Skocz do zawartości

[gra] Jak powstała Equestria


nicoś

Recommended Posts

Temperatura spadła z -3*C na -12*C

Na ziemi leżało już 5cm śniegu, zaczęło padać na dobre.

 

(Busma, Silver)

Kontrola poszła dalej. Wystające zza chmur słońce było na wysokości czterech kopyt. Jeszcze chwila i kucyki ziemskie opuszczą wioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Busma, Silver)

Kucyki gotowe do wymarszu czekały przy drodze. -Uwaga, niech każdy cygan, cyganka, szaman i szamanka wystąpią- powiedział jakiś kucyk, po czym kilkanaście kucyków wyszło na przód.

 

Od czasy do czasu pojawiał się wiatr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Busma, Silver]

-Nie martw się, ja też nie rozumiem cygańskiej magii- odpowiedział mu. Nagle jeden z cyganów podskoczył na wysokość jednego kilometra, zostawiając nogi na ziemi i rozciągając tułów. Następnie runął jak drzewo na ziemię. Następny błyskawicznie po nim przeszedł i zrobił to samo. Tak powstała długa kładka. Gdy ostatni cygan położył się gdzieś hen hen daleko, wszyscy zaczęli skracać swoje tułowie do normalnych rozmiarów, zaginając przestrzeń. I tak kilkaset kilometrów drogi stało się kilkunastometrową wędrówką. Z tyłu pojawiła się śnieżyca, a z przodu nie było ani jednego płatka śniegu. Kucyki zaczęły przechodzić po "moście".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

- NO! I to jest przydatna umiejętność - Zakrzyknął Busma, z fascynacją w oczach. - Nie wiedziałem, że cyganie tak potrafią. Myślisz, że można się tego nauczyć? - Zagadnął idącego obok kuca, z którym zdążył już nawiązać rozmowę.

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Busma, Silver]

-Łoł, łoł, łoł. Ty na serio? Jeśli tak to ostrzegam cię, z cyganami i szamanami nie ma żartów. Oni przekazują swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie, wątpię żeby trafił ci się taki, co ci przekaże nauki czarowania- powiedział gwałtownie i zeszedł z mostu.

 

[Light]

Pegazy kończyły się urządzać na nowo uformowanej chmurze. -Niech ktoś poleci na patrol- powiedział First Wing do pegazów przez megafony.

Edytowano przez wopybookLight46
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Busma, Silver]

-Ok, jak chcesz- Odpowiedział mu. Ostatni kucyk przeszedł przez most. Pierwszy cygan, który był już ostatnim kucykiem przebywającym w tamtym mrozie, puścił ziemię trzymaną tylnymi kopytami. A ta wyprostowała się jak guma. -To tutaj!- powiedział First Hoof, po tych słowach kucyki zaczęły się rozpakowywać.

 

[Light]

-Dobrze, możesz być ty- First Wing wskazał skrzydłem na Lighta. -Leć i zobacz czy nie ma tu czegoś ciekawego-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Light]

Pod wielką chmurą było wiele jezior, nieco dalej na górzystym terenie stał nieskończony zamek, a trochę dalej na równinie kątem oka widać było wioskę w budowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Light]

Nagle z okna wyjrzał jednorożec. Wyglądał na zmęczonego. Chwile popatrzył na okolicę po czym jego wzrok zatrzymał się na pegazie. Patrzył na niego przez jedną minutę po czym się otrząsnął i zawołał -mamy szpiega! Pegazy tu są!- Na koniec oddał bardzo niecelny strzał z rogu i schował się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Holi]

-Ty i ty, chodźcie ze mną- powiedział First Horn do Holi'ego i do drugiego kucyka. Wyszli w trójkę za mury zamku.

 

[Light]

-Wioska? Kucyki ziemskie też tu są- powiedział First Wing. -Lecisz ze mną. Pokażesz mi gdzie ten zamek. O, ty też lecisz ze mną- wskazał na innego pegaza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Light]

First Wing i dziadek Fast polecieli za Lightem. Przy zamku stał już First Horn, Holi i inny jednorożec. -Co ty tu robisz?- zapytał First Wing lądując na ziemię.

-To samo chciałbym wiedzieć- odpowiedział First Horn

-Byłem tu pierwszy-

-Niemożliwe, ja też-

-Choć, zobaczymy co powie First Hoof-

-On też tu jest?-

-A tak-

Po tych słowach First Wing i First Horn poszli w stronę wioski, a reszta za nimi.

-Witaj, miło cię widzieć- powiedział Holi do Lighta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Light, Holi]

-Ale słyszeliśmy- odpowiedział Holi.

 

[Busma, Silver]

First Hoof zobaczył w oddali kucyki innej rasy.

-Ty i ty, chodźcie ze mną- powiedział do Busmy i Silvera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...