Skocz do zawartości

Anioł stróż


Recommended Posts

Od kilku dni zacząłem się interesować tematyką Anioła Stróża. według podstawowej definicji jest ti Anioł przepisany do człowieka od chwili narodzin do śmierci Ma za zadanie chronić nas i służyć radą oczywiście w istotnych chwilach życia a ggdy staniemy przed obliczem Boga nasz Anioł staje się naszym Adwokatem wyjawia nasze dobre uczynki jak i te złe skupując się na tym aby dobrych było hak najwięcej., ale czy ktoś z was sie zastanawiał nad imieniem swojego Anioła Stróża ? Ja Tak i szukając czegoś na ten temat dowiedziałem się że według Kabały każdy człowiek dostawał 3 Aniołów w chwili narodzin

Anioła regenta czy też Stróża (anioła który rządzi w danym okresie 5 dni, sprawuję pieczę nad osobami urodzonymi w tym czasie)

Anioła- Opiekuna (patronuje określonym dniom w roku)

Anioła Godzinowego (Każdy z Aniołów jest aktywny przez określoną porę dnia określona czasowo co 20 minut np 12:00 - 12:20 )

a to moje aniołki

Haaiah (28.07 -1.08)

Nemamiah (1.08)

Aniel ( 12:00 -12:20)

http://www.ucm.ca/en/traditionalstudyofangels/how-to-find-your-birth-angels.html - kalkulatorek dzięki któremu odnajdziecie swojego Anioła stróża

http://www.ezoforum.pl/karty-anielskie/12092-znajdz-swojego-aniola.html temacik na którym zjdzie info po polau o swoich aniołkach ;)

Link do komentarza

Z aniołami jest tak, jak z większością paranormalnych zjawisk, ciężko cokolwiek udowodnić w którąkolwiek stronę, może jest jeden, może są trzy? A może dwa? x) Na pewno znajdą się i tacy, co nie uznają żadnego xP

Lol, ten kalkulatorek wymaga znajomości daty urodzenia CO DO MINUTY!!! xD

Ale dobra, powiedzmy, że mój zestaw prezentuje się tak:

Physical level: 34. LEHAHIAH

Emotional level: 22. YEIAYEL

Intellectual level: 36. MENADEL

Hmm... fajnie... nie wiem, co zrobić z tą wiedzą! :

Link do komentarza

hm to powiedz to ludziom którzy czytają i wierzą w tzw anielskie karty. z resztą ja nie jestem wariatem aby się w takie rzeczy bawić, a jeśli chodzi co zrobić z tą wiedża to powiem wam że najważniejszy jest 1 Anioł jaki wam wychodzi z kalkulatora to on według Kabały najbardziej sie nami opiekuje i jest naszym duchowym przewodnikiem podałem również link z tematem gdzie 1 4 strony zawierają opisy aniołów (Kabala podaje że aniołów jest ilość niezliczona ale ważniejszych jest 72 podzielonych na 9 chórów z resztą ten sam system tylko lekko zmieniony został przyjęty w chrześcijaństwie). nie mówię żebyście od razu odprawiali jakieś rytuały ale zwyczajnie pomódl się czasem do swojego Anioła za pomocą tego co podałeś Turoń ale czasem wypowiedz jego imię i zobacz co się w wydarzy. Wszak w Piśmie jest napisane "na początku było Słowo " po za tym tylko taka moja dyskusja więc dyskutujmy hehe :fluttershy5:

Link do komentarza

Z kalkulatora nie dowiesz się jak ma na imię Twój Anioł Stróż xP

Z resztą, tak naprawdę znane są tylko trzy imiona aniołów (Michał, Gabriel i Rafael), reszta jest już podejrzana i nie wiem czy takie 'wypowiedzenie' imienia nie jest jakim zawołaniem do nieczystej siły. Takie poszukiwania imion aniołów podpada już pod okultyzm, nie wolno szukać kontaktu z tymi duchowymi siłami, gdyż to jest niebezpieczne. Tak naprawdę nikt nie ma pojęcia z kim się kontaktuje i kto tak naprawdę stoi pod danym imieniem. Trzeba zaufać Bogu ,który posyła nam prawdziwych Aniołów Stróżów , a jest ich wielu i wcale nie musimy znać ich tożsamości.

Link do komentarza

Ja wierzę w anioły stróże...

Czemu?

