Skocz do zawartości

[Konkurs] Namaluj Księżniczkę Cadance


Kruczek

Recommended Posts

Mam koleżankę, która odrysowała jeden rysunek, jakiejś autorki, Choć wcześniej pisała do niej, ale nie było odpowiedzi, więc namalowała na płótnie podobną postać. Tamta Kobieta o tym wiedziała i oskarżyła ją o kradzież, i poszło to wyżej musiała wycofać ten obraz z galerii. Nie była to dla niej miła sytuacja.

urzekla-mnie-twoja-historia-4469.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się tego kota :twilight3:

Miała nie przyjemności w MDK-u w którym się udziela i jej praca była wystawiona w galerii, pisała skąd przerysowała, ale tamta dostała jopla. Wierzcie mi lub nie, ale zdarzają się osoby, co po trupach idą w śród artystów.

Edytowano przez Anathiela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Osobiście również rysuję (rzadko), i zawsze szukam inspiracji w innych, już istniejących pracach. Nie uważam się za złodzieja ani kogoś gorszego. Poza tym jeżeli już to gdzieś publikuję, to tylko na tym forum. Nie sądzę aby komuś nie podobało się, że postanowiłem skopiować własnoręcznie jego pracę. Oczywiście może się zdarzyć, że komuś to będzie przeszkadzać, ale uważam, że są to sporadyczne przypadki. Np. ja bardzo bym się cieszył gdyby ktoś kopiował moje prace. To by znaczyło, że mu się podobają i są "coś warte". Ale tak jak pisałem wszystko zależy od osoby, która akurat ten problem próbuje rozwiązać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. ja bardzo bym się cieszył gdyby ktoś kopiował moje prace. To by znaczyło, że mu się podobają i są "coś warte". Ale tak jak pisałem wszystko zależy od osoby, która akurat ten problem próbuje rozwiązać.

Ja też,ale pod warunkiem ze ktoś da odnośnik do oryginalnego źroddla, a nie rzecz po prostu ukradnie. Wtedy bym sie wkurzyl :P co innego inspiracja,tez sie inspiruje np anatomią zwierzat itd,ale nigdy nie przerysowuje czyjejś pracy bez podania jakiej informacji odnoszacej do oryginalu(ale i tak robie to tylko i wylaczsnie w przypadku tworzenia kopii artystow z innych epok co tak czy siak jest prawnie dozwolone ;p).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Osobiście również rysuję (rzadko), i zawsze szukam inspiracji w innych, już istniejących pracach. Nie uważam się za złodzieja ani kogoś gorszego. Poza tym jeżeli już to gdzieś publikuję, to tylko na tym forum. Nie sądzę aby komuś nie podobało się, że postanowiłem skopiować własnoręcznie jego pracę. Oczywiście może się zdarzyć, że komuś to będzie przeszkadzać, ale uważam, że są to sporadyczne przypadki. Np. ja bardzo bym się cieszył gdyby ktoś kopiował moje prace. To by znaczyło, że mu się podobają i są "coś warte". Ale tak jak pisałem wszystko zależy od osoby, która akurat ten problem próbuje rozwiązać.

Jack Sparrow na twoim avatarze i sygnie mnie urzekł *.*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Osobiście również rysuję (rzadko), i zawsze szukam inspiracji w innych, już istniejących pracach. Nie uważam się za złodzieja ani kogoś gorszego. Poza tym jeżeli już to gdzieś publikuję, to tylko na tym forum. Nie sądzę aby komuś nie podobało się, że postanowiłem skopiować własnoręcznie jego pracę. Oczywiście może się zdarzyć, że komuś to będzie przeszkadzać, ale uważam, że są to sporadyczne przypadki. Np. ja bardzo bym się cieszył gdyby ktoś kopiował moje prace. To by znaczyło, że mu się podobają i są "coś warte". Ale tak jak pisałem wszystko zależy od osoby, która akurat ten problem próbuje rozwiązać.

Zaiste dobrze gadasz kuzynie!

Polać mu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to jeszcze na koniec dodam od siebie iż prawdziwy artysta nie kopiuje cudzych prac i to jest gorsze bo  ktoś kto kopiuje nie ma własnego stylu ani wyobraźni.

Ktoś kto przypisuje sobie cudze zasługi artystą tak na prawdę nie jest. Mimo że ma talent to nie zna tak na prawdę siebie. Bo zamiast narysować to co sie ma w głowie, kopiuje pracę kogoś innego.

I uważam że tylko artysta który włożył w swoją pracę serce, wyobraźnię oraz wysiłek zrozumie jakie to nieprzyjemne gdy ktos kopiuje jego pracę i przypisując sobie zrobienie tej pracy wygrywa konkurs. Ja osobiście była bym bardzo wściekła na taką osobę. I osoby które same tak robią nie zrozumieją nigdy osób które są kopiowane.

