Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Zaraza

Team Fortress 2

Recommended Posts

No i stało się. Team Fortress 2 doczekał się rozgrywek rankingowych. Aż nawet nagrałem omówienie zmian :v :

Spoiler

@Talar

Owszem, boli, lecz jest to tylko na serwerach oficjalnych Casual. Grając na rankingach grę wyszukiwało szybko.

Radzę się też uspokoić. Niedawno wyszła aktualizacja i dużo ludzi pcha się na rankingi. Jak sytuacja się ustabilizuje to nie powinno być takich problemów po obydwu stronach barykady.

Bonus ode mnie:

Spoiler

20160709021429_1.thumb.jpg.6546991daf96b

Możesz ukończyć mecz rankingowy samemu. nawet jeśli wszyscy poprzedni gracze wyszli z gry.

Takie udogodnienie nie jest warte zachodu. Gdy jest mniej niż 3x3, powinno zakończyć mecz i wyrzucić wszystkich do menu gry.

Edited by Lucas

Coś z tymi rankedami jest nie tak.

Jeden gracz może zamknąć/zakończyć cały mecz, wystarczy opuścić grę, i wszystko idzie w pizdu. Grasz mecza, starasz się jak możesz, ostatnia prosta do wygranej, ch** ci w dupe, jakiś gościu opuszcza grę, a cały wysiłek zostaje wynagrodzony... niczym. Cała gra zostaje zmarnowana, drużyny która zwycięża nie dostaje expa ani nic, drużyna która przegrywa nie traci nic. W miejce quittera nie dołączy żaden rep albo chociaż bot. Brakuje też opcji kickowania sprawiających problemy graczy, a jakiś replace mógłby dołączyć na jego miejsce. Na dodatek w samych matchmakingach panuje chaos. Zaawansowani gracze z setkami/tysiącami godzin są mieszani razem ze świeżakami +10h, a wygrana w takim wypadku polega głównie na szczęściu, który team otrzyma bardziej doświadczonych graczy, póki co każdy gra z każdym. Przecież mógł;być jakiś element który pozwoliłby w pewnym stopniu wyznaczyć skilla danego gracza, na przykład ilość godzin na koncie czy pierwsze dziesięć gier które ocenia gracza i przyznaje mu odpowiednio wysoką rangę jak w cssie.

Wierzę że wszystko to dało się w jakiś sposób zrobić. Tryb competetive nie jest zwyczajnie skończony, a jak się domyślam to został na siłę wydany na potrzeby update'a. Póki tego nie poprawią to nie gram.

Tak, ale o ile nie brałeś udziału w becie, to musisz zabulić 8 ojro za przepustkę, a jeśli przecena się juz skończyła, bulisz jakieś 19 ojro.

No właśnie brałem, mam w TF niespełna 600 godzin. Poza tym zapłaciłem za TF'a w Orange Box'ie.

Ale już od dawna w to nie grałem. Ostatnio słyszałem, że skiny dodali, teraz słyszę o rankedach.

Ta gra robi się coraz to bardziej cs'owa, co mnie nieco smuci.

1 minutę temu Arekeen napisał:

No właśnie brałem, mam w TF niespełna 600 godzin. Poza tym zapłaciłem za TF'a w Orange Box'ie.

Ale już od dawna w to nie grałem. Ostatnio słyszałem, że skiny dodali, teraz słyszę o rankedach.

Ta gra robi się coraz to bardziej cs'owa, co mnie nieco smuci.

Mi chodzi o beta testy rankedów, nie gry.

:ming: My bad.

W każdym bądź razie rankedy w Tf'ie = zło. Chociaż teraz są właśnie takie wymagania. Overwatch, CS, Dota, LoL, a teraz TF. Może jeszcze do Amnesii dodadzą rankeda. Chociaż nie wiem, jak by to wyglądało XD.

7 minutes ago, Arekeen said:

W każdym bądź razie rankedy w Tf'ie = zło.

Wiele osób naprawdę wyczekiwało na matchmaking, a przynajmniej to zrozumiałem czytając anglojęzyczne fora. Poza tym, rankedy istniały już nieoficjalnie, w formacie 6v6 oraz highlander. I były bardzo popularne. Myślę że mimo całego upodabniania do CS:GO, jest to krok w dobrym kierunku. Oczywiście, kiedy tryb zostanie dopracowany.

