Skocz do zawartości

Warhammer 40000: Dawn of War II


Tarreth

Recommended Posts

Grałem u znajomego z DoW II i powiem że mi się podoba system krycia się za osłonami i osadzaniem żołnierzy w ma zbliżone do Company of Heroes, wolę sobie pograć Gwardią Imperialną ale Space Marine też są wporzo :) i chyba w najbliższym czasie postanowię sobie sprawić DoW II :salut:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wiesz gorzej jeśli wszystkie osłony na polu bitwy obrócą się w perzynę pod wpływem walk wtedy zostaje walka twarzą w twarz, preferuję przygwożdżenie i atak dowódcą zakonnym w tym wypadku ale taka okazja pojawia się częściej w internecie niż w single ponieważ większość walk jest dość łatwa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAN GWOŹDZIOMÓZG I CIENSZKIE BLACHY. Brzmi to jak edukacyjny program dla dzieci z autyzmem :rainderp:

Orkowie mają swój urok. Jest on na tyle wielki, że gdyby nie magiczna lojalność dla SM, sławiłbym ich imię.

Fajnie jest, gdy w Retribution bohater odpowiedzialny za 'cienszki spszent/splufy' w kampanii SM dostanie umiejętność używania ciężkich bolterów 'z marszu', bez rozstawiania ich <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The glory of the Emperor !!! Mam wszystkie cześci tej gry od podstawki aż po space marines (którą zamuwiełem bedzie za tyg 60zl Ale warto ^^ ) jak by co to nik na steamie to sirchamcio i jeszcze kumpel eryk ! najbardziej mi sie podoba arena gram tam eldarka bardzo duży lvl ( niepamietam ) ^^ zazwyczaj dochodzimy do rundy z wlasnymi klonami ( hardcorreee ) jakies 2 -4 i zkucha nieda sie dalej przejsc (Is over 9000!!!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja space marine kupiłem za 70zł edycje specjalną chętnie pogram w necie co do DoW 2 to jeszcze poczekam :/ EDIT: Antologia zamówiona teraz tylko poczekać dzień może 2 i czas bym zaczął walczyć w imię impera... TFU! W imię księżniczki Celestii! Spalić heretyków :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

DOW 1 rządzi nigdy nie mogłem przekonać się do DOW 2

Nie ty jeden. DoW2 był ogólnie wielkim rozczarowaniem dla fanów strategii. W Retribution nieudolnie próbowano wrócić do pierwowzoru, przywracając kolejne elementy strategiczne, ale z malucha statku kosmicznego nie zrobisz. W 3 ma być lepiej.

Sam grałem we wszystkie gry na PC w świecie WH (40k i fantasy) i szału nie ma. DoW1 to prawdopodobnie jedyna w pełni udana gra, która nigdy nie była krytykowana za cokolwiek . Fajny był też Chaos Gate, ale to moja mocno subiektywna ocena, bo gra miała strasznie wiele niedoróbek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda zdolność ma tam znaczenie. Każdy oddział czy nawet granat się liczy. Nie ma tutaj wielkiej armii na pół mapy, a niewielkie oddziały, które trzeba rozsądnie rozdysponować.

Czyli to co czyni świat WH takim niezwykłym. O ile u SM czy Eldarów to ma sens, o tyle widok Tyranidów i IG w takiej ilości wywołuje u wielu wodospad łez. :rainbowcry:

Propo niego... Testował tu ktoś bohatera Tau, który był w DLC. Warto zwrócić na niego uwagę?

Mnie on akurat nie przypadł do gustu. Zbyt papierowy w bliskich kontaktach (z wielu elementów WH, chociaż jego dobrze odwzorowali). Ja tam wolę postać, która jest uniwersalna, a Tau Comm zdecydowanie taką postacią nie jest. O ile delikatność Chaos Sorca idzie przeboleć, to tu wali po palcach mocno ofensywny charakter postaci. Mimo wszystko to kwestia gustu. Jedni kochają "glass-cannonsy", inni wolą opancerzonego cwaniaka za hordami sługów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ty jeden. DoW2 był ogólnie wielkim rozczarowaniem dla fanów strategii. W Retribution nieudolnie próbowano wrócić do pierwowzoru, przywracając kolejne elementy strategiczne, ale z malucha statku kosmicznego nie zrobisz. W 3 ma być lepiej.

