Skocz do zawartości

Przyjaciele z Kieszonkowa (Puppy in my pocket)


Turoń

Recommended Posts

cuccioliFoto7.jpg



Kojarz ktoś może te kolorową włoską bajkę przepełnioną kociakami i szczeniakami? Główna bohaterka to dziewczynka o blond włosach Flo, która wraz ze swoimi czteronożnymi przyjaciółmi, a przede wszystkim jej owczarkiem Magic'em, pomagają kociej księżniczce Kieszonkowa - Ami, która niefortunnie przez jej złą siostrę Imo, znalazła się w mieście z dala od domu. Teraz próbują ją odnaleźć i wypełniać jej obowiązki, które min polegają na szukaniu zwierzęcych przyjaciół dla dzieci, które ich potrzebują. 

Na pierwszy rzut oka bajka może się wydawać kiczowata, ale przyznam, że ogląda się to z dużą przyjemnością, a mnie czasami nawet wzrusza  :rainpriest:

Link do komentarza

Antagonistka to Ima (nie Imo) - odwrotność imienia Ami. Oglądam czasem bodajże na pulsie jeśli akurat włączę tv. Trochę odrzuca mnie animacja, jest mało złożona i ciągle powtarzają się ruchy i mimika postaci. Ale serial sam w sobie spoko, można czasem obejrzeć;)

Link do komentarza

​Ta bajka leci bodaj od poniedziałku, do piątku na TV4 o 11:50, czyli mniej więcej zaraz po MLP :yay:

Zasadniczo sama bajka spoko, jedna ta Flo, jest moim zdaniem za dobra, co czyni tą dobroć sztuczną i trochę sztampową . Cóż, są dobrzy ludzie, ale u każdego człowieka są też złe cechy, a u niej ich nie ma, co sprawia wrażenie "sztuczności", bo przecież nawet kucyki w MLP, mają i złe cechy, kłócą się, wyzywają i obrażają nawet.

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza

MLP, niby też jest, ale jednak nawet kucyki są miejscami poważniejsze niż ci "Przyjaciele".

 

Niby tak. W sumie to różnica między tymi dwoma serialami wydaje się być jedna - oba były wydane w zupełnie innych czasach. Teraz kreskówki są bardziej "odważne'', rezygnuje się z przesadnej słodkości. Chyba, że mnie coś ominęło.

Link do komentarza

^Up

Mnie też... nawet bardzo.

 

Bodajże w tamtym roku (lub w 2011) cośtam oglądałam. Podobał mi się nawet. Serio Flo jest taka idealna? Nie ma żadnego odcinka, w którym jest inaczej? Oglądałam strasznie chaotycznie więc nie mam pojęcia co się po czym działo xD. Cóż... skoro leci od poniedziałku do piątku o jedy... wait. Jak fajnie że wracam dopiero o trzynastej ._. Cóż obejrzę na YouTubie może znowu na oglądanie mnie najdzie. O i swoją drogą - dzięki za przypomnienie że to istnieje  :cheerilee:

Link do komentarza

Ja chociaż to bajka dla dzieci ciągle czekałam na moment chwilowego zwycięstwa Imy, czemu w żadnym słodkim serialu chociaż na jeden odcineknie wygrywa zło? )ale w mlp Mi to nie przyszkadza). Bajka troche przesłodzona i dobija mnie animacja, ale i tak jest fajne i oglądałam na CN.

 

I tak w KAŻDYM odcinku Flo jest idealna i dorosła...

Edytowano przez emili878
Link do komentarza


Flo jest taka idealna, że jest dobra.

Tak, ale nie zmienia to faktu, że widząc ją, ma się wrażenie "sztuczności", fabuła jest zawiła i ciekawa, ale postacie są zbyt "wyraziste", ten dobry, ten zły i koniec. Wiadomo, to bajka dla małych dzieci, którym trzeba wyraźnie wskazać, co dobre, co złe, bo "szarości" nie uchwycą... Jednak nawet MLP, w zestawieniu z tym serialem, wychodzi na poważniejszą bajkę...

Link do komentarza
  • 2 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...