Skocz do zawartości

Forum warszawskich bronies


Polonius

Recommended Posts

O ile się nie mylę stanęło na propozycjach Cessatora, ino ktoś musiałby je lepiej wykonać. W zasadzie mógłbym o tym pogadać z Nomi, która zna się na wektorowaniu i zapewne udałoby jej się wykonać przynajmniej tą propozycję z Sawą w herbie, tylko pytanie, czy odpowiadałoby wam zrobienie samej Sawy w herbie już bez tego miecza i tarczy? Szczerze mówiąc sam tego z tymi atrybutami nie wyobrażam, zaś chętnie dodałbym Celestię i Lunę, ale o ile jeszcze Celestia pasuje graficznie do flagi miasta, tak zaś Luna już trochę nie bardzo. 

Edytowano przez Linds
Link do komentarza

Linds, z przykrością cię informuje, że Cessator poparł propozycję moją, Twitcha i Krzyświeła

Have a nice day

 

 

Sugerujesz, że skoro Cessatorowi podoba się inna propozycja niż jego własna, to Linds nie może już jej poprzeć? Trochę to bezsensu.

Swoją drogą jaka jest Wasza propozycja? Mam nadzieję, że nie flaga z Octy :v

 

  • +1 3
Link do komentarza

> Cat, trzeba było słuchać na meecie. I tak jest z Takimi 

 

Po prostu opisz to a najlepiej repostnij obrazek, bo też już się w tym pogubiłem. Zresztą ktoś mógł nie być na meecie albo akurat wtedy rozmawiać z kimś innym a nadal być zainteresowany flagą. 

 

Też wolałbym flagę bez miecza, tarczy i innych tego typu atrybutów. 

Edytowano przez Maklak2
  • +1 1
Link do komentarza

Olaf z tego co pamiętam miałeś zrobić jakiś szkic i go tu wrzucić.

 

https://www.dropbox.com/s/7ys1nc40yf2w3yz/bbbb.rar

 

mniej więcej takie coś proponuje olaf, konkretnie "3" i raczej miał na myśli schodzące się księżniczki ale nie chciało mi się szukać odpowiednich rysunków do tego. (EDIT: KSIĘŻNICZKI NORMALNIE IDA W SWOJĄ STRONĘ) Reszta to moje wariacje aby dodać trochę więcej elementów warszawskich. 

 

napis nie mam pojęcia gdzie się faktycznie pojawi ani w jakiej formie. Emblemat również może być po prostu półprzezroczysty dlatego najlepiej by było jakby olaf zamieści  jaką oni mają wizje flagi bo jak na razie próbujecie opchnąć kota w worku ludziom którzy nie słyszeli waszej propozycji.

 

a to link dla olafa co bygozachęcić do działania https://www.dropbox.com/s/gnu1wl1jngh6pv3/whole.psd

Edytowano przez Cessator
  • +1 1
Link do komentarza

Zachęcić? Teraz czekam tylko na odpowiedź czy artysta będzie chciał to narysować.... I mam kolejny genialny pomysł z dedykacją dla Lindsa. Umieszczę na fladze znak wodny czy coś w tym stylu z Button's Mom
Edit. 

Najbardziej trafny jest obrazek numer 1. ale wiesz, że one miały być w innej pozycji.
:octavia:

Edytowano przez NightfallHeart
Link do komentarza

Zachęcić? Teraz czekam tylko na odpowiedź czy artysta będzie chciał to narysować.... I mam kolejny genialny pomysł z dedykacją dla Lindsa. Umieszczę na fladze znak wodny czy coś w tym stylu z Button's Mom

Edit. 

Najbardziej trafny jest obrazek numer 1. ale wiesz, że one miały być w innej pozycji.

:octavia:

a przeczytałeś fragment że mi się już nie chciało szukać luny i celestii w odpowiednich pozach

Link do komentarza

Cessator, 5, 7 i 8 jakoś tak gryzą się kolorystycznie, ale reszta może być. 

