Skocz do zawartości

Opowieść zmierzchowa [Oneshot][Slice of Life]


Mordecz

Recommended Posts

(Powoli zapas możliwych do publikacji opowiadan się kończy... Jestem zmuszony do napisania kolejnych...)

 

Kolejne krótkie opowiadanie, kolejne połączenie powieści obyczajowej i komedii, kolejna praca napisana na wydarzenie literackie na FGE, tym razem na to najnowsze. Wziąłem udział w reaktywowanym MMF, tym razem jako Drugi Mój Mały Fanfik. Pisarze musieli podjąć się zagadnienia pierwszego dnia panowania Księżniczki Twilight Sparkle. I właśnie z tego powodu prezentuję wam "Opowieść zmierzchową". Cała historia jest wariacją narracyjną, która w sugestywny sposób prowadzi do zakończenia.

 

Twilight rozpoczyna kolejny dzień, tym razem jako przyszła Księżniczka Equestrii. Zanim jednak dojdzie do oficjalnej ceremonii otrzymania części władzy w zamku, cały poranek wpatruje się w pewnego kucyka za oknem, który niewątpliwie przekuwa uwagę naszej bohaterki...

 

Link do Google Docs oraz MLPFiction.

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Wyrzuciłem tag "Comedy", bo rzeczywiście nie pasował.

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przeczytane.

 

Beware the spoilers!

 

Zgodnie z tym co podają tagi dostaliśmy tutaj wycinek życia. Niby nic wielkiego a jednak... to opowiadanie ma coś w sobie. Na niewielu stronach autor zdołała zawrzeć całkiem przyjemne rozważania na tematy życiowo-filozoficzne - może nie w jakieś super rozbudowanej wersji i pozbawione dogłębnej analizy tematu, ale to wcale nie jest wada. Wszystko napisano prosto, lekko i przejrzyście - aż jestem w szoku, skoro autorem jest Mordecz :crazytwi: Czyta się błyskawicznie i w sumie zapada w pamięć.

 

Podsumowując - przyjemna, krótka lektura, do której można kiedyś spokojnie wrócić i raz jeszcze się nią nacieszyć.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam!

 

To był jeden z tych fanfików, którego sensu nie do końca rozumiem.

 

Technicznie brakuje jedynie myślników. Styl jest dość przyjemny, ale nie zachwyca.

 

Wszystko ma dość SoLowy klimat. Co jest przyjemne… ale…

 

Fabuła skupia się na pierwszym dniu rządów Twi. Ale czy na pewno? Autor jest pewien, ale zakończenie fika już nie. Prawdę mówiąc, usunąłbym je i kontynuował historie sprzed niego, bo niszczy mi cały sens fika.

 

Twi, chociaż ma tu dużo czasu… wydaje się nijaka. A to spory minus.

 

No taki średniak, z minusikiem. Niezbyt polecam.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...