Sam grałem we wszystkie gry na PC w świecie WH (40k i fantasy) i szału nie ma. DoW1 to prawdopodobnie jedyna w pełni udana gra, która nigdy nie była krytykowana za cokolwiek . Fajny był też Chaos Gate, ale to moja mocno subiektywna ocena, bo gra miała strasznie wiele niedoróbek.

no naprawde Dow 1 jest swietna gra

gdzie dajesz auto uzupelnienie i automatyczna produkcje jednostek i podziwiasz fajerwerki/wycofujesz zlamane jednostki

albo kfiatek 2gi Druzyna Taktyczna ktora zamienia sie w druzyne Devastatorow po upgradzie dostaje od Gwardzistów

Kfiatek 3

Lascannon nie potrafiacy zabic gwardzisty

Kfiatek 4

wyrzutnie rakiet i inny takowy szpec nie zadaja praktycznie obrazen a rzucaja zolnierzami na wszystkie strony

(pamietam jak sie gralo na orki na multi to bylo takie irytujace jak ktos rushowal do pancerfur i tylko miotal marinami na wszystkie strony

Jesli juz Rts na podstawie bitewniaka tylko Dow2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jak możecie błogosławić jedną odsłonę tej serii a dyskredytować drugą. Dla mnie i 1, i 2 wgniatają w ziemie. Dwójka była dynamiczniejsza kosztem zarządzania ekonomicznego jednak nie przeszkadzało mi to. A na kfiatki mojego przedmówcy można wytłumaczyć nawet w bitewniaku. Dla Devastatorów bitych przez Guardsmenów można wytłumaczuć kiepskimi rzutami pancerza i obecnością broni plazmowej w oddziale Gwardii (i liczebności). W wypadku rakiet i lascannona nie przypominam sobie, żeby zabijały Gwardzistów w trybie natychmiastowym, ba pociski nawet ich nie obalały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jak możecie błogosławić jedną odsłonę tej serii a dyskredytować drugą. Dla mnie i 1' date=' i 2 wgniatają w ziemie. Dwójka była dynamiczniejsza kosztem zarządzania ekonomicznego jednak nie przeszkadzało mi to. A na kfiatki mojego przedmówcy można wytłumaczyć nawet w bitewniaku. Dla Devastatorów bitych przez Guardsmenów można wytłumaczuć kiepskimi rzutami pancerza i obecnością broni plazmowej w oddziale Gwardii (i liczebności). W wypadku rakiet i lascannona nie przypominam sobie, żeby zabijały Gwardzistów w trybie natychmiastowym, ba pociski nawet ich nie obalały.[/quote']

Zauważyłem, że tylko Maslonator dyskredytuje cokolwiek(brak wiedzy nt. systemu walki bije po łapach, a "kfiatek" 1 to już chyba próba trollingu lub czysta ignorancja), bo reszta wyraża tylko swoje zdanie i preferencje. Nie ma się jednak co oszukiwać, DoW2 był rozczarowaniem dla fanboyów jedynki i wielu fanów RTS. Jest to wynikiem zmiany modelu ze strategicznego na bardziej taktyczny. I tak na prawdę, to tylko to odpycha ich od dwójki! Gdyby na DoW2 patrzeć jak na pojedynczą grę, a nie kontynuację serii, to wyjdzie nam przyjemna i mroczna gierka przy której można spędzić niemało czasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, może z dyskredytowaniem przesadziłem. Jednak wracając do tematu, zgadzam się w pełni z Ahzekiem. Jednak zmiana modelu gry mnie nie odepchnęła. Do dzisiaj grywam w przemiennie raz w dwójkę, lub w jedynkę (zwłaszcza w Dark Crusade'a z modami). Do tych gier nic mnie nie zrazi, poza ceną Tau Commandera na Steam (7 euro). Opłaca się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych gier nic mnie nie zrazi, poza ceną Tau Commandera na Steam (7 euro). Opłaca się?

