chciałbym przedstawić upust moich literackich umiejętności, przelany na papier.
Cała historia będzie skupiała się wokół mojego (póki co) jedynego OC, którego formularz zrobię w czasie najbliższym.

Tak więc nie przedłużając

Tenorowy klucz wprowadzenie - Prolog - to traktować z przymrużeniem oka

Tenorowy klucz Część I- Opis drogi (audio-test)
Oczekujący na komentarze, pozytywne oraz negatywne alias Minor Sax minorpiecz.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolog został przeczytany. Cóż moge powiedzieć. Ilośc dialogów powalająca. Może nieco więcej opisów byłoby na miejscu, ale to już zależy od upodobań. Jako iż moje umiejętności muzyczne ograniczają się do gry na nerwach, to nie jestem w stanie ocenić profesjonalnej strony opisów. Ale wnioskując z Twojego profilu znasz się na tym, więc bardzo wątpię, żeby pojawił się tam choćby najmniejszy błąd. Charakter głównego bohatera daje bajeczne możliwości rozwinięcia tej postaci i interkację bohatera ze znanymi z serialu postaciami. Co do strony technicznej. Zauważyłem jedno czy dwa powtórzenia (mój korektor ma na mnie dziwny wpływ - kiedyś bym się nie czepiał :crazytwi:), oraz jedną rzecz, która jak zwykle wzbudziła we mnie jednoznacznie negatywne uczucie - "Canterlotem". Nie znoszę takiej odmiany i osobiście zmieniłbym to na "Canterlot". Ogólne wrażenie bardzo dobre i z zainteresowaniem oczekuję na ciąg dalszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba twój pierwszy fic co? Osobiście bym stwierdził, że nie jest to prolog, tylko dialog, który możesz zamieścić w prologu. Za mało, zdecydowanie ZA MAŁO opisów. Ale ok. Jeśli tylko dalsza historia będzie bardziej rozbudowana, to może to być ciekawy fic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czołem Towarzysze i Balangowicze :salut: Wesołego nowego roku! :partycannon: A oto jeszcze w 2012 roku ukazuję wam "Tenorowy Klucz cześć II" Wziąłem sobie do serca wasze uwagi, więc opisów jest więcej... Tym razem postanowiłem zrobić coś odrobinkę niekonwencjonalnego- mianowicie dodałem w niektórych momentach linki do audio, tematycznie dobranego do treści czytanej części....(sam nie czuję jak rymuję :rarityderp: ) Chciałbym przetestować ten system, jeśli zostanie mile przyjęty to postaram się dodawać taki cuś do następnych części... A wiec do roboty moje króliki eksperymentalne :megusta: Szalony polonisto-naukowiec alias Minor Sax P.S: Link do "Tenorowy Klucz cześć II" oczywiście w pierwszym poście :ming:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałem rodział pierwszy. Korektor ze mnie żaden, ale w Twoim tekście znalazłem tyle błędów ortograficznych, że oczy nie przestawiały mnie szczypać. Pododawałem Ci komentarze w google docs, żebyś wiedział gdzie i co poprawiać. W wielu miejscach miałem również zastrzeżenia co do składni. Skoro już wylałem nieco jadu pora na kilka rad ogólnych: 1. Załatw sobie korektora. Oni naprawdę pomogą w pozytywnym odbiorze Twojej twórczości. 2. Zastosowałeś się do udzielonych porad i wrzuciłeś sporo opisów. O wiele przyjemniej się teraz czyta. 3. Postać rozwijasz bardzo ciekawie. Przyznam, że nie mogę się doczekać nad jego interakcję z pierwszą poznaną z Mane 6. Ogólnie - mogło być o wiele lepiej, ale jeżeli usprawnisz ortografię i składnię to z prawdziwą przyjemnością sięgnę po kolejne rozdziały Twojego fanfika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fanfik ekstra. Pisz dalej. Nie obraź się, że ci upstroszyłem oba teksty komentarzami w gooogle docku, ale nie mogłem się powstrzymać. Masz mały problem z pędzeniem z fabułą na przełaj. Skracasz i upraszczasz. Może rzeczywiście dawaj więcej opisów (ale w tych tekstach już nie musisz). Żaden ze mnie korektor, ale mogę podoradzać, w kwestii estetycznej. Ostrzegam z góry - wszyscy nienawidzą mojego jojczenia :hmpf:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...