Skocz do zawartości

E-papierosy


Turoń

Recommended Posts

Czy, ktoś z Was może "pali" bądź orientuje się w temacie elektronicznych papierosów? Chodzi o to,że moja znajoma chce się na nie przerzucić  ,gdyż ponoć są ekonomiczne i  dużo mniej szkodliwe dla zdrowia. Chodzi Mi o jakiś model, który nie miałby ceny z kosmosu ale żeby też się szybko nie popsuł. Przeglądaliśmy wiele stron ,ale zależy mi na opini kogoś kto tego używał, a nie recenzenta. Ponoć jedną z lepszym firm jest "Volish" ale być może znacie coś porównywalnego o nieco niższej cenie? 

Link do komentarza

Z tego co mi wiadomo większość osób które znam i co z normalnego papierosa chciały się przerzucić na e-papierosa jest zawiedziona działaniem urządzenia.

Podobno to nie zastąpi głodu nikotynowego tak jak normalny (opinia mojego kolegi) i już po jakimś czasie palacze nie wytrzymują ze słabizną "e" i znowu powracają do starych ,tradycyjnych 

Link do komentarza

Dwójka moich znajomych korzysta z e-papierosa i jest bardzo zadowolona. Wszystko zależy ponoć od tych olejków jakich się użyje. Jak się kupi kijowe, to wiadomo, że to nie pomoże dużo.

 

Ja nie popieram palenia papierosów, ani w formie tradycyjnej, ani w formie e-papierosów. Zalecałbym rzucenie papierosów, ewentualnie przerzucenie się na tabakę - to wyjdzie ekonomiczniej i zdrowiej.

Link do komentarza

Wszystko zależy od tego czy chce rzucić palenie. Samo przejście na e-papierosa to jedynie zmiana sposobu zażywania nikotyny na mniej szkodliwy (chociaż chyba nie ma jeszcze żadnych szczegółowych badań), ale to nadal ten sam nałóg.
Volish jest jedną z najlepszych firm. Jeżeli szukasz czegoś tańszego to ze swojej strony mogę polecić e-papierosy firmy "Czacza". Polecam również unikać wszystkich wyrobów z napisami "health" itp.

Co do mocy e-papierosów to wszystko zależy od tego, jakiej mocy liquidy się kupuje. Każdy liquid ma podaną zawartość nikotyny w mg/ml.

Osobiście jednak polecam całkowicie rzucić palenie. ;)

 

Link do komentarza

Co powiedzieć mogę, kolega ostatnio chciał spróbować czym to jest, kupił sobie za 70zł cały zestaw i używa tego tylko dla zabawy bo z reguły jest nie palący.

Według mnie i tak nie ma sensu kupno tego, jak palisz i tak to będzie za mało, jedyne podejście to rzucenie palenia.

 

Znam sporo osób, które całkowicie przeszły ze zwykłych papierosów na elektroniczne. Jeżeli po przejściu na e-papierosa nie zaspokaja on głodu nikotynowego to kupuje się mocniejsze liqiudy. Oczywiście są i tacy, którzy wolą zwykłe papierosy i do nich wracają.

A kupowanie e-papierosa dla zabawy uważam za głupotę, bo naprawdę łatwo się od niego uzależnić (chyba, że się pali liquidy beznikotynowe).

 

Też namawiam do rzucenia. Ale ponoć nie jest łatwo ot tak palenie rzucić...

 

Nie jest łatwo ot tak rzucić palenie, trzeba mieć silną wolę i przede wszystkim chcieć rzucić.

Link do komentarza

Nie jest łatwo ot tak rzucić palenie, trzeba mieć silną wolę i przede wszystkim chcieć rzucić.

To po prostu zależy od osoby 

 

Moja mama pewnego dnia jak Filip z konopi wyskoczyła nam z wiadomością że, kończy z paleniem.. i od tamtego dnia.. już od ponad 7 lat nie miała ani razu papierosa w ustach.

Jednak jak patrzę na .....mamę :cyg: .. mojego chłopaka ....ona jak przynajmniej jak co max 2 godziny nie zapali to staje się agresywna i jest w stanie nawet rzucać w kogoś talerzami.