Jak mówi moja matka ( ona mówiła poważnie, i nie kłamie ) Jak miałem chyba 3 lata (1993 rok) zbiłem lustro. Duże lustro. Roztrzaskało się . Wokół mnie było pełno szkła. A ja... otoczony tak jakby barierą. Siedziałem pośród tego szkła (na środku) i nic mi nie było :P

Co do testu...zbyt wiele z tego nie rozumiem i nie chcę rozumieć :P

Physical level: 72. MUMIAH

Emotional level: 68. HABUHIAH

Intellectual level: 1. VEHUIAH

Link do komentarza

Z kalkulatora nie dowiesz się jak ma na imię Twój Anioł Stróż xP

Z resztą, tak naprawdę znane są tylko trzy imiona aniołów (Michał, Gabriel i Rafael), reszta jest już podejrzana i nie wiem czy takie 'wypowiedzenie' imienia nie jest jakim zawołaniem do nieczystej siły. Takie poszukiwania imion aniołów podpada już pod okultyzm, nie wolno szukać kontaktu z tymi duchowymi siłami, gdyż to jest niebezpieczne. Tak naprawdę nikt nie ma pojęcia z kim się kontaktuje i kto tak naprawdę stoi pod danym imieniem. Trzeba zaufać Bogu ,który posyła nam prawdziwych Aniołów Stróżów , a jest ich wielu i wcale nie musimy znać ich tożsamości.

W chrześcijaństwie znamy tylko imiona 3 archaniołów judaizm z którego wywodzi się Kabała zna ich z imienia trochę więcej. To co wamp pokazuje teraz może być uważne za okultystyczne, ale prawda jest taka że w Kabalale nie ma opisanych żadnych rytuałów , wyjawia tylko wiedzę na temat wszechświata z resztą dii 19 wieku Kabała w kręgach żydowskich była uważna za istotny element tradycji żydowskiej ale odrzucono ją z powodu zbyt nierealnego charakteru,

Co do moich kontaktów z Aniołem stróżem to gdy miałem siedem , lat często miewałem 1 szczególny koszmar śniło mi się że diabeł unosi mnie aż pod sam sufit a ja nie mogę nawet krzyknąć a gdy jakim sposobem udawało mi się krzyknąć okazywało się że trafiałem do Kolejnego koszmaru trwał to do 10 roku życia wtedy bowiem zauważyłem jakieś światło w koszmarze dotknąłem go i diabeł znikł minusem jest jednak to że od tamtej pory rzadko miewam sny zwykłe widzę czarną pustkę taką jaką widzi każdy gdy zamknie oczy dopiero nad ranem czasem dopada mnie jakiś sen ale nie zapamiętuję szczegółów albo bardzo znało np kiedyś mi się śniło, że :pinkie: robiła imprę, na której byłem chyba z okazji moich urodzin. nie pamiętam jednak co się działo i jak się znalazłem na imprezie nie wiedziałem też skąd PP znalazła się w moim pokoju (bo to tam odbywała się impra)

Link do komentarza

W chrześcijaństwie znamy tylko imiona 3 archaniołów judaizm z którego wywodzi się Kabała zna ich z imienia trochę więcej. To co wamp pokazuje teraz może być uważne za okultystyczne, ale prawda jest taka że w Kabalale nie ma opisanych żadnych rytuałów , wyjawia tylko wiedzę na temat wszechświata z resztą dii 19 wieku Kabała w kręgach żydowskich była uważna za istotny element tradycji żydowskiej ale odrzucono ją z powodu zbyt nierealnego charakteru,

Co do moich kontaktów z Aniołem stróżem to gdy miałem siedem , lat często miewałem 1 szczególny koszmar śniło mi się że diabeł unosi mnie aż pod sam sufit a ja nie mogę nawet krzyknąć a gdy jakim sposobem udawało mi się krzyknąć okazywało się że trafiałem do Kolejnego koszmaru trwał to do 10 roku życia wtedy bowiem zauważyłem jakieś światło w koszmarze dotknąłem go i diabeł znikł minusem jest jednak to że od tamtej pory rzadko miewam sny zwykłe widzę czarną pustkę taką jaką widzi każdy gdy zamknie oczy dopiero nad ranem czasem dopada mnie jakiś sen ale nie zapamiętuję szczegółów albo bardzo znało np kiedyś mi się śniło, że :pinkie: robiła imprę, na której byłem chyba z okazji moich urodzin. nie pamiętam jednak co się działo i jak się znalazłem na imprezie nie wiedziałem też skąd PP znalazła się w moim pokoju (bo to tam odbywała się impra)

Nie od dziś przypisuje się konkretne znaczenie zarówno poszczególnym symbolom sennym, jak i treści, która pojawia się we śnie. Wierzy się, że to, co nam się przyśni może mieć odzwierciedlenie także w rzeczywistości. Marzenia senne mają swoje podłoże w podświadomości, która w ciągu dnia rejestruje ludzkie pragnienia, lęki, myśli i obawy. Rezultatem tych wrażeń jest sen, a jego znaczenie interpretujemy w senniku online.

