Skocz do zawartości

Wybór Laptopa | serio, help...


Onyx

Recommended Posts

Powiem szczerze, że sam używam windowsa 8.1 (przesiadłem się z 7) i jakoś nie zauważyłem problemów z grami. Heroes 3 chodzi, pierwszy stalker też, portal owszem, battlefield 1942 również. Być może to albo kwestia szczęścia albo różnicy między bebechami lapka a PC. Niemniej Tristie ma trochę racji. 7 jest bezpieczniejszy do grania niż 8.1. 

Prawdą jest też zeby nie brać nigdy wstępnej konfiguracji w salonie bo potem i tak trzeba po nich robić porządek. Tak samo, jak byś brał PC, nie bierz składania. Raz, że potrafią przy tym ładnie namieszać, dwa, że wgrają wtedy system (chociażby w wersji trial jeśli nie kupiłeś) i mnóstwo syfu, trzy, ze stracisz całą przyjemnosć składania kompa samemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obmyśliłem plan działania. Mniej-więcej to wygląda w taki sposób, że będę kupował laptopa nie jako sprzęt do gier, ale jako "przenośny komputer", bo z takiego też powodu chciałem go kupić.

A jeśli chodzi o lekko i mocno wymagające gry, to do tego będę miał kompa. Myślę, że w niedługim czasie będę też modernizował swojego kompa, więc zrobie osoby temat, jeśli będziecie chcieli mi pomóc.

Powracając do laptopa, to tak jak mówiłem, potrzebuje "prznośny komputer". Teraz się nie rozpiszę co do wymagań tego laptopa, bo niestety nie mam czasu, i dzisiaj też przez cały dzień mnie nie będzie ale postaram się jutro rozruszać temat.

Edytowano przez Onyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tobie hp który sama posiadam i jestem z niego zadowolona, dobry też jest samsung, im droższe laptopy tym lepsze i szybsze im tańsze tym wolniejszy procesor. Mój hp na baterii chodzi 2,5 godziny to naprawdę długo, wcześniej miałam acer to bateria niecałą godzinę trzymała, to była katastrofa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tobie hp który sama posiadam i jestem z niego zadowolona, dobry też jest samsung, im droższe laptopy tym lepsze i szybsze im tańsze tym wolniejszy procesor. Mój hp na baterii chodzi 2,5 godziny to naprawdę długo, wcześniej miałam acer to bateria niecałą godzinę trzymała, to była katastrofa.

HP nie jest fenomenalnym producentem laptopów, a samsung tym bardziej. Porządny lapek to Dell, Lenovo, Acer i ewentualnie MSI oraz Asus. Kwestia baterii jest owszem ważna, ale ma na to wpływ wiele czynników. Między innymi: pojemność znamionowa, budowa, materiał, obciążenie ze strony podzespołów... Faktem jednak jest, że 2,5 godziny to nie najgorszy rezultat bez obciążenia, choć ideałem byłyby 4 (albo i więcej, ale to już nie w lapku). Cena owszem, mówi o bebechach ale wcale nie jest wyznacznikiem wydajności. Jeśli chcemy zrobić szybki odsiew laptopów patrzymy na kartę graficzną z interesującego segmentu (wydajnościowy, albo mało prądożerny), bo nikt nie wsadzi do lapka potężnej grafiki i słabego procesora (może być na odwrót). Dalej oczywiście spojrzymy na pozostałe podzespoły już porównując mniejszą grupę jaka nam została. 

W kwestii mobilności to albo, moim zdaniem, ultrabook 2 cali (około), albo Tablet 2 w 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolona a acer to najgorszy laptop jak i lenovo bo to ta sam firma produkuje, dell posiadał mój brat w dodatku zakupiony w Anglii i po 3 latach go wyrzucił. 

Polecam HP i Samsunga bo pierwszy ja sama posiadam a drugi moja przyjaciółka która bazowała na wielu opiniach. Jeśli ktoś kupi za 4 tyś laptopa to może powiedzieć, że zrobił dobry zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer nie jest zły, to był mój pierwszy lapek z prockiem 2X2.0, 3gb ramu i zintegrowaną grafiką i daje rade.

4 lata go katowałem, temperatury dochodziły do 80* i nie ma dość, teraz użytkuje go siostra, przez te 4 lata tylko padł twardy dysk ale to z mojej winy.

 

HP kiedyś był w domu i niestety szybko się popsuł :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spytać, czy bateria 2-komorowa, 1950 mAh, Li-Ion to czasem nie jest za mało? Baterie dziurasel mają taką pojemność mAh, czy aby na laptopa to nie za mało, czy to działa inaczej i bateria tak szybko się nie rozładowuje? I ile może by taki laptop na takiej baterii wytrzymał?

@Edit Jeszcze Triste wspomniałeś, aby lepiej kupić lapka bez systemu i wgrać sobie win7, a nie win8, a tego co wyczytałem to niektóre starsze gry jak Doom nie będą działały na takim "zaawansowanym" systemie tak?

