Skocz do zawartości

Cahan

Moderator
  • Zawartość

    4072
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    151

Wszystko napisane przez Cahan

  1. W naszym MLS nie znalazłam ani jednego dobrego clopa, w pełnym tego słowa znaczeniu. "Pan Armor" jest świetny, ale to inna kategoria- ponyfikacja parodii i jego celem było nie tyle ukazanie aktu kopulacji, czy mówienie o tej tematyce, a raczej wywołanie uśmiechu na twarzy czytelnika. "Bojąc się miłości" jest bardzo dobre, ale to też nie clop. Chciałam powiedzieć, że w wieku 13 lat pojęcie o związkach i aktach kopulacyjnych jest niższe od depresji [pojęcie geograficzne]. W wieku gimnazjalnym [16 lat] większość osób jest na pozycji emocjonalno-mentalnej gimbusa. Niektórym to przechodzi już w liceum, innym zostaje nawet na czas studiów. Z mojej obserwacji otoczenia wynika, iż jakieś 80% moich rówieśników [oni mają po 19lat- ja jestem młodsza] nie powinno się zabierać za pisanie czegokolwiek, a co dopiero clopa. A może raczej powinno coś popisać, ale po odpowiednim oczytaniu i najlepiej konsultacjach z kimś innym.
  2. Widzisz Khornel- dla mnie ma. W przypadku clopów szczególnie. Nie oszukujmy się, ale jeśli autor miał lat 13, czy 16 to jest to niestety w jego twórczości widoczne. Z perspektywy lat pewnie przyznasz mi rację. Oczywiście nie skreślam kogoś, ponieważ jest za młody, jednak dobre dzieła pisane przez osoby w wieku poniżej 16 lat to w naszym fandomie [i nie tylko- taki "Eragon", to gniot jakich mało dużo] wyjątki. Wśród starszych dobre teksty też nie są zjawiskiem częstym, jednak trafiają się zdecydowanie częściej i są dojrzalsze.
  3. Powiedziałabym, że gore musi mieć jakąś sensowną fabułę i jest to do osiągnięcia- np. Foley'owi wychodzi to całkiem nieźle. Tak samo clop. Dodatkowo opisy uczuć postaci- bez głębi psychologicznej, oba gatunki zasługują jedynie na miano papki odmóżdżającej. Aż mnie czasem kusi, by napisać jakiegoś clopa, ale to wbrew moim zasadom.
  4. Ich podobieństwo jest takie, że najczęściej piszą je dzieci, które myślą "że bezsensowne wypruwanie flaków/kopulowanie" jest takie fajne i zabawne, a wychodzi coś okropnego. Bo dobre gore nie jest złe. Clop też, ale dobrego jeszcze nie spotkałam [nie liczę "Pana Armora"].
  5. Cahan

    Wasz ulubiony kucyk?

    Chrysalis najlepsza, wspaniała kobieca postać. Jest silna i ambitna, a do tego ładna. Witam na forum
  6. W zasadzie to ogółu, to są kwestie, które są raczej uniwersalne. Postacie typu słynny "Dark Momentum" nigdy nie będą dobre [chyba, że w parodiach], tak samo jak kuc, który ma obojczyki. Oczywiście co do opisów mogą być jakieś rozbieżności, ponieważ jest różna konstrukcja języka, jednak są to drobne różnice.
  7. Najpierw zostałam "Cahanem", a teraz "Spidim"- w tym tempie to do 24tej broda mi wyrośnie i Świętym Mikołajem mnie mianują xD Przepraszam za off top, ale nie lubię jak ktoś myli moją płeć, albo bierze mnie/moją twórczość za kogoś/dzieło kogoś innego.
  8. Foley- już zauważyłam i krew się poleje . Cieszę się, że mój artykuł się podobał, mam też nadzieję, iż przyda się on pisarzom fanfików. Zaznaczam też, że nie wszystkie motywy przedstawione w nim są jednoznacznie złe, ponieważ można je wykorzystać naprawdę dobrze. Podobał mi się artykuł Spidi'ego, ale mam jedno małe zastrzeżenie, co do krytyki artów. Jako osoba, która też rysuje [fatalnie, ale rysuje] uważam, że taka krytyka nie jest zła. Oczywiście pozytywy też należałoby wypisać, jednak wolę już usłyszeć "Cahan, ten kuc ma koślawe nogi!", niż "Fajne!", albo "Koszmarne!". Nie uważam wytknięcia nawet minimalnych błędów jako czepialstwo, wręcz przeciwnie, jest to niezwykle pomocne.
  9. Cahan

    Odcinek 12: Pinkie Pride

    To jest możliwe. Zależy to bodajże od zmian elipsy. Długość roku jest swoista dla każdej planety. W takim Westeros mogą nazywać latami coś co powinno się określać bardziej mianem miesięcy, szczególnie, że mają jakąś regularność w trwaniu poszczególnych pór roku. Tak samo może być w Equestrii, choć ciężko to stwierdzić. Serial mało mówi nam o chronologii, dodatkowo występują w nim błędy, co tylko pogłębia problem ustalania kanoniczności.
  10. I w końcu po studniówce.

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [5 więcej]
    2. Cahan

      Cahan

      Ja bym wolała poleneza nie tańczyć, a musiałam i to na dodatek tańczyłam go sama xD

    3. Cahan

      Cahan

      Normalnie się tańczy w parach, a ja jedna.

    4. Cahan

      Cahan

      Rozważałam, ale już było za późno. Miałam jakieś 10 sekund na decyzję. Przynajmniej porobiłam sobie z tego jaja.

  11. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  12. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  13. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  14. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  15. W odcinku "Pinkie's Pride" podczas piosenki, w której Cheese i Pinkie "walczą" ze sobą, jest nawiązanie do gry Pacman oraz do Skyrima [gdyż te cosie są zrobione z sera, tak jak w TESV].
  16. Cygnus to zaginiony brat z "Jeziora Łabędziego", był tak brudny, że nawet koszula z pokrzywy nie pomogła. Z Cygnusa jest taki łabędź, że go nawet Fluttershy nie chce. A tak pozafabularnie, to przepraszam za te słowa.
  17. Dziękuję wszystkim za opinię, a dziś:
  18. Cahan

    Odcinek 12: Pinkie Pride

    Nie lubię Pinkie, ale- That was epic! Piosenki genialne i wpadające w ucho, a sam odcinek przezabawny. A Cheese Sandwitch powinien zostać facetem Pinkie Pie, pasują do siebie
  19. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  20. Cassidy N: Scoot A: Choć przedstawia SB i Rarcię, to kojarzy mi się z Fleur de Lis S: Pinkie Pie SP: Apple Bloom, bez urazy, ale wiek jednak czuć. CH: Apple Bloom Werdykt- jak dla mnie przypomina Apple Bloom.
  21. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  22. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  23. Internecie, wróciłeś nareszcie!

  24. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
×
×
  • Utwórz nowe...