Skocz do zawartości

Recommended Posts


Młodzi jesteście, nie pamiętacie Minnimaxa, czy jakoś tak.

 

Ej! Ja pamiętam Minimaxa :P kojarzę, że puszczali tam Douga Zabawnego i Twipsy, a czasem można było trafić jakieś polskie baje i chyba "Babara". Stacja miała takie swoje "firmowe" postaci (pamiętam jedną - ubrana na biało z czarnymi włosami ;) ). Lubiłam tą stację oglądać i strasznie żałowałam jak została zdjęta z ekranu :(

Link do komentarza
  • 2 months later...

Zacznę że byłam dzieciakiem RTL7, a całym sercem kochałam szczególnie Dragon Balla i Rycerzy Zodiaku. To jest moje dzieciństwo. Oczywiście te zabawy w DB pod blokiem pamiętam do dziś i darcie japy na cały regulator "KAMEHAME.. HA!" Cóż, nadal mi się to zdarza, ale to inna kwestia.

Widzę, że wyżej wspomniano o Minimaxie. Pamiętam to! To było jeszcze wcześniej niż Fox Kids, hmm... Z kreskówek z tego pamiętam że Aparatkę bardzo lubiłam, a tak, oglądałam jak leciało, wszystko po powrocie ze szkoły.

Jeśli chodzi o Fox Kids/Jetix. Całym sercem do dziś kocham Digimony, Króla Szamanów, jeśli chodzi o animce które tam leciały. Beyblade co prawda też tam puszczali, ale akurat to pamiętałam z Polsatu, jak jeszcze mniejszym stworzeniem byłam. Z kreskówek.. Cóż Dzieciaki z klasy 402, Odlotowe Agentki, Ach ten Andy, Jerry i paczka, czy nawet Wunschpunch, to coś co nawet dziś potrafię sobie włączyć i obejrzeć, tak o, jakiś randomowy odcinek. Swego czasu co prawda oglądało się praktycznie wszystko, ale te zostały do dziś~

Link do komentarza
Gość ChrisEggII

No cóż, czasy pradawne, więc mogę mylić co gdzie było.

Wielu tutaj pisze o Dragon Ball, czy Naruto... Szczerze mówiąc, to nigdy ich nie lubiłem. Dla mnie król był tylko jeden - Digimony. Co prawda była to wersja okrojona, ocenzurowana, ze zmienionymi scenami i słabym dubbingiem, ale wtedy mnie to nie obchodziło. Nawet nie potrafię opisać jakie wrażenie robiła na mnie tak rozbudowana historia, o której ich główny rywal mógł tylko pomarzyć.

Dziwi mnie natomiast to, że nikt nie wymienił "Dwóch światów". Może gra aktorska, czy efekty specjalne nie były najlepsze, ale podoba mi się historia.

Brakuje mi też "100 dobrych uczynków Ediego McDowda". Bardzo przyjemny serial.

"Gęsia skórka"? To nie ta kreskówka ze strasznymi historiami? Jeżeli tak, to raczej za tym nie przepadałem. Pamiętam historię kobiety, która ukradła ciało dla faceta, a głowę podłączyła do maszyny podtrzymującej życie. Śniadanie mi się zwróciło. Myślę, że dzisiaj to by nie przeszło. Nie z tymi ograniczeniami wiekowymi.

Link do komentarza

Ja malo co pamiętam. Z Jetix,a to Ach ten Andy, Robomałpy, Król Szamanów, Świat według Ludwiczka, MegaMan jeszcze leciał i Power Rangers.

Z CN to Edy, Dom dla wymyślonych przyjaciół pani Foster, Atomówki i czasem jakiś film z kina CN się obejrzało.

Edytowano przez Szczygu
Link do komentarza
  • 1 month later...

Dla tych, którzy płakali, że te dawne czasy już nie powrócą - wiadomość:

 

""Gęsią skórkę" na antenie TV Puls będzie można oglądać w dni powszednie o godz. 17.00 (po dwa odcinki dziennie), począwszy od 14 lutego br. Wcześniej, bo już od 12 lutego br. serial emitowany będzie również w TV Puls 2 (w środy i czwartki o 20.00) - informują Wirtulanemedia.pl."

 

To już potwierdzona informacja. Link dla niedowiarków: http://www.telemagazyn.pl/aktualnosci/w-telewizji/19805,gesia-skorka-wraca-na-antene-juz-14-lutego,id,t.html

 

Ciesze się, że ktoś założył taki temat. Uwielbiam wspominać minione czasy i czuć nostalgie.

 

Nie oglądałem niczego na Fox Kidsie, kiedy zacząłem oglądać został on już zamieniony na Jetix. Oczywiście mam z tym kanałem bardzo miłe wspomnienia. "Król Szamanów" i "Naruto"( ten z dublingiem zakończył się chyba na 158 odcinku) były pierwszymi obejrzanymi prze zemnie anime. 