Link do komentarza

To, że sny biorą się min z podświadomości to potwierdzam ale interpretacja snów za pomocą senników i przywiązywanie do tego uwagi i jeszcze gorzej - "przepowiadania' z nich późniejszych wydarzeń ,jest dokładnie takim samym ciężarem duchowym co horoskopy. Przyznam ,iż koszmary nigdy mnie nie dręczyły, nigdy, aż do mojego zbliżenia się do Kościoła, bo diabeł chce mnie tym odciągnąć i nieudolnie przestraszyć. diabeł może na sny oddziaływać, a co za tym idzie, to szczególnie uwzględniając ten fakt nie powinno się zbytnio od snów uzależniać i nie nadawac im szczególnie znaczącej roli.

Link do komentarza

Jakoś nie wierze w to że "diabeł" tudzież inna wyższa siła ingeruje w moje sny (a jak już to mają w stosunku do mnie naprawdę popaprany plan :P). Sny są "moją" prywatną sprawą i załżą tylko od mojego mózgu (chyba że zechce inaczej).

A co do horoskopów i innych takich to uważam ze to głupia i nie groźna zabawa.

Link do komentarza

tak należy traktować ten kalkulatorek em jako pewnego rodzaju hebrajski horoskop bo prawdziwy okultyzm to pentagramy jakieś rytuały i zaklęcia w niezrozumiałym dla innych języku i tego za żadne skarby stsoować nie zamierzam wystarczy mi że widziałem diabła w swoich snach nie chcę go jeszcze widzieć na jawie już prędzej wole zobaczyć swojego Anioła lub duszę mojej Mamy

Link do komentarza

Anioł Stróż pewnie, to przyjaciel na którego mogę liczyć i to nie raz się o tym przekonałam. Może znacie św. Gemmę Galgani ? Ona ze swoim aniołem stróżem na co dzień rozmawiała, on ją uczył rozmowy z Bogiem. Jak się przeczyta dialog między nimi,to jak by byli bliskimi sobie przyjaciółmi.

A św. O. Pio? Który obcował także ze swoim aniołem stróżem o.Pio i anioł stróż

Po co szukać w jakiejś kabale, jak wielu ludzi miało i ma z nimi kontakt, tylko zazwyczaj się o tym nie mówi. Każdy z nas ma takiego anioła on po cichu nam pomaga nie musi się manifestować, tylko wtedy jeżeli Bóg tego ze chce, wtedy dla nas jest łaska od Boga widzieć i słyszeć swojego anioła.

Link do komentarza

tak to prawda podobno ojciec Pio miał ze swoim aniołem stróżem nieźle pod górkę ja pewnie też mam anioła strózą takiego jaki wyłania się z twoich słów Rubinka ale ja go nie słyszę ani nie widzę niestety, a chciałbym dostąpić tej łaski kiedyś (tak wiem sentymentalne to ale po prostu po śmierci mamy czuję się w domu jak karaluch po prostu niechciany

Link do komentarza

tak to prawda podobno ojciec Pio miał ze swoim aniołem stróżem nieźle pod górkę ja pewnie też mam anioła strózą takiego jaki wyłania się z twoich słów Rubinka ale ja go nie słyszę ani nie widzę niestety, a chciałbym dostąpić tej łaski kiedyś (tak wiem sentymentalne to ale po prostu po śmierci mamy czuję się w domu jak karaluch po prostu niechciany

Każdy może dostąpić tej łaski. Ale sam musi być wstanie łaski uświęcającej. Inaczej mówiąc być wierzącym i praktykującym chrześcijaninem, pragnącym żywego kontaktu z Bogiem. Wystarczy przeczytać o życiu tych świętych których wymieniłam. Magia, kabała czy inne duperele tu nie pomogą, tylko wprowadzą gorszego anioła, który daje cukierki a w zamian nas zabija od wewnątrz.

Link do komentarza

Nie rozumiem tylko czemu Anioł Stróż jest kojarzony tylko z chrześcijaństwem. Ju Indianie wierzyli że mają Ducha Opiekuna a jestem skłonny stwierdzić że to pewnie ten sam byt duchowy. Ja wiem że u mnie stanowisko to piastuje Perun lub ktoś mu podobny. Wszak burza mnie uspokaja a siedzenie na najwyższym drzewie w okolicy w trakcie zawieruchy nie wzbudza we mnie żadnego niepokoju.

Link do komentarza

Aniołowie Boży także przybierają postać zwierząt, po za tym każdy dobrze wie, że anioł nie ma ciała. A tu kilka przykładów: Aniołowie

Jak pisałam wcześniej wystarczy poszukać w życiu świętych. I jeszcze coś:

Słowo „anioł” (hebr. mal’ak; grec. aggelos znaczy wysłannik, posłaniec) nie jest więc określeniem natury, ale funkcji owej istoty duchowej. Św. Augustyn z Hippony, widział istotę życia aniołów w funkcjach, które spełniają: „Anioł oznacza funkcję, nie naturę. Pytasz, jak się nazywa ta natura? Duch. Pytasz o funkcję? Anioł. Przez to, czym jest, jest duchem, a przez to, co wypełnia, jest aniołem”.

