Skocz do zawartości

Upadek Ostatniego [Oneshot][TCB][Human][Violence]


Nikern

Recommended Posts

Wiatm. W przerwie między pisaniem moich dwóch większych fanficków, naskrobałem to opowiadanie. Jest ono króciutki, myślę że przeczytanie nie powinno zabrać więcej niż 15 min. Aczkolwiek mam nadzieję że okaże się w porządku. Jako że to mój pierwszy opublikowany ff proszę o komentarze i krytykę. Dzięki.

 

 

Upadek Ostatniego:

https://docs.google.com/document/d/1APX4DBW95Hg3ucnYPdZ_T69pDNerusJ-lMHvXhMRl7Q/edit?usp=sharing

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się w tej chwili, że nie przeczytałem ani jednego ficka w klimacie TCB. Serio. Wszystko co wiem, o FOL, POZ, ogólnie o TCB to znam to z tego forum i dyskusji w tematach np. FOL czy POZ. Dlatego wybacz Ghatorrze, ale ciężko mi coś powiedzieć o tytułach które wymieniłeś bo nie mam pojęcia o czym one są :rainderp:

 

I takie małe ogłoszenie. Doszukałem się jeszcze paru błędów i zapewniam że będą one niezwłocznie usunięte. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaach .-.

To w skrócie:

Historia odrodzenia - mój fic, jakby co. Ludzkość bierze zemstę na kucach i się odradza, jak nazwa wskazuje. Opór ostatnich ludzi, takie tam...

Ten minutes - ludzkość żegna się z światem za pomocą atomówki.

Am I... not a human - nie TCB. Po prostu jeden człowiek, taki uber, chodzący terminator jak tutaj, przedziera się przez niewolące ludzkość kuce jak nóż przez masło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki miał być. Ale zobaczę inne komentarze i być może napiszę coś jeszcze o Ostatnim. 

 

Dziękuję Gandzi i drugiemu jegomościowi( nie znam forumowego nicku) za pozaznaczanie błędów. Większość została już poprawiona. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Przyznam, że wasze komentarze zachęciły mnie do napisania czegoś więcej, dlatego postanowiłem że tak też uczynię. Kiedy się ukaże? Nie wiem jeszcze? O czym będzie, to już mniej więcej wiem. Tytuł też już mam :x. Na razie jednak skupię się na mocno zaawansowanym ficku. Potem się zobaczy ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm niezły pomysł. sam sobie to wyobrażałem.

i w tym momencie zwycięstwo FOLu okazuje się oczywiste. equestria nie miałaby szans.

takich fanatyków jak on znajdzie się na całym świecie setki. potem armie normalnych ludzi... jak każdy zabiłby dwa kuce przed śmiercią/ponifikacją equestria utonęła by we krwi. a jak nie starczy - fiuu atomówki taktyczne na biura i placówki kuców. fiuuu na kucze miasta i papa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Witam.

 

Czytałem lepsze TCB.

 

Pozdrawiam.

 

 

A na poważnie, kurczę, to jest dziwne opowiadanie.

 

Technicznie znów musiałem dać sporo poprawek, głównie, oczywiście, myślniki. Styl jakiś jest, ale brakuje mu, by nadać mu klimat.

 

Jako, że klimatu prawie nie ma, przejdę dalej.

 

A szkoda, bo sama opowieść miała potencjał. Tekst jest o tym, jak poległ ostatni człowiek, mszczący się na kucykach za to, co zrobiły z ludzkością. To jest całkiem spoko. Nie spoko jest całe tło, jakie zostało podane, a chodzi o logikę, ale zapewne domyślicie się o co chodzi, gdy przeczytacie sami…

 

A jeśli nie, to zawsze mam spoilery!

 

Spoiler

Czemu nikt przed nim, nawet z państw toczących wojnę z Equestrią, nie użył broni jądrowej? Zwłaszcza, że magia jasno została opisana jako ograniczona i zdecydowanie nie tak wszechpotężna jak zazwyczaj.

 

Wracając, sama postać jest dość wiarygodna, poza tym, że jest strasznie OP. Sama daje rade więcej zrobić, niż cały FOL!

 

Czy fik polecam? Bo ja wiem, mam co do niego mieszane odczucia. Powiedzmy dyplomatycznie, że są lepsze TCB do czytania.

 

Pozdrowienia były, więc…

 

Nie ma dowodów na to, że Celestia wiedziała o ponyfikacji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...