Skocz do zawartości

The Humanification Bureau [PL][NZ][AntyTCB][Slice of Life][Lekki Dark][Nie macie tagu AnyTCB :3]


Ureus

Recommended Posts

The Humanification Bureau

Biura Humanizacyjne

 

Autor: Ezu

 

Tłumaczenie: Ureus

Prereading: Night Shade

W obliczu przybliżającej zagłady znanego nam świata jego mieszkańcy odsuwają się od niej. Mimo że świat staje się coraz gorszy a jego zepsucie narasta nic nie probują z tym zrobić. W tej najczarniejszej godzinie nadchodzi pomoc. Obcy z dalekiego świata oferują przemianę w lepszą istotę i piękny, nieskażony dom. Ludzie są naprawdę hojni okazując chęć bezinteresownej pomocy zdeprawowanym kucykom. Ale czy na pewno?

Do Equestrii przybywają istoty które ogłaszają się jej wybawicielami. Czasy są trudne, słońce i księżyc już nie świecą. Przyjaźń odchodzi w niepamięć bowiem szóstka słynnych przyjaciółek umarła już tysiące lat temu. Ale kucyki przekazują sobie dziwne nowiny. Czyżby One wróciły? Czy to prawda że ludzia mają z tym coś wspólnego?

Okej, oto przedstawiam wam The Humanification Bureau, autorstwa Ezu. Pierwszy fick niezaprzeczalnie z gatunku AntyTCB przetłumaczony na polski. Mam nadzieję że wam się spodoba i skłoni do refleksji. Cóż, jesteście w końcu fandomem Bronies, interesujecie się kucykami. Czekam na rekcje w szczególności te negatywne, bo kocham ludzi którzy tak się zajmują kolorowymi kucykami.
Tak, copypasta. :3
Prolog: Przebudzenie

Rozdział I: Przemiana Twilight Sparkle
 

Rozdział II: Biuro

 

 

Alternatywny link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeemmmm... W pierwszym rodziale takie cuś...

------->"Likewise, Ruff," he replied. "What's a bird like you doing with your face so close to the dust?"<--------

- Ty również, Ruff, - odpowiedział - Co ptaszek jak ty robi tu z twarzą tak blisko pyłu?

-------->"I'm just curious," she replied nonchalantly. "I'm sure you've heard some of the rumours about the humans by now."<-------

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derpu, derpu. Rozdział wydałęm tuż przed wyjazdem na Litwę. Dzisiaj wróciłem i ponaprawiałęm wszystko. Cóż, jak widać korekta o trzeciej w nocy to nie jest dobry pomysł. Wypadły mi też z głowy reguły zapisywania dialogów po polsku, za dużo czytam po angielsku. :derp2: Przepraszam Gandzię za konieczność wyszukiwania tych wszsytkich moich bękartó. Poprawiłem już je z grubsza w następnych rozdziałach. :F

 

@


A czy pierwszym takim nie był aby Not Alone? :P

Wiesz z NA jest trochę zagmatwania. Dlatego napisałęm niezaprzeczalnie. Nie przedstawia on na przykład ogółu kucyków w złym świetle a to jedna z cech Anty. No i Starman Ghost napisał go raczej jako alternatywę nie podobających mu się Biur Adaptacyjnych. Starman założył grupę Alternative Conversation Bureau któa nie jest ogólnie przyjęta na agorze TCB. :F Dlatego niezaprzeczalnie.

 

I przy okazji, nowy rozdział leci:

https://docs.google.com/document/d/1hVkqJsTXJ_Cfaymw71gRl3rloR3CG4_bqnu3Lxko9Gs/edit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kogo mam zdzielić przez łeb - tłumacza czy może prereadera. Co drugie zdanie w dialogach nie ma kropki. Do tego wychwyciłem taki smaczek:

"Heh, yeah," remarked Monochrome. "Can't say I've really noticed it."

Jestem ciekaw, jak się wytłumaczycie, bo FF jest naprawdę ciekawy :derp2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Władcaitd. Mnie zdziel, zupełnie zapomniałem zasad zapisu dialogów po polsku i jest na to pewne wytłumaczenie. Parę nieprzespanych nocy i korekta tuż przed wyjazdem. Przepraszam bardzo za wszystkie problemy. Poza złośliwością rzeczy martwych nie mam nic na swoją obronę. Muszę się po prostu mocniej za to zabrać bo chwilowo wychodzi na lekką prowizorkę.

 

@igor Został jeno jeden rozdział, zrobiwszy go będę już wolny. :F Ale chwilowo jestem na drugim końcu Polski, z kiepskim netem. No i wyjątkowo w moich tłumaczeniach, nie mam rozdziałów na zapas. Wypada też przejrzeć i przypomnieć sobie te zasady dialogów. Ale... myślę że z tydzień, możliwe że nieco dłużej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prolog ciekawy zabieram sie za rozdzialy ;)

Koncepcja fajna chociaz... Ludzie jako ci lepsi... Moim zdaniem gdy (jezeli w ogole) ludzie dojda do takiej technologii to na ziemi raczej juz nie bedzie lasow i czystych wodospadow ;)

Moja ocena 8/10

Czekam na wiecej

Edytowano przez ad0n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...