Na Jetixie oglądałem też "Power Rangers". Pamiętam jak kiedyś zrobili tak, że od poniedziałku do piątku o tej samej godzinie lecieli, i każdego dnia była inna seria. Jedyną "wersje", którą obejrzałem od początku do końca i najlepsza moim zdaniem była "PR: Mistic Force".

Wiem, że może zostanę teraz wyśmiany, ale bardzo miło wspominam też "H2O wystarczy kropla", "Świat Questa", "W.I.T.C.H","TMNT" oraz "Transformers Animated".

Świetne były też seriale o superbohaterach Marvela - Iron Man, Spiderman itp.

No i nie sposób, nie wspomnieć też o "Gęsiej Skórce". "Już za chwile mili widzowie, strach wam włos zjeży na głowie". Muhahhahahahahahahaha

Moją ulubioną kreskówką na Jetix był jednak "Yin, Yang, Yo"( FTW)

 

Na Cartoon Network uwielbiałem oglądać "Atomówki"( Zanim odkryłem MLP, była to moja ulubiona kreskówka),

"Ed, Edd, Eddy"( Kreskówka stworzona do tego, aby wyłączać przy niej mózg), "Kryptonim: Klan na Drzewie" (Bić złych dorosłych!),"Ben 10"( Niezły, oryginalny pomysł, masa akcji) oraz "Młodych Tytanów"( Teen Titian go!).

 

Teraz na Cartoon Network 9/10 bajek to seriale o kolesiach, którzy przez 9/10 odcinka leją się z potworami, a pozostałe 1/10 czasu leją się między sobą. Disney XD - przepraszam, ale nawet nie mam siły tego komentować. Na Disney Chanel też swojego czasu leciały fajne seriale "Nowa Szkoła Króla", "Lilo i Stich". Teraz wszystkie emitowane tam seriale to marna parodia "Hanny Montany". Nie wiem nawet, czy na tym kanale w ogóle lecą jeszcze jakieś kreskówki.

 

Poza CN i Jetix uwielbiałem oglądać też "Herkulesa" i "Xene - wojowniczą księżniczkę".

 

Pozdro dla wszystkich, którzy w dzisiejszych czasach lubią od czasu do czasu wrócić do lat młodości.

______________________________________________________________________________

 

"What is the music of life?"
"Silence, my brother."

Edytowano przez THEKOSZMAR77
Link do komentarza

Powiem tak. Podam tylko nazwy tych bajek co oglądałam. Cofnijmy. Się trochę w tył

Kiedyś to były dobre bajki. Nie powiem że teraz też nie ma. Ale tamte były świetne.

Ją wrócę do czasów mojego dzieciństwa.

Jeszcze dos niedawna grałam w gumę. Grał ktoś ?

W berka; w chowanego. Czy takie coś jak ciepło zimno

To były stare dobre czasy.

A co do bajek ? Sporo tego ale postaram wymienić kilka tytułów.

Scooby

taka bajka jak Dzicy Pani Pająkowej że Słonecznej Doliny

Atomówki

Dom dla wymyślonych przyjaciół pani Foster. Z tego co pisało na Wiki.pl to Franka to Franka tak jakby od wzorowane pani Lauren

Faust

Scrapy Doo

Albo jeszcze. Pamiętacie Smerfy ? Ją zawsze na wieczorynkę oglądałam.

Stare barki Disneya. Tymon i Puma. Król Lew.

Pokemony. Dragan Ball coś kojaże ale nie jestem pewna.

Kubuś puchatek ^^

A z takich zagranicznych ti

Wilk i Zając

Krecik

Pat i Mat. Lub pod bardziej znanym tytułem Sąsiedzi. Kochałan tę bajkę.

Kozioełk Małek

Siedmiomilowe trampki. Wydanie HVS więc mało osób pewno kojarzy

Wyprawy Profesora Gąbki

Film Wszystkie psy idą do nieba

Czy też taki jak Oliver i spółka.

Hmmm. Strażak Sam

Kacper

Szczęśliwe lata Toma i Jereggo

Królik Bus 1001 króliczych opowiastek

Jeszcze tego trochę będzie. Moja kolekcja HVS mała nie jest a dużo filmów nagranych jest

Bolek i Lolek. 120 odcinek. Na płycie

Muminki. Pamięta ktoś Bułkę ?

Flinstonowe

Jetsonowe

Fortele Jonatana Koota

wydanie HVS

Tytus Romek i A'tomek. Coś o krainie marzeń co rządziła Wielka Księga oraz zły książę Saligio. Fajny mieli pojazd Mc18

Może nie bajka ale

Nikończąca się opowieść III wydanie pl HVS

Młodzi Bohaterowie wydanie HVS

Papay o goścu co jadł szpinak

Reksio

Toy Story

Jak coś się przypomni to dopisze

Ps. Za jakiekolwiek błędy przepraszam. Dalej pisze z telefonu

Edit: Kryptonim Klan na drzewie. Tak pamiętam. Fajne to było i jak właśnie jest fajne.

