Witajcie!
W tym momencie trwają prace nad nową edycją Stalker Equestria Girls. Najprawdopodobniej skończę jeszcze w tym miesiącu. Niestety, w związku z tym, popełniłem mały błąd i w pewnym momencie jeden wątek fanfika nie skleja się ze sobą na przestrzeni sąsiadujących rozdziałów. Ale spokojnie, naprawię to w przeciągu dwóch dni xd. Modernizacja tego dziełka już trwa od paru miesięcy i zmiany można było już zaobserwować wcześniej. Wstępnie powiem, że około 40% fika będzie zmienione, a do tego będziecie mogli doczekać się ponad stu stron dodatkowej treść (nowe sceny itd.), w większych szczegółach opowiem o tym, jak już skończę. Po co w ogóle się za to zabieram? Ponieważ jest to pierwszy taki duży projekt z mojego warsztatu i zbiegiem tych dwóch lat zauważyłem, że niektóre rzeczy mogłoby być poprowadzone lepiej. Szkielet całej opowieści pozostanie oczywiście ten sam (choć wymienię mu też parę kości), lecz mimo wszystko myślę, że będzie to dosyć odświeżające. Poprawie zostaną poddane niektóre wątki, relacje postaci, tzw. build-up, również zmiany w scenariuszu takie jak modyfikacje bądź całkowite wyrzucenie niektórych motywów. Czy to rewrite? Nie jestem pewien, ale znacząca część została napisana od nowa, a jeszcze większa zmodyfikowana. Chyba najlepszym porównaniem do tego, co się teraz dzieje, to przypadek portowania jednej gry na różne platformy (klasyczny Doom vs Doom 64), gdzie niby chodzi o to samo, a jednak odczucia i wrażenia wydają się być odmienne. Oczywiście, dążę do tego, żeby były lepsze.
Nie spotkałem się z wieloma słowami krytyki wobec Stalkera, ale jeżeli już coś takiego dotarło do moich uszu (a raczej oczu), to postanawiałem to przemyśleć i wdrożyć w życie. Cóż, sami będziecie mogli ocenić, czy Wam odpowiada.
Inna sprawą jest również to, że do tego uniwersum dołączą opowiadania, które rozszerzą cały świat. Niestety, ale w głównej historii zabrakło po prostu miejsca na umieszczenie wszystkiego i wszystkich (np Kordona, startowej lokacji z gry Stalker: Cień Czarnobyla), więc, jak już pewnie się domyślacie, opowiadanie poboczne będzie dotyczyć tej lokacji. Mogę zdradzić, że będzie to prequel opowiadający o początkach Fluttershy w Zonie, tuż po tym, jak się do niej dostała.
Kolejna sprawa, to kontynuacja Stalker Equestria Girls. Zostanie założony nowy temat na forum, rozdziały już nie będą się pojawiać w tym konkretnym temacie. Planuję z wyprzedzeniem napisać część historii, zanim ją gdziekolwiek opublikuję. Rozdziały będą krótsze. Oczywiście protagonistą będzie ktoś inny (nie będę spojlerować tym, którzy nie doczytali pierwszej części Stalkera), a akcja będzie dziać się po kilkudziesięciu latach i nie tylko w Zonie, ale również na nowym obszarze (tego też nie będę spojlerować, ale jak dotarłeś/aś do końca historii, to już się domyślasz).
To byłoby na tyle.
OCZYWIŚCIE jak rasowy jutuber zachęcam do strzelenia komentarza i... w sumie nie wiem. Możecie zaobserwować. Będę czuł się obserwowany przez ludzi, jak przez jakiś stalkerów, co idealnie się pokrywa z tym fanfikiem!
Pozdrawiam!