Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Burning Question

Brony
 • Content Count

  848
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Burning Question last won the day on February 17 2015

Burning Question had the most liked content!

Community Reputation

491 Wzorowa

About Burning Question

 • Rank
  ~neohumanistka~
 • Birthday December 6

Informacje profilowe

 • Gender
  Klacz
 • Ulubiona postać
  Discord, Luna, Twilight, Rainbow Dash, Apple Jack, Cadance, Big Mac, Spitfire, Coco, Chrysalis, Daring Do, Fancypants

Recent Profile Visitors

32023 profile views

About Me

Profil Palącego Pytanka wita!


Mogłabym rozpisać się o tym jaka to jestem a jaka nie jestem, ale ludzie i tak mają tendencje do odbierania mnie na zasadzie "albo mnie polubisz albo znienawidzisz". Powiem tylko to, co mówi mi każdy- robię fatalne pierwsze wrażenia i mocno zyskuję po czasie. Bywa, że z wrogów robię swoich przyjaciół. Jeśli nie przeszkadza ci mój lekki poziom socjopatii, zawsze możemy się zakolegować. Zapraszam na priv wszystkich, którzy mnie znają i którzy po prostu się nudzą lub potrzebują z kimś pogadać- lubię rozmawiać z ludźmi, których jeszcze słabo znam.


2ez5h85.png


1. Jestem niepoprawną idealistką oraz osobą mocno wyczuloną na brak szczerości, odwagi i honoru u ludzi. Moją nadrzędną życiową filozofią jest neohumanizm. Postanowiłam odrzucić przywiązanie do konkretnego regionu, "narodu", czy nawet rodziny w tym sensie, że uważam za dobre przyczynianie się do poprawiania sytuacji na całej planecie i wobec ludzi i wobec zwierząt- a nie tylko tam gdzie trzyma nas jakieś bezpodstawne, sentymentalne przywiązanie. Dlatego nie obchodzi mnie w jakim kraju będę pracować- zamierzam robić to dobrze bez względu na miejsce. Za jeden z najgroźniejszych sposobów myślenia uważam dzielenie świata na "swoich" i "cudzych". Inne rzeczy, którymi kieruję się w życiu, to przede wszystkim racjonalizm oraz ateizm (na zasadzie, że COŚ mogło stworzyć wszechświat ale na pewno nie żaden z bogów wymyślonych przez ludzi). W polityce: zwolenniczka systemów mieszanych z lekkim ideologiczno-ekonomicznym przechyłem "w lewo". Ufam, że każda strona ma coś dobrego do zaoferowania ale nigdy nie opowiedziałabym się w pełni po jednej z nich, ponieważ żadna nie ma stuprocentowej racji. Nie rozumiem, czemu ludzie tak zajadle spierają się, który system jest absolutnie najlepszy... to krótkowzroczne.20s6qu9.png


2. Uwielbiam czytać, choć teraz nie mam już czasu na pochłanianie 6 książek tygodniowo (nie to co w dzieciństwie). Mimo to czytam po mału ale regularnie- przeważnie książki fantastyczne, czyli i sci-fi i fantasy (klasyczne fantasy Tolkienowskie już mi się przeżarło na dzień dzisiejszy i szukam czegoś nowego). Dobry horror też nie jest zły, ale rzadko mam nastrój na takie klimaty. Wyrosłam na Harrym Potterze, Wiedźmienie i mało znanej serii kochanej aktualnie przez młodszych w Stanach i Rosji: "Wojownicy" Erin Hunter. Moje aktualne ulubione serie, to "Imperium Czerni i Złota" Adriana Tchaykovsky'ego (i następne tomy tej serii), oraz Gra Endera (i reszta z tej serii). Uwielbiam też pierwszą książkę z serii "Igrzysk Śmierci" - po raz pierwszy czytałam o bohaterce tak mocno podobnej do mnie jeśli chodzi o tok myślenia i podejmowanie decyzji. :lunaderp:

Polecany web-komiks:
Scandinavia and the World: http://satwcomic.com/ na forum tego komiksu poznałam mojego -aktualnie- narzeczonego, oraz kilka innych świetnych osób. Fajnie łączy ludzi z różnych krajów. ;D W komentarzach do komiksu zwykle toczą się ciekawe dyskusje.

