Skocz do zawartości

Absurdalna historia [PL][Oneshot][Slice of Life]


Recommended Posts

Autor: Escapist
Tłumaczenie: solaris
Oryginał: http://stories.everypony.ru/story/1250

Gorące uczucia w cichym Ponyville. Lyra spotyka Fluttershy, która ukrywa się z powodu Bon Bon. Ale... dlaczego? Dowiecie się, gdy przeczytacie poniższy fanfik.

Zwycięski fanfik w konkursie na rosyjskiej stronie everypony.ru

https://docs.google.com/document/d/1Z0daphYTUZgPqRvR1I_oB4IAWulcvcsx0xxMTGwCh-M/edit?usp=sharing

Edytowano przez solaris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mości solarisie, przymiotniki się odmienia. Tutaj dużo jest byków w rodzaju "księżniczki Celestia" pod koniec. Przejrzyj ff jeszcze raz, popraw te błędy i będzie lepiej. Pomijając te potknięcia, jest dobrze, wszystko przyjemnie się czyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam dodam taki "odmówiła by" zamiast "odmówiłaby". I osobiście pisałbym myśli w osobnej linijce niż zlane z narracją.

Co więcej...

- Lękliwy kucyk pociągnął nosem. Refleksy z rogu jednorożca drgały w jej oczach.

To to brzmi jakby było dialogiem, a nie narracją :P Nie wiem, po co dałeś tam ten myślnik.

Oraz pod koniec:

ogodziły.

Solarisku, why :c

Ogólnie troszeczkę na siłę walnąłeś tak dużą czcionkę :P Lekka historia w sumie: wielka kłótnia, która wynikła z drobnej rzeczy. Ale wszystko potoczyło się całkiem fajnie i w klimacie MLP.

Zatwierdzam tego fica.

PS. Ale dialogi to źle zapisujesz :drurrp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fika tłumaczyłem trzy godzinki i od razu jak skończyłem wrzuciłem. To jest moja domyślna czcionka do pisania pracy dyplomowej więc not my fault. Uczelnia ją zatwierdza, błędy zostaną poprawione w ciągu kwadransa xD

Niklas, "odmówiłaby" jest tak samo poprawną formą jak "odmówiła by" :drurrp:

Poza tym jako tłumacz nie ingeruję w styl pisania danego autora. Skoro on poustawiał tak konstrukcję fika to widać taki miał zamysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...