Dokładna liczba aniołów nie jest znana. Pismo Święte wspomina o istnieniu zastępów anielskich lub wojska anielskiego. Jedyne świadectwo stanowi fragment Księgi Apokalipsy św. Jana Apostoła 5, 11 gdzie czytamy: „I ujrzałem, i usłyszałem głos wielu aniołów dokoła tronu i Zwierząt, i Starców, a liczba ich była miriady miriad i tysiące tysięcy”.

Aniołowie mogą ukazywać się ludziom (tzw. angelofanie) w snach (por. Mt 1, 20; 2, 13. 19-20 - anioł Pański ukazuje się Józefowi), wizjach, na jawie (por. Łk 1, 11-20 - anioł objawia się Zachariaszowi w świątyni; Łk 1, 20-38 - anioł przychodzi do Dziewicy Maryi; Łk 2, 8-14 - aniołowie ukazują się pasterzom w noc Bożego narodzenia; Mk 16, 4-5; Łk 24, 1-7; J 20, 11-12 - anioł ukazuje się przy grobie Chrystusa niewiastom lub Apostołom; Dz 1, 10-11 - aniołowie ukazują się Apostołom po Wniebowstąpieniu Jezusa). Przybierają jakąś postać, zazwyczaj młodzieńców przyodzianych w szaty o niezwykłej bieli (por. Mt 28, 3; Mk 16, 4-5; Łk 24, 4; J 20, 12; Dz 1, 10; Ap 15, 6; Anioł Pokoju w objawieniach fatimskich, zob. Hbr 13, 2).

Podstawowe źródło nauki o aniołach stanowią teksty biblijne, dlatego w rozważaniach omawianej w niniejszym artykule kwestii, nie wolno ignorować świadectwa Pisma Świętego.

Niewierni aniołowie

Biblia nie wyklucza istnienia złych duchów, szkodzących ludziom (por. Mt 25, 41; 2 Kor 12, 7; Ap 12, 7. 9). Są to aniołowie, którzy wskutek grzechu pychy i zazdrości, odmówili Bogu służby na rzecz zbawienia człowieka (łac. „non serviam” - „nie będę służył”), zerwali przyjaźń z Bogiem i odłączywszy się od Niego utracili dawne łaski (por. 2 P 2, 4; Jud 6). Dla określenia upadłych aniołów Biblia posługuje się hebrajskim terminem szatan, greckim diabeł („diabolos”) lub demon („daimonion”) co oznacza „przeciwnik, oszczerca, wróg, zwodziciel”.

W Starym Testamencie szatan staje się sprawcą utraty życia Bożego przez pierwszych rodziców - Adama i Ewę (Rdz 3, 20n) oraz przyczyną śmierci w życiu ludzkim (Mdr 2, 24: „a śmierć weszła na świat przez zawiść diabła”). Nowy Testament ukazuje go jako przeciwnika Boga i ludzi, albowiem usiłuje odłączyć człowieka od Boga, a przez to pozbawić go przyjaźni z Bogiem i przeszkodzić w osiągnięciu zbawienia (Mk 4, 15, Łk 22, 3; J 13, 27; 14, 30; 2 Kor 12, 7; 1 Tes 2, 18). Działając w świecie zły duch staje się źródłem pokus (por. Mt 4, 1-11; Dz 5, 1-3; 2 Kor 12, 7), a według pewnych koncepcji teologicznych - złych zdarzeń społecznych (np. wojny), czy kosmicznych (np. trzęsienia ziemi, powodzie, erupcje wulkanów).

Teksty biblijne przestrzegają człowieka przed istnieniem oraz szkodliwym działaniem złych duchów, zachęcając do czuwania, aby swoimi pokusami nie doprowadziły człowieka do upadku, który pozbawia go zbawienia (por. 1 P 5, 8: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając kogo pożreć”; por. Ef 6, 11-12: „Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście się mogli ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz… przeciw rządcom świata ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich”).

http://www.obecni.net.pl/index.php?page=news&kid=7&pkid=72&nid=264

Link do komentarza

Jak dla mnie fajnie by było poznać mojego anioła stróża... Ale wątpię, czy jestem odpowiednią kandydatką na osobę, która mogłaby widzieć anioły :derp2: Ale nawet jeśli go nie znam, czuję, że go bardzo lubię.

Anielskich snów nie miewam, czasami mam jakieś dziwne, ale ani anioła, albo demona w śnie nie miałam (no, chyba że nie pamiętam).

Poobserwuję ten temat, bo mi się nie chce pisać :rariderp:

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...