 

Jeżeli ktoś jest strasznie uzależniony od nikotyny i zwykłych papierosów ciężko będzie mu się przyzwyczaić do elektronicznego  ,ale zawsze warto spróbować!

Link do komentarza

Próbować można, jak się uda to gratulacje  :rd6: . Nawet mój nauczyciel sobie pali o takiego E-papierosa, i co mnie cieszy jak nawet ci chuchnie w twarz, dymu śmierdzącego nie poczujesz, zapach i smak głównie zależy od Liqiudy, można nawet sobie kupić malinowy Liqiudy, strasznie słodki w zapachu jak i w smaku.

Link do komentarza

te e-papierosy to coś takiego jak shisha?

 

W sziszy dym tytoniowy jest filtrowany i schładzany przez wodę, ale nadal jest to dym tytoniowy zawierający substancje smoliste. W e-papierosach liquid jest odparowywany za pomocą grzałki elektrycznej, więc tym "dymem" nie jest dym tytoniowy a opary liquidu.

Link do komentarza

Ja sam palę e-papierosa i stwierdzam że nie jest źle. Na początku ciężko się przyzwyczaić zwłaszcza że smakuje inaczej niż zwykły papieros. Wypalałem Liquida w 3 dni. Teraz starcza na dłużej,  W sumię nie ciągnie mnie już tak do papierosów. U mnie w mieście olejek kosztuje 9zł a starcza mi teraz na 2 tygodnie. Tak więc oszczędzam na tym bo jak paliłem zwykłem papierosy schodziły 2 paczki dziennie.

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Eh.. U mnie w klasie pali prawie większość, też namawiali ale próbować nie zamierzam. Papierosy to ogólnie strata pieniędzy i szkoda zdrowia na takie coś, jednak jak ktoś lubi to sprawa co zrobić, sprawa osobista to jest. Odnośnie e-fajek, podobno są lepsze i to o wiele. Zależy to od olejku jak pisali poprzednicy. Wiele nie powiem, bo nie znam się zbytnio. Tyle z mej strony :>.

Link do komentarza

Popieram nie palenie^^ Mój pierwszy i ostatni papieros był w wieku...ok 5 lat xD Głupi dzieciak zapalił po tatku i tak sie zakrztusił, że tak się wryło mu w pamięć że zostało i zostanie do końca życia^^ Ostatnio była jeszcze shisha.. Ale to też pierwszy i raz ostatni. Bo skończyło się prawie bełtem xP

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Popieram nie palenie^^ Mój pierwszy i ostatni papieros był w wieku...ok 5 lat xD Głupi dzieciak zapalił po tatku i tak sie zakrztusił, że tak się wryło mu w pamięć że zostało i zostanie do końca życia^^ Ostatnio była jeszcze shisha.. Ale to też pierwszy i raz ostatni. Bo skończyło się prawie bełtem xP

Shisha to już inna sprawa jest. Wiadomo że też w jakiś sposób szkodzi, ale jest zdrowsza moim zdaniem. No.. nie robię off-topu już :v

Link do komentarza

Moi kumple mają e papierosy od volisha, ale na pewno da się coś kupić za niższą cenę, polecam pójść do jakiegoś sklepu, a propo psucia się sprzętu to tak naprawdę wszystkie części są wymienne i ogólnodostępne. Najtaniej i najekonomiczniej byłoby złożyć coś samemu, wybierasz poszczególne elementy i sobie składasz. Mój kolega pierwszego elektryka sobie złożył za 15 złotych, ale od 50 do ok. 100 zł możecie dostać coś fajnego, najważniejsza jest przede wszystkim wybór jak najlepszej baterii i grzałki. Według mnie to pomaga w rzuceniu, bo kolega nie pali już zwykłych w ogóle bo mu sie niedobrze robi, a poza tym szanse na raka płuc znikają, tak jak na inne tego typu choroby np. coś takiego1100mAh

 

ego655-1669-thickbox.jpg

za stówke, bateria 

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...