Skocz do zawartości

Lucy Gloss


Angdey

Recommended Posts

Imię: Lucy

Nazwisko: Gloss

Wiek: 16

Wygląd: Jej CM to czerwony znak nieskończoności.

5ycapd.jpg

Historia: Urodziła się w Cloudsdale. Zyskała sławę jako kucyk, który od urodzenia miał CM. Gdy była jeszcze mała, cała jej rodzina wyprowadziła się do Canterlotu. W wolnych chwilach ćwiczyła latanie. W szkole poznała wiele jednorożców, jednak chciała zadawać się z pegazami. Pewnej nocy uciekła. W mieście nie mogła latać, by nie wzbudzać podejrzeń. Bezszelestnie wymknęła się z Canterlotu. Gdy znalazła się w górach, postanowiła odpocząć. Znalazła jaskinię i tam zasnęła. Podczas snu nawiedziła ją księżniczka Luna. Nakłoniła ją do powrotu do domu. Lucy wróciła do domu przed świtem i rano opowiedziała wszystkim o tym, co się stało, ale nikt jej nie uwierzył. Postanowiła, że będzie służyć księżycowi. Chciała wstąpić do straży królewskiej, ale nie przyjęli jej ze względu na wiek.

Charakter: Uparta, zabawna, sprytna, uzdolniona, zmienna. Nie lubi być do czegokolwiek zmuszana.

Nawyki i przyzwyczajenia: Odkłada wszystko na ostatnią minutę. Cicho się porusza, stara się nie hałasować.

Niezwykłe umiejętności : Potrafi bezszelestnie się poruszać. Widzi w ciemności. Ma dobrą orientację w terenie.

Inne informacje: Uwielbia czekoladę. W wolnych chwilach lata i czyta książki. Lubi sporty nie-zespołowe. Gdy urodziła się, miała już CM (dlatego też nikt nie jest w 100-u % pewny, co ma symbolizować). Ma słabą pamięć do dat i nazwisk. Jest fanką Wonderbolts.


Jest to mój pierwszy OC, więc proszę o obiektywne, szczere komentowanie. I dodatkowa informacja- obrazek jest stworzony na podstawie innego, znalezionego w necie, ale NIE jest skopiowany.

'Nowa wersja' kucyka jest na drugiej stronie.

Link do komentarza

Zacznijmy od imienia.

Lucy to bardzo nie-rzadkie imię i to mi się nie podoba.

Oryginalność zawsze na pierwszym miejscu! :P

CM od urodzenia... I to jeszcze nieskończoności.

Oryginalne, oryginalne nie powiem :3

Albowiem nigdy nie widziałam OC'a który miał znaczek nieskończoności od urodzenia.

Historia krótka... Aż za krótka.

W sumie nie dowodzi do niczego :ming:

No chyba że jej zamiłowanie to służyć The Moon'owi.

Nie mam pojęcia czemu uciekła z domu.

Zbytnia królewskość? Rarity by nie pogardziła. xD

No chyba że Blueblood'em. xd

Można jedynie się domyślać.

Mesh jakiegoś tam kuca znalezionego w necie, przerobiona na Twojego OC'a. Ciekawy pomysł. xD

A więc 'Niech mesh (przyp.tłum. tzw. szkielet rysunku, animacji itp.) będzie z Tobą mądralo. xD' ;>

A jako że pierwszy OC'ek z Twej strony zrobiony, ulitacja (czytakie słowo istnieje? NIEE :3) moja nad tobą się ulituje. xd No w sumie, to zastrzeżeń prawie nie mam, tylko to co napisałam kilka wersów wyżej. :P

Ocena : +8/10.

Link do komentarza

Dzięki za uwagi, przydadzą się przy tworzeniu innych postaci. :fluttershy4:

Imię jest jakie jest. Po prostu nie mogłam się powstrzymać- uwielbiam to imię. Co do niewyjaśnionej ucieczki, już spieszę z rozwiązaniem. Lucy uciekła, bo chciała dostać się do Cloudsdale, żeby poznać inne pegazy, etc. Mogłam to jaśniej przedstawić i rzeczywiście nieco bardziej rozwinąć historię. A CM wybrałam taki, bo nie potrafiłam inaczej przedstawić tego, że jest uzdolniona w wielu dziedzinach, ale za nic konkretnego się nie zabierze. :shrug2:

Link do komentarza

Canterlot to nie miasto stricte jednorożcowe(nigdzie nawet nie jest powiedziane że zostało przez nie założone) - mieszkaj tam kucyki z wszystkich ras więc na pewno spotkała by jakiegoś pegaza lub ziemnego kuca

Poza tym jeszcze przeszkadza mi ten znaczek-on przecież przedstawia specjalną zdolność więc musi go zdobyć bo nikt nie zna swoich zdolności od urodzenie. Jak chcesz pokazać że jest wszechstronnie uzdolniona może mieć 2 znaczki albo scyzoryk(że niby wielofunkcyjny ale do niczego konkretnego się nie nada:rainderp:)

Link do komentarza

Jak wyżej, Canterlot to zwyczajne miasto z jednorożcami i pegazami i ziemakami. I wątpię, że obowiązuje tam zakaz latania xP

Co do wszechstronności z jednej strony piszesz

A CM wybrałam taki' date=' bo nie potrafiłam inaczej przedstawić tego, że jest uzdolniona w wielu dziedzinach, ale za nic konkretnego się nie zabierze.[/quote']

ale z drugiej wcześniej wspomniałaś

No to, znaczek nie powinien reprezentować jakoś tych umiejętności? :rarity5:

Wiesz, Cutie Mark reprezentuje talent, z którym kucyk sobie radzi najlepiej, jego niezwykłe umiejętności.

