Jump to content

Estaria - Zapomniane Opowieści [NZ][Alternative Universe][Fantasy][Adventure]


Jen86
 Share

Recommended Posts

Witam państwa po raz pierwszy. 

 

Chciałabym przedstawić pracę nad którą musiałam się poważnie zastanowić, gdyż całe uniwersum nie należy do mnie, ale do kogoś mi bliskiego. 

Gdzieś tu w archiwum był projekt ze skromnym podtytułem "Another World." Jako, że autorowi tego zacnego i(o dziwo) dopracowanemu uniwersum zabrakło chęci i weny, postanowiłam sama zabrać się za ten świat, by przedstawić go jak najlepiej potrafię

 

Tak, więc mamy alternatywny świat Equestrii, gdzie nie ma tak słodko jakby się mogło wydawać. Przedstawiam wam FF mojego pióra... 

 

Estaria

Zapomniane Opowieści

 

Fabuła i wydarzenia kręcą się wokół młodej alicorn o imieniu Arianne - świeżo upieczonej, młodej paladyn, której największym marzeniem było wyruszyć w podróż po świecie, przeżywać najrozmaitsze przygody, zdobyć sławę i bogactwo. A żeby nie było, że młoda dama(?) rusza sama, musi zabrać ze sobą swego przyjaciela z dzieciństwa: Młodego jednorożca Shadow Reaver'a, który działa po tej "drugiej" stronie sprawiedliwości. Więc młoda paladynka i czarownik-złodziejaszek ruszają w świat szukając co raz to nowych przygód i kłopotów, które ściągają na siebie z każdym miejscem, które odwiedzą. 

 

Jak już mówiłam i Ci, którzy wiedzą dostrzegą i tak widoczne podobieństwa postaci do zwyczajnej Equestrii, bo taki był właśnie zamiar. Życzę wam miłego czytania i surowej krytyki, gdyż tego potrzebuję jako mało doświadczona pisarka. Nie jest to też żaden crossover. Chociaż niektóre nazwy mogą zostać zapożyczone z Dungeon and Dragons czy innych uni Fantasy.

 

Estaria - Zapomniane Opowieści - Rozdział I

 

Miłego czytania. 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pozwól, że ja pierwszy wyrażę swą opinię.

 

Fik, od razu mówię z góry, jest naprawdę godny polecenia każdemu, kto ma ochotę na inne uniwersum niż to, co jest w większości fików serwowane. Ta inność to powiew świeżości tam, gdzie jak zwykle jest to albo TCB czy inne, sztywne uniwersa.

 

Strona stylistyczna, w tym opisy oraz projekcja charakterów tej opowieści są bardzo dobre, zaś fabuła, aczkolwiek wolno, już zaprasza nas do świata, który aż się prosi o dalsze czytanie. Mamy tu dwa różne światy w dwóch różnych światach, że tak to ujmę - nie ma stuprocentowych czyścioszków czy łajdaków spod ciemnego kwazara, lecz odcienie szarości, które dają bohaterom, jak i innym NPC tej prawdziwości, jednocześnie nie będąc przesadzonymi. Z tym się też wiąże i humor, który sytuacyjny, bardzo dobrze się wplata w opowieść.

 

Są też jednak minusy, a dokładniej jeden, o którym muszę tu nadmienić. Otóż... to jest dopiero początek, a już by się chciało wiedzieć co dalej. Czekam na dalsze części, dokładnie spoglądając w przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

1. Sformatuj tekst, bo widzę bękarty.

2. Przeczytaj moje komentarze w tekście.

3.Plus za fabułę i wykonanie. Styl przypomina mi typowe fantasy, przypomniały mi się książki z serii Dragon Age. Sam pomysł też ciekawy i niezły. Popularności jednak nie wróżę, bo:

-alikorny- pół fandomu reaguje na nie alergicznie niestety

-alternatywne universum

-fantasy

 

Ja jednak będę śledzić, czytać i życzę powodzenia. Jako fanka fantasy wszelkiej maści, wyczuwam dobre opowiadanie.

 

Podsumowanie: Cahan approves.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przeczytane.

 

Zapowiada nam się tu naprawdę interesująca historia. Co prawda gdy zobaczyłem alicorny pozaserialowe, to gniewnie nastroszyłem wąs, ale udało się przedstawić wszystko tak, że ich obecność, nie dość, że nie razi, to jeszcze jest atutem opowiadania.

 

Para głównych bohaterów dobrana świetnie - interakcje między nimi niejednokrotnie wywołują szeroki uśmiech na twarzy. Sama fabuła interesująca, na dodatek już tak niewielki fragment świata daje niesamowitą liczbę możliwości do dalszego rozwijania historii.

 

Podsumowując - czekam na kolejne rozdziały.

Link to comment
Share on other sites

@Cahan

 

Szanowna koleżanko. O popularności nawet nie śmiem sobie marzyć. Akurat najmniej mnie interesuje - piszę dla przyjemności. 

 

1. Zrobi się 

2. Jest sprawdzone

3.Dziękuję bardzo!

 

Co do spraw...

 

Alternative Universe - Mhm, bo mogłam napisać... X tysięcy lat przed Celestia i Luną, to bym dopiero miała pozamiatane :3

Alicorns - Podziękujmy naszej nowo opierzonej księżniczce Twilight Sparkle. Po to też alternative universe - czy tu ktoś wznosi słońce? Chyba nie, nie pamiętam. Od kolejna podrasa(W samym universum Fallout Equestria już ich trochę naliczyłam i nikt nie marudził)

Fantasy - Tu przemilczę ;3

Link to comment
Share on other sites

Wypowiem się i ja.

Jako że trochę się znamy, a ja człek jestem prosty i uwielbiajacy gatunek fantasy stwierdzam jednoznacznie - jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. 

Miło wspominam czasy pisania Equestria Another Worlds, a ty masz głowę do pisania takich rzeczy. 

Od strony technicznej błędów nie widzę, jest ok. W każdym razie - czekam na kolejne rozdziały Jenny ;3.

Link to comment
Share on other sites

I przyszła czas na moją wypowiedź:

Fic napisany w sposób przystępny dla każdego. Wszystko bardzo ładnie współgra ze sobą. Szybkie przytoczenie aktualnej sytuacji politycznej wprowadza i wciąga nas w uniwersum. Buntownicza nastolatka i młodzieniec prześladowany jedynie za swe pochodzenie idealnie sprawują się jako główni bohaterowie. Pokazują nam nie tylko sprzeczności w dziedzinach życiowych i ocenie sytuacji, ale idealnie dopełniają się w podróży jak i w fabule. Po rozpoczęciu pierwszej przygody mogę śmiało powiedzieć, że czeka nas wiele epickich i niesamowitych wydarzeń i zagadek do rozwiązania. Z niecierpliwością czekam na następny rozdział.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...