 

> I mam kolejny genialny pomysł z dedykacją dla Lindsa. Umieszczę na fladze znak wodny czy coś w tym stylu z Button's Mom 

A ten znowu swoje. Też mi się podoba mama Buttona, ale ona jest OCkiem z jednej kilkuminutowej kreskówki robionej przez fanów. Dla mnie to ją dyskwalifikuje. No ale ja mam tylko jeden głos w tej dyskusji, a Ty to organizujesz (finansowo, dostęp do artysty, pójście do drukarni, kłótnia na forum, itp.), więc jak najbardziej jesteś w stanie to przeforsować co chcesz, tak jak ja to zrobiłem ze swoim sztandarem ziemniaków. Tylko że jak przeforsujesz swój pomysł przy sprzeciwie kilku innych, to przygotuj się, że ta flaga nie wzbudzi entuzjazmu. 

 

A teraz ważniejsza sprawa: Te flagi może i dobrze wyglądają na obrazku, ale w praktyce po przyczepieniu do kija oklapną i nie będzie ich widać. Lepszy byłby sztandar i to dłuższy niż szerszy.

 

Długo się zastanawiałem jak ładnie wyeksponować sztandar i w końcu miałem przebłysk (skurwoljańskiego) intelektu: wystarczy taśmą klejącą przyczepić wieszak do ubrań z uchwytami na sukienkę do tego białego kija Plothorsa albo kija od flagi i będzie git. Żadne tam rusztowania mocowane do plecaka, jak kombinował Chemik, nie będą potrzebne. 

 

Link do komentarza

Tak ino informuję, że może i Cessator poparł ideę z United Equestria - co w sumie i mi się podoba i akceptowałbym w 100%, gdyby tam było coś z Warszawy, bo póki co jedyny warszawski akcent to tak naprawdę napis "Warszawscy Bronies", czy coś takiego, ale to dla mnie brzmiało bardziej jak poparcie w stylu "Może to, a może to" niż takie "100% ta opcja". 

 

Na meecie podyskutowano m.in o opcji, by np. wziąć logo United Equestria, dwie księżniczki i to powciepywać jako wektory, bez tła - moim zdaniem raz, że wyglądałoby to lepiej, a dwa, że mniej kasy by na to poszło, bo nie byłoby tła. Chociaż nie znam oferty firmy, która by robiła sztandar, więc może wyjść różnie. Znam jedną osobę, z którą mógłbym pogadać o zrobieniu takiego wektora. 

 

I tak jednak najbardziej byłbym za opcją z herbem warszawskim z Sawą, a w tle flaga Warszawy, tylko problem jest taki, że w zasadzie Sawę trzeba by było przerobić, by dostosować do herbu. 

 

 

 

 

 

W każdym bądź razie, dyskutowano też nad tym, jak można by wybrać finalną opcję. Oto jaka padła propozycja z mojej strony (tzn. Chemik rzucił ogólnie propozycją Google Docs, ja pomyślałem nieco dalej). Proszę, przeczytajcie to i napiszcie mi szczerze, co o tym myślicie?  Może znacie lepszy sposób, nie wiem?

 

Można by stworzyć plik Google Docs, w którym opisałoby się we wstępie sytuację i propozycje (opis, rys poglądowy lub cokolwiek). I tam głosowanie poprzez podpisanie się pod jedną propozycją albo systemem przyznania 1, 2 i 3 pkt dla danej propozycji. Głosowałyby tylko osoby z warszawskiego fandomu (w końcu sztandar ma być symbolem całego fandomu, nie kilku osób) - w tym celu każdy chętny do głosowania podałby mi mail, a ja udostępniłbym plik na 1 mail. 

 

Czemu tak, a nie inaczej?