Poza tym sympatczna postać i bardzo przyjemny obrazek ^^

Link do komentarza
Co do wszechstronności z jednej strony piszesz

Z tym się poniekąd zgadzam, jednak nie mogę stwierdzić, że masz stu-procentową rację. Prawdą jest, że "Potrafi się bezszelestnie poruszać, etc., ale to nie są jej jedyne umiejętności. I w tym jest pies pogrzebany; z jednej strony głupio by wymieniać, że jest tak uzdolniona (bo nie jest ["jest uzdolniona w wielu dziedzinach, ale za nic konkretnego się nie zabierze."- dużo potrafi, ale nie chce tego dopracować]), ale z drugiej strony jeśli się tego nie wymieni, to nie będzie wiadomo o co chodzi. I ja wybrałam... tą druga opcję. :dunno:

Rzeczywiście, masz rację. Ja jednak spostrzegam je jako bazę główną jednorożców. :rainderp:

Poza tym dziękuję za miłą całą resztę komentarzy (za za opinie także). :rd8:

Link do komentarza

OC jest niezły ale widzę pewne błędy logiczne

- czemu latając miałaby wzbudzać podejrzenia ? jest pegazem, to naturalne .

- znaczek który nic nie oznacza WTF ?

- czemu uciekła z domu ? ( w Canterlocie też są pegazy tak btw, twoje wyjaśnienie nic nie wyjaśnia )

Ocena 6/10

Zrób coś z tymi błędami to będzie 9/10.

Link do komentarza

No niestety mam 'zryty' łeb i nic już z tym nie zrobię. :HLihR: Ubzdurałam sobię parę rzeczy na podstawie jakiś szczegółów/ błędów i teraz jakoś trzeba z kimś takim jak ja żyć. Poza tym, jeśli jakiś młodszy pegaz przekrada się w nocy po mieście, to albo coś przemyca, albo ucieka z domu, albo po prostu wraca do domu. (wersja dla agentów):aWe6O:

Link do komentarza

Oto nowsza wersja mojego OC'ka. Chwilowo nie mam zamiaru zmieniać postu rozpoczynającego, bo ten kuc zdaje się być... inny niż tamten. Dużo rzeczy pozmieniałam.

Imię: Lucy

Nazwisko: Gloss

Wiek: 16

Wygląd: Jej CM to shuriken (broń miotana, używana przez wojowników ninja) na tle księżyca.

-znaki szczególne: Piegi, blizna na prawej tylnej nodze

Pomimo swojej jaskrawej sierści i grzywy (i ogona) potrafi stać się dla innych niewidoczna. :rd6: (czyt. nosi przy sobie płaszcz maskujący)

jsytrm.jpg23u6atf.jpg

Historia: Urodziła się w Cloudsdale. Gdy była jeszcze mała, cała jej rodzina wyprowadziła się do Canterlotu. W wolnych chwilach ćwiczyła latanie. W szkole poznała wiele jednorożców, parę pegazów i kuców ziemnych, jednak chciała zadawać się z pegazami. Według niej mieszkańcy Canterlotu byli zbyt poważni, trzymali się zasad i ogólnie byli nieciekawi. Pewnej nocy uciekła. W mieście, nocą nie mogła latać, by nie wzbudzać podejrzeń. Bezszelestnie wymknęła się z Canterlotu. Gdy znalazła się w górach, postanowiła odpocząć. Znalazła jaskinię i tam zasnęła. Podczas snu nawiedziła ją księżniczka Luna. Nakłoniła ją do powrotu do domu. Lucy wróciła do domu przed świtem i rano opowiedziała wszystkim o tym, co się stało, ale nikt jej nie uwierzył. Gdy wróciła do pokoju, zauważyła, że ma znaczek! Był to shuriken na tle księżyca. Już wcześniej interesowała się "szpiegowaniem" oraz różnego typu walkami, ale nie sądziła, że jej znaczek będzie dotyczył czegoś takiego. Była wdzięczna Lunie. Chciała wstąpić do straży królewskiej, ale nie przyjęli jej ze względu na wiek. Zaczęła więc ćwiczyć, aby gdy osiągnie odpowiedni wiek, była wyszkolona do służby.

Charakter: Uparta, zabawna, sprytna, uzdolniona, zmienna. Nie lubi być do czegokolwiek zmuszana.

Nawyki i przyzwyczajenia: Odkłada wszystko na ostatnią minutę. Cicho się porusza, stara się nie hałasować.

Niezwykłe umiejętności : Potrafi bezszelestnie się poruszać. Widzi w ciemności. Ma dobrą orientację w terenie. Nigdy nie chybi.

Inne informacje: Uwielbia czekoladę. Lubi sporty nie-zespołowe. Ma słabą pamięć do dat i nazwisk. Jest fanką Wonderbolts.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...