Skocz do zawartości

Cahan

Moderator
  • Zawartość

    4072
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    151

Wszystko napisane przez Cahan

  1. Love & Tolernace, to bardzo dobre hasło, ale niezbyt dobre w polskim społeczeństwie. O co chodzi? O "pedalstwo"- które w naszym kraju jest czymś złym, niedobrym, strasznym, etc. Niesłusznie, ale jest. Dlatego uważam, że choć L&T to dobre hasło dla wszystkich, to jednak nie nadaje się jako hasło marketingowe fandomu, ponieważ jest źle odbierane przez większość społeczeństwa, a w efekcie napędza falę hejtu. Zamek buduje się od fundamentów i tak musi być i tutaj. Powoli przyzwyczajać ludzi, by mieli szansę poznać, zrozumieć.
  2. Cahan

    Nasze ulubione sporty

    Najbardziej lubię jazdę konną, a konkretnie skoki. Skaczę raczej niskie przeszkody [parkury też] i uwielbiam to. Najchętniej jednak spróbowałabym walki na kopie oraz łucznictwa konnego. Lubię też walkę na miecze larpowe- fajna rzecz, badmingtona, piłkę nożną, unihokeja, palanta...
  3. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  4. Cahan

    [zabawa] Jaki to user?

    Arjen? I cała masa użytkowników o nickach LunaXXX?
  5. Rainbow Dash- są, ponieważ część rozwoju jaja następuje w organiźmie matki. A taka jest definicja jajożyworodności. Typowo jajorodna jest większość ryb i płazów- albo zapłodnienie zewnętrzne, albo jaja składane zaraz po kopulacji.
  6. N: Stanowczo za mało oryginalny. Dodatkowo niepotrzebne cyferki. A: Niezbyt mi się podoba kolorystyka i wykonie. Czy to nie podchodzi pod sucy? S: Miałą ją wielu userów na tym forum. Całkiem ładna. U: Wielce aktywna w offtopie, poza nim nie widziałam.
  7. Cahan

    [zabawa] Jaki to user?

    Posterunkowy Ślimak
  8. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  9. Tydzień do studniówki, przydałoby się znaleźć kiecę. Za co?!

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [2 więcej]
    2. Applejuice

      Applejuice

      Tydzień? A to studniówek nie ma dzisiaj? .-.

    3. Ukeź

      Ukeź

      Każdy ma w innym terminie :P U nas była w tamtym tygodniu i Ukeź nie był, bo i hajsy na sukienkę i na studniówkę.. Nie warto XD

    4. Applejuice

      Applejuice

      A to tak działa. Okz.

  10. Całkiem ładne. Podoba mi się dobór tła i czcionki oraz rozplanowanie poszczególnych elementów. Uważam jednak, że same wektory kucyków mogły by być w większej rozdzielczości.
  11. Weszłam, bo zaciekawiło mnie- czyżby ponyfikacja bardzo fajnej smoczycy... A tu "oryginalne" imię, a do tego gryf płci męskiej. Czuję się rozczarowana.
  12. Za opinie szczerze dziękuję, każdy komentarz pomaga mi się rozwijać . A dziś prezentuję:
  13. Moja pierwsza reakcja: O EqG 2, ale fajnie, jedynka była przyjemna. Druga reakcja: *Czyta fabułę CO?! High School Musical, czy inne dno 2?! Trixie?! Auto z okularami?! Serio?! Trzecia reakcja: Może to tylko plotki, może EqG2 będzie równie dobre jak 1, albo i lepsze, może nie schrzanią...
  14. Fandom to są fani, którzy robią coś więcej niż oglądanie serialu oraz cały zbiór ich twórczości wszelakiej wraz z kulturą, tradycją i historią.
  15. I aby była Twilight/Fluttershy/Rainbow/Luna jako główna bohaterka. Patrząc na fanfiki, to one "sprzedają się" najlepiej. Ale wcale nie kontrowersyjne. Raczej jakieś Slice of Life, co jest niby smutne i wzruszające.
  16. Też kontaktu z ludźmi z fandomu i z fandomem lokalnym, poza Internetem nie mam. Potrzeby takiej nie czuję, by na Pochlej Party i Blind Bag- Meety jeździć. Za to uważam, że w fandomie jestem i się w niego angażuję.
  17. No cóż... Sama marzę, o tym, że napiszę coś co podbije serce fandomu. I co? Większą popularność od mojego "Cienia Nocy", w który starałam się włożyć serce [średni jest, przyznaję] docenia mniej osób... niż "Pokojówkę" pisaną w przysłowiowe 5 minut na kolanie. Całe 4 komentarze ba FGE. Demotywujące trochę. Ale będę pisać to dalej. Dla siebie i dla nielicznych wiernych czytelników. Komentarze- staram się zostawiać komentarze z konstruktywną krytyką. Szczególnie w przypadku dzieł nowopowstałych. Z drugiej strony przyznaję się bez bicia, że dalej nie skomentowałam porządnie takiego "Czasu i Harmonii", który jest jednym z lepszych, polskich opowiadań. Ale od pewnego czasu się staram, by moja opinia jak najbardziej piszącemu pomogła.
  18. Cahan

    #2 01/2014 "MANEzette"

    Niewiele znalazłam w tym numerze rzeczy dla siebie. Jedną z nich był artykuł Albreicha o fanfikach. Ciekawy i przejrzysty, napisany wspaniałym stylem i dobrze tłumaczący omawiane kwestie. Aż mi mało było. Pod względem wyglądu ogólnego jest lepiej niż było.
  19. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  20. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  21. Polski dubbing kucykowych piosenek z 3 sezonu- brrr. Brzmienie niezłe, ale tłumaczenie...

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [22 więcej]
    2. nyaa

      nyaa

      @Rainbow Dash ;) Jestem wzrokowcem. Wystarczy że są napisy po angielsku dla słabosłyszących, 95% kwestii zrozumiem. W innym wypadku muszę przesłuchać kilka razy.

    3. bubblesymphony

      bubblesymphony

      Najlepsze, ten gmach. XD

    4. Cahan

      Cahan

      I tak dobrze, że nie pałac ;)

  22. Czy mi się tylko wydaje, że ten fanfik zawiera małe nawiązanie do "Czasu i Harmonii"? Nie mam nic przeciwko wielu z tych motywów z osobna, ale autor doskonale pokazał co się dzieje, kiedy pisarz przesadza. Forma niby karykaturalna, ale pokazuje ona idealnie, ponieważ wyolbrzymia cześć najgorszych rzeczy w fanfikach. Głos na EPIC za: -mhrocznego alikorna -tęczową grzywę -typowego broniacza w Equestrii Dobra, a poważnie za: -znakomitą parodię kiepskich fanfików -obycie literackie, jakie autor niewątpliwie posiada, co udowodnił w tym fiku -zdolność rozbawienia Cahan do łez
  23. Zaleta paintballa- od razu widać kto dostał Dlaczego bawiłam się w paintball, a nie w ASG? Bo po prostu miałam taką możliwość.
×
×
  • Utwórz nowe...