Robili już CSa, więc nie pojmuje jakim cudem nie wyszedł im matchmaking w TF2.

Edited by Riddle
  • Upvote 1

A tutaj muszę was skorcić

Rankedy w TF2 nie wymagają tej przepustki Beta. Dlaczego?

Otóż, nie brałem udziału w beta testach, a mogę brać w nich udział. Jedynie co musisz zrobić, to wykonać podwójną weryfikację konta Steam za pomocą aplikacji Steam Mobile.

Oh please... Miałem okazję zagrać kilka rankedów i w większości jest to dramat. Jak nie dobierze Tobie teamu złożonego z 3 gibusów, którzy wszyscy biorą postacie, które się nie przydadzą, to wrogiej drużynie da weteranów TF'a z unsualami i australium setami po 20k killi +. Jest to strasznie niezbalansowany system wyszukiwania gry i bardzo zniechęca on do gry. Szczególnie też z faktem, iż większość społeczeństwa TF'a nawet po kilku tysiącach godzin dalej nie wie jak się w TF'a gra. O pracy zespołowej już nie wspominam.

A gdyby tego było mało, to wróciłem sobie do TF'a po jakiś 4 latach i patrze tylko, iż cena kluczy z 2 refów podskoczyła dziesięciokrotnie. I weź tu teraz sprzedaj takiego All-Fathera, którego 5 lat temu kupiło się za 5 kluczy i scatterguna strange, a teraz nawet klucza warty nie jest.

Zwracam honor. Pierwsze chwile rankedów były testem wobec aktualizacji, tylko po to, by przemienić to później na zarobki.

Już nie podoba mi się ta aktualizacja...

Teamy są niezbalansowane, bo nikt nie ma jeszcze swojej rangi. Ale dobry gracz mimochodem osiągnie w końcu odpowiadającą mu rangę i nie będzie tylu dobrych graczy na niskich poziomach. Bo szczerze, rangi nadal zostały wprowadzone całkiem niedawno.

Ponownie dzisiaj się loguję do TF2. Znowu nie potrzeba biletu i można grać na rankedach. WTF?!

Poza tym, to samo co mówi @Riddle doświadczam na Casual. Im mam wyższą rangę tym trudniejsi gracze się ujawniają. :rainderp:

Niedługo niebieska.

Edited by Lucas

2 minuty temu Lucas napisał:

Ponownie dzisiaj się loguję do TF2. Znowu nie potrzeba biletu i można grać na rankedach. WTF?!

Bilet jest dla graczy F2P

Wcale nie. Kiedy drugi raz uruchamiałem TF2 pisało jasno:

Krok 1 - Posiadać Premium i mobilną weryfikację

Krok 2 - Mieć kupioną przepustkę Beta.

Uruchomiłem grę znowu i nie ma tego w ogóle. Mogę grać ponownie bez biletu. :rainderp:

PS: Podczas tej akcji nic nie robiłem w grze. Premium mam od dawna.

Edited by Lucas

Dobra, gram ostatnie 2 dni, staram sei wbić przynamniej troublemakera, ale nie da się. Gdy wygrywałem, ktoś po prostu opuszczał mecz, a przy następnej grze dostawałem po dupie razem z pubami w teamie przez soldier&scout mainów. To już nie jest tak że to ja nie zauważam tych dobrych rzeczy i widzę tylko powody do narzekania, nie. Dzisiaj spora część przeze mnie ogranych meczy została opuszczona w środku gry, a zdecydowana większość z tego to opuszczanie wygrywaych przeze mnie gier. W taki oto sposób spadłem z etapu w którym brakowało mi jednej wygranej do nowej rangi do czystego zera. Poddałem się.

Ten tryb rankedów jest calkem spi*******y i powinien być wciąż w fazie beta testów.

Ale przynajmniej casuale wydają się lepsze od pubów. Mam za sobą kilkanaście meczy casual i w każdym był przynajmniej jeden Medyk (i ja nim nie grałem), klasy akurat potrzebne w danym momencie, oraz maks dwóch Szpiegów i Snajperów. I większość graczy wie, co robi.

Tyle że czasami gra trwa krócej od jej wyszukiwania.

11 minut temu Riddle napisał:

Tyle że czasami gra trwa krócej od jej wyszukiwania.

Nie wiem o co wam wszytkim dalej chodzi, może tak było pierwsze 2 dni po aktualizacji, teraz znajduje się casuale w kilkanaście sekund przecież.