Edytowano przez Onyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry na win 8.1 to loteria. Część starych działa (Total Annihilation), inne nie. To kwestia gry. Doom 1-2, 1nsane (GOG) działają. Muszę przetestować inne starocie. Na win 7 ruszy ci więcej gier, niż na "ósemce". Najczęściej to nie tyle kwestia laptopa, a silnika na jakim działa gra - wspomniane gry Sim Bin nie uruchomią się. Przeszukałem internet - bez względu na to, czy to stacjonarny czy laptop, na Win 8.1 nie działają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2300 zł... Z tej półki cenowej był mój stary Samsung q530. Oba Wiedźminy, Heroes V i VI, Skyrim - no problem. Po 7 latach padł.

 

Powiem tak - podstawki nagłaśniająco-chłodzące to przy lapkach podstawa, szczególnie dla gracza. Jeśli chodzi o laptopy do gier, to Dell ma niezłe (a przynajmniej miał kiedyś, bo maszyna ojca jest już dość stara - będzie z 8-9 lat), ale chyba prym wiedzie Alienware. Sama mam obecnie. Zabawka droga, ale poza tym ekstra. I fajna klawiatura, jako pisarz jestem zadowolona. Długo trzyma na baterii, dobry ekran i dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alienware ma jedną wadę: Cenę nawet najtńsze modele są drogie. Z resztą lapki ,,Gaming" mają wyższą cenę właśnie przez to jedno słówko.

Niemniej, jak mówiłem, z nowych, za 2300 znajdziemy i5 z 2 rdzeniami i GT840 albo R5 330 lub R7 270 (z tych lepszych) (nie wiem, która lepsza, ale chyba GT).

Przy takim zawężeniu pola możemy dalej kombinować by zwiększyć wydajność chociażby o kilka punktów (co ma znaczenie przy takim sprzęcie). Można poszukać sprzętu z nieco wyzej taktowanym procem, albo i nowszym modelem (seria 5), można wybrać SSD zamiast HDD, można szukać takiego z lepszym ramem. Pilnować by nie miał zbyt dużej rozdzielczości (full hd nam się nie przyda, a wręcz jest niewskazane)

Z della ten wygląda ładnie:

http://dell.strefamarek.allegro.pl/laptop-dell-inspiron-5548-i5-4gb-500gb-amd-r7-g24.html(albo wersja z 8 gb ramu, starszym procem i grafą 2gb, przy czym 4 gb grafiki i tak się nie przyda na dzień dzisiejszy: http://dell.strefamarek.allegro.pl/laptop-dell-inspiron-5547-i5-8gb-1tb-amd-r7-265.html )

Kolejna fajna oferta na Della: http://allegro.pl/nowy-dell-inspiron-5749-i5-8gb-1tb-gf840-lubin-i5459464212.html

 

Co ciekawe dell jak narazie jako jedyny w tym przedziale ma core i 5 5 serii (5xxx), TEoretycznie wszystko powinno się rozbijać o taktowanie, ale to o dziwo nie zawsze. Poza tym, nowa seria jest mniej prądożerna z uwagi na niższy proces (14nm), a to kolejny plus. Aż sam się sobie dziwię, ze wcześniej tych delli nie wskazałem, skoro z 1,5 miesiąca temu właśnie taki (choć nieco droższy bo za 2800) sprzęt sugerowałem. 

 

Podstawka to fajna rzecz, a jak masz czas to sam zrobisz porządną i cichą (może być droższa z uwagi na zastosowanie wiatraków 140 oraz koszt ewentualnych materiałów), niemniej za około 100-120 da się zrobić podstawkę wydajną jak diabli (sklejka, listewki, ewentualnie blacha i oczywiście ze 3 wentylatory 140mm). Kwestia tylko by ustawić je mniej więcej tam, gdzie wypada procesor, grafika i dysk żeby jak najlepiej schłodzić sprzęt. Wymagane narzędzia: Wyrzynarka, wiertarka (najlepiej na stojaku, ale z ręki też wiercić można), drukarka minimum A4 (albo punkt ksero), pędzel, ołówek i trochę miejsca do robienia bałaganu.

 

Edit:

Zaprojektowana na szybko podstawka:

x7w3As8.png?1

Oczywiście nie jest to ideał (bo robiony poprzez modelowanie segmentów a nie kawałków), brak też miejsc na wentylatory, ale powinna stanowić dobrą bazę do wykonania podstawki. Czarna, stalowa płyta będzie działać jako dodatkowy radiator, odprowadzając ciepło. Całość montowana na śruby 4mm (powinny starczyć) i śruby podobne do tych, których używa się do mocowania wentylatorów w obudowach (sprzedawane też w sklepach meblowych). Jedyne czego nie jestem pewien to rowki na podstawie. Ich profil może okazać się nieodpowiedni i podstawka może chcieć się składać. najpewniej trzeba by środek otworów opuścić w dół i ściąć przednią ich krawędź.

Edytowano przez Sun
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...