Jak już pisałem wcześniej, to kwestia gustu. Mnie się nie podoba "papierowy żołnierzyk" którego trzeba ewakuować przy każdym bliskim kontakcie. Poza tym, co to za chory pomysł, żeby sprzedawać postacie, bronie, mapy itd.? Skiny w grach to jedno, ale to już jest przesada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie chcecie powiedzieć że żeby grać na Steamie trzeba\można(niepotrzebne skreślić) im ZAPŁACIĆ(tą postacią OWNIE innych) im dodatkową kasę :lol: i :lyra3: jednocześnie. Czyżby ta gra zeszła na komerchę......jak się mylę to mnie poprawcie....... @Sindri BTW chodzi Ci o mod FoK? Szlag mam do DC mam akurat cracka i nie można go zpatchować.........szkoda bo mod fajny, u kolegi grałem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej, to kwestia gustu. Mnie się nie podoba "papierowy żołnierzyk" którego trzeba ewakuować przy każdym bliskim kontakcie. Poza tym, co to za chory pomysł, żeby sprzedawać postacie, bronie, mapy itd.? Skiny w grach to jedno, ale to już jest przesada...

A czego mogliśmy się spodziewać po Tau? Ale poruszyłeś problem wielu dzisiejszych gier czyli DLC. Jak można okrajać grę z różnych fajnych rzeczy dla dodatkowych pieniędzy. Sztandarowym przykładem może być Mass Effect 3 i dodatek "Z prochów" to co tam zrobili to masakra. Tyle fabuły wyciąć...


Czekajcie chcecie powiedzieć że żeby grać na Steamie trzeba\można(niepotrzebne skreślić) im ZAPŁACIĆ(tą postacią OWNIE innych) im dodatkową kasę :lol: i :lyra3: jednocześnie.

Czyżby ta gra zeszła na komerchę......jak się mylę to mnie poprawcie.......

@Sindri BTW chodzi Ci o mod FoK?

Szlag mam do DC mam akurat cracka i nie można go zpatchować.........szkoda bo mod fajny, u kolegi grałem....

Oczywiście że chodzi o FoK. Zasady z bitewnaka idą do komputera. Ale polecam rówanież mody:

-Annihilation (masowa rozwałka),

-Witch Hunters (Siostry Bitwy z Adeptus Arbites w znacznie lepszym wydaniu niż w Soulstormie)

-Inquisition Deamonhunt czy jakoś tak (dochodzi Inkwizycja z Szarymi Rycerzami na czele).

Jednak w temacie DLC, to nie wiem czy śmiać się, czy płakać.

Niestety, aby zagrać w trybie Last Stand Komandorem Tau należy zapłacić 7 euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest. Zawsze można się kopnąć do Media Marktu i poszukać reedycji. Ano dziękuję. Sindri to mój ulubiony Sorc (chyba nie znam innego) a ten tekst wpada do głowy mimowolnie. Myślałem o angielskiej wersji, ale głupio mi się zrobiło, bo każdy miał coś po polsku. Zmusiłeś mnie do ponownego przemyślenia tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sindri to mój ulubiony Sorc (chyba nie znam innego) a ten tekst wpada do głowy mimowolnie. Myślałem o angielskiej wersji' date=' ale głupio mi się zrobiło, bo każdy miał coś po polsku. Zmusiłeś mnie do ponownego przemyślenia tego tematu.[/quote']

No, Sindri był boski w podstawowej kampanii DoW1. Jednak wolę oryginalną wersję jego tekstu, bo po polsku niby to samo, ale jakoś śmiesznie brzmi. "All power demands sacrifice", ah, to takie życiowe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...