Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Niklas

Odcinek 17: Dungeons & Discords

Ocena  

48 members have voted

1. 1. Odcinka

• 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      3
    • 8
      7
    • 9
      10
    • 10
      4
    • 11/10 *rzuć 19-20 k20, aby otrzymać pierożka*
      20

Recommended Posts

Bardzo dobry odcinek. Zawsze mam na to nadzieję przy odcinkach z Discordem i zwykle się rozczarowuję, jednak tem był chyba najlepszy od czasu The Return of Harmony. Wreszcie idealnie oddano charakter tej postaci i pozostałych również. Wszyscy zachowywali się swobodnie i naturalnie, nikt nie był irytujący.

Był to też jeden z zabawniejszych odcinków w całym serialu. Rzadko faktycznie się śmieję przy oglądaniu, a tu ciągle. Odwrócona rzeczywistość, psychologia Fluttershy, ogon Celestii, wejście Discorda... długo by można wymieniać.

Pomysł na przeniesienie gry do rzeczywistości był dobry, bardzo w stylu Discorda, i świetnie go zrealizowano. Świetnie to wyglądało, zarówno plansza, jak i postacie, zwłaszcza Pinkie i Rainbow. Dobrze, że dołączyły, głupio by było, jakby wszystkie sobie poszły.

9/10, do ścisłej czołówki się nie dostanie, ale i tak jeden z lepszych w sezonie.

• Upvote 1

PS: zwróciliście uwagę, jak Big Macowi zaświeciły się oczy na widok jednej klaczy na potańcówce z lat ‘20?

Taaak!! Jak oglądałam odcinek musiałam powtórzyć tą cenę zeby sprawdzić czy mi się nie przewidziało x,D Czyzby prawdziwa natura big maca się objawiła ? :bigmacintosh:

• Upvote 1

Ahaha... miło było zobaczyć w interpretacji twórców serialu jak wyglądały gry RPG w latach 80tych.

Hasbro chyba chciało zareklamować D&D, które obecnie do nich należy... problem w tym, że naprawdę ciężko pokazać D&D w pozytywnym świetle. :P

Ale pomyślcie tylko: reklamówka D&D w reklamówce MLP. Incepcja normalnie.

Ogólnie, to jestem pewnie uprzedzony, ale poza niektórymi pojedynczymi gagami (opposite Fluttershy!) jedyną rozrywką w tym odcinku było dla mnie wyszukiwanie homoerotycznych podtekstów (guys' night!). Reszta była... żałosna dosyć.

Szkoda tylko Discorda, bo de Lancie spisał się jak zawsze.

PS. Spike to gówniany MG. Niech lepiej wraca do śpiewania z Thoraxem.

Jeśli to kogoś obchodzi, zmieniłem zdanie dotyczące odcinka. Edytowałem swój oryginalny post na 1 stronie :) 

Guest Ziemowit

Hmm. Nie będę się rozpisywał. Najlepszy odcinek w tym sezonie. Genialny!

Obejrzałem odcinek tydzień temu. dopiero dzisiaj zdecydowałem się napisać recenzję.

Epizod może nie wzniósł coś na wyraz dużego do serialu, jednak był prekursorem do wprowadzenia gier planszowych oraz gier wideo. Jak tytuł już oznajmia, omawianą grą jest Dungeons & Dragons, w Polsce znana pod nazwą Lochy i Smoki. Niczym South Park: Kijek Prawdy, nasze postacie wcielają się w swoich bohaterów, dając na myśl grę komputerową, kiedy to gracz czuje ze swoim bohaterem silne więzy emocjonalne. Takich emocji Spike i Big Mac mieli dość, były dla nich zbyt wielkim obciążeniem, kiedy to Discord bawił się w najlepsze. Prośba o złagodzenia trudności dało im wspaniałą, wspólną zabawę. Taką zabawę, że nawet RD i PP dołączyły do gry.

Kto powiedział, że klacze nie mogą brać udział w męskim wieczorze. :nipples:

Weryfikacja granych bohaterów... moim okiem.

Spoiler

57cb31469f11b_Screenshot2016-09-0322-21-

Pinkie Pie jako Bard z Lochy i Smoki

Spike jako Gandalf z Władcy Pierścieni

Discord jako Legolas z Władcy Pierścieni

Big Mac jako Dovahkiin z Elder Scrolls V: Skyrim

Rainbow Dash jako Łotrzyk z Lochy i Smoki

Mimo różnych uniwersów, wszyscy posiadają smoki i trzymają się klas D&D.

Może wejście Discorda na imprezę było zabawne, to Flutterbitch mnie zszokowała! Więcej takich! :yay: 11/10

Twi Tales

Spoiler

57cbdc819c8bc_Screenshot2016-09-0410-31-

Edited by Lucas
  • Upvote 3

Spoiler

TqTHfBu.png

3hGZ20k.png4X7tQzI.pngxcqfVvF.png

M9QYIKm.png

Czy tylko ja widzę wszędzie dwuznaczności? :v

• Upvote 5

Kolejny odcinek i kolejna dziesiątka. 10/10.

Odcinek był śmieszny (negatyw rzeczywistości - wrzeszcząca Fluttershy, te tory kolejowe prowadzące do wulkanu i inne) i dobrze, bo Discord nadal jest sobą jako tako.

Ciekawe, czy wystąpią kiedyś te wymienione lokalizacje. Zapewne tak, w końcu by było coś nowego.

A ta gra planszowa... coś czułem, że Discord "z nudów" zrobi im realną walkę z tym złym potworem.

Ciekawe, że tym razem było jasno powiedziane o miłości Spike'a do Rarity. Czyżby coś nadchodziło w tym temacie, czy to nadal tylko "wspomnienie" i "przeszłość"?

Nie spodziewałem się, że Discord mu tak prosto i otwarcie powie, że jego "sekrety romantyczne są u niego bezpieczne".

Pomijając pomniejsze elementy ("I'm listening" itp.) - mimo przewidzenia tej akcji to nadal podoba mi się motyw pół/realnej gry. Zwłaszcza Rainbow w tej grze. Chętnie zobaczyłbym ją trochę więcej w tej grze.

Ale najbardziej mnie ciekawi - co jakby Rarity dołaczyła do gry i zobaczyła kogo ma uwolnić? :)

Podsumowując - odcinek znowu mi się bardzo podobał.

• Upvote 1

Wiecie co jest ważne? ObsessionOcopus wreszcie doczekał się swojej roli :discord2:

Edited by Favri
  • Upvote 1