Oczywiście nasz pan o którym toczyła się ta rozmowa ma talent, tylko zamiast rozwijać go po swojemu woli kopiować prace innych. Dlaczego? może uważa że sam by takiej pracy nie zrobił? Nie wiem jak wy ale ja bym chętnie obaczyła pracę w pełni zrobiona przez niego, w której nie  ma ani krzty innego artysty.

 

Wybaczcie ale musiałam się wypowiedzieć bo gdy widzę takie komentarze:


Osobiście również rysuję (rzadko), i zawsze szukam inspiracji w innych, już istniejących pracach. Nie uważam się za złodzieja ani kogoś gorszego. Poza tym jeżeli już to gdzieś publikuję, to tylko na tym forum. Nie sądzę aby komuś nie podobało się, że postanowiłem skopiować własnoręcznie jego pracę.

To duma mnie do tego zmusza.Bo to co jest tu napisane usprawiedliwia zbrodnię która do usprawiedliwienia nie jest. Bo tak czy siak kopiowanie nie jest legalne. A on swoje skopiowane prace wstawił na stronę na której są oryginały :B A to nie powinno mieć miejsca.

 

I Graphite z całego serca zachęcam cie byś rozwijał swój styl i nie zapożyczał sobie go od innych. Bo masz talent ale idziesz z nim w niewłaściwą drogę.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej "bawi" jeden fakt.

 

Turoń który zrobił w 100% samodzielnie pracę (i jest naprawdę na poziomie pod względem kolorystyki jak i wykonania) ..Nie zdobył żadnego miejsca ,ale co tam! Ważne ,że skopiowany obrazek zdobył trzecie miejsce!

 

W dziale z rysowaniem ...no wybaczcie ale narodził się burdel (bo inaczej ja tego określić nie mogę!). I czyja to wina? Poczytajce sobie posty moderatora działu ...kompletnie niekompetentna osoba! I jeszcze lekceważy ludzi swoimi postami.

 

W działach opowiadań gdy zostało zgłoszone ,że ktoś kopiuje od drugiego teksty do swojego fan fiction.. mod wziął to sobie do serca ...zrobił konferencje z ludźmi..Wina została udowodniona i kopiarz ZOSTAŁ UKARANY.  Tutaj też tak powinno być ,albo przynajmniej niech ludzie dają linki do oryginałów ,bo to jest zwykła kradzież!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich osób, które mówią o inspiracji rysunkami innych. Zauważmy, że INSPIRACJA a KOPIOWANIE to dwie różne rzeczy. A autor (co wyraźnie widać) nie wzorował/inspirował się tą pracą, ale ewidentnie ją skopiował ;) Tavi, Raven, Turoń i pewnie wiele innych osób biorących udział w konkursie rysowało własnym stylem, podczas gdy Graphite Shine skopiował nie tylko pomysł na sam rysunek, ale i styl innej osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich osób, które mówią o inspiracji rysunkami innych. Zauważmy, że INSPIRACJA a KOPIOWANIE to dwie różne rzeczy. A autor (co wyraźnie widać) nie wzorował/inspirował się tą pracą, ale ewidentnie ją skopiował ;) Tavi, Raven, Turoń i pewnie wiele innych osób biorących udział w konkursie rysowało własnym stylem, podczas gdy Graphite Shine skopiował nie tylko pomysł na sam rysunek, ale i styl innej osoby.

ano właśnie :B gdyby był to tylko pomysł...

A on skopiował cały obrazek i nie dodał nawet nic od siebie :B  Jedyne co zrobił dobrze i co zasługuje na pochwałę  to to że ładnie pocieniował.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej "bawi" jeden fakt.

 

Turoń który zrobił w 100% samodzielnie pracę (i jest naprawdę na poziomie pod względem kolorystyki jak i wykonania) ..Nie zdobył żadnego miejsca ,ale co tam! Ważne ,że skopiowany obrazek zdobył trzecie miejsce!

 

W dziale z rysowaniem ...no wybaczcie ale narodził się burdel (bo inaczej ja tego określić nie mogę!). I czyja to wina? Poczytajce sobie posty moderatora działu ...kompletnie niekompetentna osoba! I jeszcze lekceważy ludzi swoimi postami.

 

W działach opowiadań gdy zostało zgłoszone ,że ktoś kopiuje od drugiego teksty do swojego fan fiction.. mod wziął to sobie do serca ...zrobił konferencje z ludźmi..Wina została udowodniona i kopiarz ZOSTAŁ UKARANY.  Tutaj też tak powinno być ,albo przynajmniej niech ludzie dają linki do oryginałów ,bo to jest zwykła kradzież!

Ja na miejscu administratora, widząc coś takiego, od razu bym zamknął temat. I o to też apeluję !!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...