Skocz do zawartości

Ulubieni aktorzy?


Kruczek

Recommended Posts

Doceniam pracę aktorów i niejednokrotnie podobało mi się jak ktoś odegrał swoją rolę, ale rzadko wnikam w to jak nazywał się aktor, a nawet jeśli to rzadko zapamiętam. Ale z takich kilku, których pamiętam i uwielbiam to: 

- Johhny Depp - Jack Sparrow, Kapelusznik, Will Caster, Barnabas, Sweeney Todd, Edward Nożycoręki,

- Cezary Pazura - rola z Killera, z Chłopaki nie płaczą, Adam Miauczyński, 

- Leonardo Di Caprio - Teddy Daniels, Cobb, Jack Dawson, Arthur Rimbaud, 

- Helena Bonham Carter - Belatrix Lestrange, Zelżbieta Krymska, Wróżka Chrzestna z Kopciuszka, Pani Lovett, 

- Robert Downey Jr. - Sherlock Holmes. 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Są tacy których po prostu lubię, ich role, grę, bardzo dobre umiejętności aktorskie (lub ich brak w pewnym wypadku), ludzie których po prostu miło mi się ogląda, i niewiele więcej mogę tu powiedzieć. Najbardziej cenię ich udział w poszczególnych produkcjach czy niekiedy za działalność, ale w reszcie są równie przyjemni. Nie gadając więcej będzie tu niezła mieszanka, troszkę może długa, także uwaga, leci. Kolejność nie ma znaczenia:
- Mike Myers
- Rami Malek
- Jack Black

- Taron Egerton
- Daniel Craig
- Morgan Freeman
- Sean Astin
- Christopher Lee

- Leonardo DiCaprio

- Jean Reno
- Jason Statham

- Arnold Schwarzenegger

- Tommy Lee Jones

- Clint Eastwood

- Anthony Hopkins

- Alan Tudyk

- Nathan Fillion

- Leslie Nielsen

- Robert De Niro

- Hugh Jackman

- Robert Downey Jr.

- Sean Connery
- Harrison Ford

- Eddie Murphy

- Ryan Reynolds

- Samuel L. Jackson

- Jim Carrey

- Nikolas Cage

- Tommy Wiseau (xD)

Z polskich aktorów:

- Bogusław Linda

- Cezary Pazura

- Maciej Stuhr

I na koniec wisienka na torcie - Jackie Chan oczywiście, mój number uno :D

Pewnie jak zawsze kogoś udało mi się pominąć, w przyszłości zedytuję jak mi się przypomni. Jak ktoś się uprze to spróbowałbym wyskrobać konkretniejsze wyjaśnienie dlaczego właśnie ten aktor :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem szczególnie dobra w zapamiętywaniu czy też kojarzeniu aktorów, ale w sumie za dużo filmów nie oglądam. Nie oznacza to, że ich nie doceniam, bo oglądając film jakiś zwracam uwagę na grę aktorską, ale moja lista ulubionych aktorów jest krótka.

- Clint Eastwood :perv:

- Helena Bonham Carter

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam za dużo filmów ale 

- Sir Patrick Stewart - Za rolę Kapitana Picarda

- Ian McDiarmid - Palpatine

- Joseph David Kucan - seria Command & Conquer

- Harrison Ford - Han Solo

- Russell Crowe - oczywiście gladiator

- Kurt Russell - Jonathan „Jack” O’Neill - Stargate 

- David Hewlett - Rodney McKay - Stargate Atlantis 

- Amanda Tapping - Samantha „Sam” Carter - Stargate 

- Christopher Judge - Teal'c - Stargate

- Mark Hamill - Luke Skywalker 

- Ewan McGregor i Alec Guinness - Obi wan Kenobi

- Leeanna Walsman - Zam Wesell

I pewnie by się jeszcze jacyś znaleźli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wielu ulubionych aktorów:

 

- Mark Hamill - za Luke'a z "The Last Jedi" oraz fantastyczny dubbing Jokera

- Robert De Niro - za... Oj, trochę tego jest (Gorączka, Ronin, Poznaj mojego tatę i inne)

- Leonardo DiCaprio - za Wilka z Wall Street, Incepcję, Złap mnie, jeśli potrafisz... 

- Natalie Portman (Natalka <3) - V for Vendetta, Leon Zawodowiec... A niech będą te Gwiezdne Wojny (chociaż Padme jako postać szału nie robi). 

- Ryan Reynolds - DEADPOOL!!! Ten koleś jest niesamowity i idealnie pasuje do roli "najemnika z nawijką". 

- Daisy Ridley :wub: - Gwiezdne Wojny (Rey jest urocza, zabawna i w ogóle...) 

- Harrison Ford - Gwiezdne Wojny, Indiana Jones, Blade Runner. Fantastyczne role. 

- Cezary Pazura - wiele ról (Killer, Nic Śmiesznego...)

 

Dobra, wystarczy... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiszę aktorów ktorych lubię najbardziej, plus dodam tytuly filmow w ktorych mieli moje ulubione role, oraz krótki komentarz:
- Jack Nicholson - "Lepiej być nie może", "Ludzie honoru" - ten pierwszy to świetny film, ten drugi to wspaniała rola Nicholsona. Poza tym tego typa to za samą mordę nie da się nie lubić.
- Gary Oldman - "Leon zawodowiec", "Piąty element" - dwóch charakterystycznych złodupców. Pamiętliwe role, najlepsze w swoich filmach.
- Leslie Nieslen - "Zakazana planeta", "Naga broń" (cała seria), "Ściągany" - z tym pierwszym filmem to żartowałem, ale kiedyś to napewno obejrzę. :) Co do pozostałych - klasa parodii filmów akcji sama w sobie, i jedyny, powtarzalny w każdej roli Nielsen. :D
- Louis de Funes - "Mania wielkości", "Przygody rabina Jakuba" - cieszę się że przynajmniej kilka osób wymieniło tego pana w swoich zestawieniach, bo według mnie jest to jeden z najlepszych aktorów komediowych wszechczasów. :)
- Bogusław Linda - "Psy", "Quo Vadis" - przy pierwszym tytule muszę pochwalić całą obsadę aktorską. W przypadku tego drugiego to wlasnie Linda ratowal film, wraz z kimś jeszcze, ale to dalej.

A teraz aktorzy których przynajmniej jedna rola zapadła mi w pamięci, przez co zyskali u mnie szacunek:

- Tom Hanks - "Forrest Gump"
- Joaquin Pheonix - "Gladiator", "Znaki"
- Johnny Depp - "Piraci z Karaibów", "Las Vegas Parano"
- Anthony Hopkins - "Milczenie owiec"
- Judie Foster - "Milczenie owiec"

- Peter Sellers - "Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę" (trzy role w jednym filmie)
- Roberto Benigni - "Życie jest piękne"
- Jerzy Trela - "Quo Vadis"
- Krzysztof Kiersznowski - "Kiler-ów 2-óch"
- Arkadiusz Jakubik - "Wesele" (wielu aktorów fantastycznie zagrało)
- Janusz Gajos - "Psy"

Niby można by wymienić więcej, ale wtedy zestawienie traci sens.


 

Edytowano przez ByczekPazerny
coś sobie przypomnialem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...