Widzicie, ktoś może mieć kilka maili. A jak się zrobi zwykłą sondę/ankietę to łatwo szłoby sfałszować takie wybory z prostej przyczyny. Randomowy opis możliwej sytuacji: "O, jest sonda. Podoba mi się opcja nr 5, ale wszyscy głosują za opcją nr 2... A pogadam ze znajomymi z innych miast, niech zagłosują za tą opcją, postawi się im kiedyś piwo!". 

 

Sami przyznacie, że to co najmniej chamskie by było, prawda? 

 

Oczywiście minusem tej opcji jest to, że co najmniej tydzień potrwałyby przygotowania do takiego głosowania (zanim każdy zobaczy ogłoszenie, prześle maile itd.). A głosowanie mogłoby potrwać np. kolejny tydzień, co dawałoby ostatecznie 2 tygodnie na wszystko...

 

Jeszcze tak dyskutowałem głównie z Cessatorem nad pomysłem, jaki na Warszawa Bronies na FB zarzucił Chemik - skoro to ma być sztandar całego fandomu, wypadałoby zrobić zrzutkę na sztandar. Olaf powiedział, że maksymalna cena za sztandar ma wynosić ponoć 180 zł. Zakładając, że przynajmniej 10 osób by się złożyło, daje to składkę 18 zł na osobę. Niby pozornie dużo, ale można raz, czy 2 zrezygnować z alkoholu, czy KFC albo po prostu znaleźć więcej osób, które by się złożyły to i składka by się zmniejszyła. 

Co jak co, ale myślę, że pomysł składki Olaf, Twitchy i Krzyświeł poprą. Zostanie im więcej w kabzie na piwo :v

 

 

 

Hmm... chyba o niczym nie zapomniałem...

 

A i tak, byłem dzisiaj na meecie  :aj3:

Edytowano przez Linds
Link do komentarza

Zgodnie z prośbą Cessatora przejrzałem zdjęcia z moich wypraw po innych fandomach. Efekty przedstawiam na załączonym obrazku. Mamy:

 

a) z Wrocławia:

- koszulkę ze skucykowanym herbem miasta

- sztandar najprawdopodobniej wrocławski - nie pamiętam właściciela, zaś na większości zdjęć sztandar ma wrocławski Brony zwany Poldkotelesem (Poldkiem).

 

b) z Poznania:

- sztandar wersję I

- sztandar wersję II - jedynie opisana, niestety brak zdjęcia

 

c) z Górnego Śląska:

- sztandar - Solarny, ponieważ o ile dobrze pamiętam, wzór był narzucony przez Tarretha plus doczepiono do niego wstążki z różnymi Śląskimi miastami. O ile dobrze pamiętam, nie było wszystkich miast, chyba tylko te najbardziej się liczące

 

Nie posiadam zdjęcia sztandaru Trójmiasta.

I o ile dobrze pamiętam, na Ponymeecie w Toruniu z końca kwietnia 2013 było jeszcze jedno miasto ze sztandarem, chyba lunarnym. Pamiętam, że cholernie mi się podobał, ale zdjęcia też brak.

Olaf wspominał, że Bronies z Rzeszowa też mają swój sztandar. I możliwe, że Szczeciniacy również. 

 

Jeżeli ktoś ma dojścia do zdjęć pozostałych sztandarów, niech zarzuci. 

 

post-1361-0-03471800-1377986850_thumb.pn

Edytowano przez Linds
Link do komentarza

Wub wub wub.

Na zamówienie Lindsa stworzyłem mane 6 oczami Warszawy, oto efekt końcowy:

 

 

Bez przesady, że na moje zamówienie, bo zaraz poleci hejt na mnie. 

Na meecie po prostu rozmawialiśmy o mane 6 i nagle rzuciłem myślą, że Warszawa ma w sumie własne mane 6. Olaf zamienił te słowa w czyn. 

 

Praca fajna i mogłaby się nadawać na sztandar, gdyby nie pewne wady (jak np. zbytnie ustawienie postaci na prawo, a nie na środku, czy flaga Solar Empire w tle... ). 

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...