Polecani na You Tube:
JonTron - ma świetny kanał komediowy oparty na dziwacznych lub skrajnie beznadziejnych grach. Nie wieje od niego wymuszonym poczuciem humoru mimo, że starannie planuje każde video, a porządnie zmontowane filmiki nie pozwalają się nudzić.
Krzysztof Gonciarz - jeśli widziałeś go dawniej i kojarzysz tylko z Zapytaj Beczkę wiedz, że teraz prowadzi ambitne vlogi na przeróżne ciekawe tematy i dużo podróżuje. Sympatyczny i bystry człowiek z Krakowa.66yvko.png

"Lackadaisy" - mistrzowsko wykonany web-komiks. Polecam wygooglać lub znaleźć na DA!


3. Zawsze uznaję absolutną wyższość instrumentalnej muzyki nad elektronicznymi wypocinami (które lubię, ale to nadal cholernie niski sort muzyki z czysto technicznego punktu widzenia) i chwała Octavii. W każdym razie jazz, blues i swing moją miłością od dzieciństwa. Pewnie stąd moja słabość do saksofonistów. ^^" Z innych rodzajów muzyki słucham: rockabilly, rzadko hip hop, jazz hop, electro house, chillstep, glitch- hop, electro swing, pop (ale jeśli ma ładną melodię i tekst a nie te współczesne kicze), soul, rock, rock alternatywny, metalowe covery czegokolwiek są epickie ale samego metalu nie słucham no i instrumentalne ścieżki dźwiękowe zawsze na propsie.
Kocham fakt, że -pomimo różnic w gustach- sztuka, a przede wszystkim muzyka, malarstwo i taniec potrafią łączyć ludzi i budować zrozumienie mimo masy granic generowanych przez społeczeństwa i kultury.
nosgfk.png

Gravity Falls- zaskakująco dobra kreskówka ostatnich lat.


Polecane serie telewizyjne

Z aktorami: Sherlock BBC, Orphan Black, Mentalista, Supernatural

Animowane: Gravity Falls, Steven Universe

Zakończone ale nadal polecane serie animowane: Young Justice, Młodzi Tytani, Avatar: Legenda Aanga, Avatar: Legenda Korry


4. Inne zainteresowania:
- psychologia sądowa i kulturowa, resocjalizacja i profilowanie kryminalne, oraz psychologia terroryzmu.
- wszelkie nowinki technologiczne i najnowsze odkrycia
- gry komputerowe (nie będę wymieniać...)
- rysowanie raz na ruski rok (ponysona poniżej jest mojego autorstwa),
- podróżowanie szczególnie do miejsc zapomnianych przez cywilizację, próbowanie różnych kuchni świata i wszelkich nowych dań bez względu na to, jak dziwacznie wyglądają.
- chciałabym nauczyć się dobrze gotować
- dobrze jest postrzelać sobie od czasu do czasu- mimo, że rzadko mam okazję zawsze nieźle mi idzie. Chciałabym móc nauczyć się więcej o różnych broniach i nauczyć się ich używać.
- jestem też niepoprawną miłośniczką filmów animowanych i wiecznie cierpię, że nigdy nie zostałam animatorem. Chyba zacznę się amatorsko douczać. Marzy mi się też podkładanie głosów do animowanych postaci oraz komponowanie muzyki do filmów (ale na to drugie już za późno, bo zrezygnowałam z wyższej szkoły muzycznej).
210ho4x.png

Najbardziej słuszny shipping w tym fandomie! :3

×
×
 • Create New...