Yin Yong Yo chyba tak się to pisze. To było z tymi królikami ? Jak tak to znam.

Ben 10 taka sobie.

Młodzi tytani to było supcio XD

Edytowano przez Rita Croft
Link do komentarza

A mnie dziwi, że nikt (chyba) nie wspomniał o najstraszniejszym horrorze lat szczenięcych:

Skoro zaś już jesteśmy przy komiksach, to oprócz notorycznie wypożyczanych z biblioteki Tytusów, Romków i A'tomków był jeszcze polski Asterix, czyli Kajko i Kokosz, zaś w serialach - "Było sobie życie", czyli chyba najlepsza animowana seria edukacyjna, jaką kiedykolwiek stworzono. Z bardziej rozrywkowych - "Faceci w Czerni". Tak, był taki serial. Wie ktoś może, gdzie można go zobaczyć?

Link do komentarza

W berka; w chowanego. Czy takie coś jak ciepło zimno

To były stare dobre czasy.

Oj pamiętam. Siedzimy dobrze ukryci, szukający wychodzi z siebie, aż tu nagle wyjątkowo głośne PRRRRRYK. Kryjówkę z powodów dźwiękowo "aromatycznych" szlag trafił :lol:

 

Albo jeszcze. Pamiętacie Smerfy ? Ją zawsze na wieczorynkę oglądałam.

Stare barki Disneya. Tymon i Puma. Król Lew.

 

Król Lew... mam wersję odnowioną cyfrowo. Swego czasu sprzedawali w Biedronce. Cudo (ta muzyka! Wiecie, że Simba to imię lwa, który żył najdłużej - odsyłam do Wikipedii)

 

Muminki. Pamięta ktoś Bułkę ?

 

Buka? Panie, daj pan spokój... horror jakich mało. Slender go home.

 

Nikończąca się opowieść III wydanie pl HVS

 

Żądam wydania z cyfrowo odnowionym obrazem i dźwiękiem!  :hmpf: 

 

Link do komentarza

Oj pamiętam. Siedzimy dobrze ukryci, szukający wychodzi z siebie, aż tu nagle wyjątkowo głośne PRRRRRYK. Kryjówkę z powodów dźwiękowo "aromatycznych" szlag trafił

Buka? Panie, daj pan spokój... horror jakich mało. Slender go home.

Jak czytałam to z tym waszym chowanym. To tak się śmiałam Hehe

A co do Buki . Widziałeś teledysk do piosenki Teczowy ? Chyba Ewa Farna to śpiewa.

Jak nie to obejrzy.

A mnie dziwi, że nikt (chyba) nie wspomniał o najstraszniejszym horrorze lat szczenięcych:

Skoro zaś już jesteśmy przy komiksach, to oprócz notorycznie wypożyczanych z biblioteki Tytusów, Romków i A'tomków był jeszcze polski Asterix, czyli Kajko i Kokosz, zaś w serialach - "Było sobie życie", czyli chyba najlepsza animowana seria edukacyjna, jaką kiedykolwiek stworzono. Z bardziej rozrywkowych - "Faceci w Czerni". Tak, był taki serial. Wie ktoś może, gdzie można go zobaczyć?

O tak. Kajko i Kokosz mam parę komiksów. I nawet grę.

Asteiks i Obeliks super wersja animowana.

Np. 12 prac Asteriksa ten gości ci gadał: Na Ozyrysa i ????(Fatysa) spójrz na mnie. Jesteś teraz dzikiem.

Może pan jeszcze raz włączyć ?

Albo z tymi okienkami. Ale biuro informacji było na pierwszym pietrze.

Tytus Tomek i A 'tomek nie jako film lecz komiks. Pamiętam jak prosiłam rodziców by mi kupili. Do.dziś proszę tylko że rzadko się je widuje.

Było sobie życie. Był sobie kosmos. Byli sobie odkrywcy. Byli sobie wynalazcy. Byli sobie podróżnicy. Była sobie Ameryka... Seria filmów które uczyły i nadal uczą. Fajny był ten zegar. I ta dwójka łobuzów.

A pamiętacie serie płyt Rodzina Pytalskich ?

Bardzo fajna bajka. Która tak samo uczy.

Albo Kropka. Przygody z wodą. Nie zapomnę Bactyla ^^ stare dobre dzieciństwo. A nie to ci teraz.

Moja koleżanka ma przyjaciółkę która ma siostrę i już klnie. A pa 6 lat !!!

Edytowano przez Rita Croft
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...