Skocz do zawartości

[Konkurs fotograficzny] Zadania! (Część Thoraxa)


Szonszczyk

Recommended Posts

Czas najwyższy żebym przejął pałeczkę od pana @Kruczek (czy też kto jest teraz opiekunem działu Trixie xD) i rozpoczął drugą część Konkursu Fotograficznego, tym razem z zadaniami o trudności średniej!

Teraz następuje krótka powtórka z zasad:

Cytat

- Na wykonanie zadania macie tydzień czasu
- Zabronione jest obrabianie zdjęć w programach komputerowych, nakładanie wszelkich filtrów i szeroko pojęte upiększanie swojego zdjęcia (chyba, że polecenie na to zezwala)
- Zabronione jest używanie zdjęć z internetu (szalona technologia internetowa dzisiejszych czasów pozwala na łatwe wykrycie oszustów, więc radzę nie próbować)
- W razie użycia zdjęcia z internetu/złamania regulaminu forum, uczestnik zostanie zdyskwalifikowany

A teraz już część najważniejsza ...czyli opis. (może nie będzie tak długi jak ten od kruczka, ale zawsze coś :fluttershy4:)

 

Zarządzanie królestwem wydaje się trudne, a zarządzanie królestwem kiedy zostaje się królem przez przypadek wydaje się wręcz niemożliwe. Jakimś cudem Thorax, władca naszych nowych tęczowych podmieńców jednak musi podołać temu wyzwaniu. Czasami po dłuższej robocie, lub przed wykonaniem jakiegoś trudnego zadania, władca siada sobie na skraju zniszczonej głównej sali, ogląda zachód słońca i myśli sobie: "Czy gdzieś indziej też ten widok jest taki piękny jak u nas?". Może warto byłoby pokazać jelonkowi zachody słońca widziane z innej perspektywy?

 

Zadanie piąte!

Waszym zadaniem jest sfotografować zachód słońca, im bardziej pomarańczowo tym lepiej, im lepszy krajobraz tym lepiej!

Protip: Najlepszym sposobem na bardzo dobre zdjęcie zachodu słońca jest wybranie się nad morze :v Dla reszty - za miasto, a dla tych co mieszkają na wsi ... warto poszukać dużej otwartej przestrzeni.

Od: teraz! 
Do: 9 lipca, 23:59:59 

Zdjęcia należy umieszczać w tym temacie w spoilerach. 

Mam nadzieję, że podołacie zadaniu!

 

Wszelkie uwagi, propozycje, zażalenia, pytania, nieobecności i tego typu sprawy możecie zgłaszać w tym temacie
Informacje na temat nagród i zapisanych osób znajdziecie tutaj

Edytowano przez Szonszczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że tak jak w poprzedniej części trza tak samo dać tu krótki dwu-trzy zdaniowy opisik. No więc ta fotka została zrobiona w miejscowości nadmorskiej Rowy, miała nie obejmować części plaży tylko samo morze z zachodem i niebem, ale przy takim świetle nie trudno mi było o mały błąd. Dodatkowo załapał się z lewej samolot, one zawsze dodają małego uroku, i nieco mniej widoczne ptaki wodne kołyszące się na falach. Jedynie mi szkoda że samo słońce jest już całkowicie za horyzontem ale mam nadzieję że to nie problem, bo teoretycznie jest to już po zachodzie:drurrp: (a jak coś to spróbuję upolować inne)

Spoiler

 

A09cC7F.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachód słońca nad Wisłą. Zdjęcie zrobione nad Wisłą w okolicach Józefowa n/Wisłą. Warto było czekać na ten widok. Uwielbiam takie miejsca z dala od miasta i takie niezakłócone cywilizacją widoki.  :fluttershy5:

Spoiler

DSC_0089.JPG

Edytowano przez Miszcz Tencz
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem żadnego idealnego miejsca za miastem, więc postanowiłem że zrobię zdjęcie w mieście. :derptongue: Chciałem na Górze Moraskiej, ale niestety widok od strony zachodniej jest zasłonięty lasem :fluttersad: Wszedłem więc na parking na dachu Tesco na Piątkowie, i zrobiłem takie fajne zdjęcie :v

Spoiler

IMG_20170708_203856.thumb.jpg.5fa307cfd780dcd3fb94a35f68ff99d0.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się podmieniec nudzi to sobie przynajmniej krajobraz obejrzy!

 

Zadanie szóste!

W zadaniu szóstym macie sfotografować krajobraz i opisać co się na nim znajduje w jakiś 2-3 zdaniach. Proste? Jasne, że tak!

Protip: z wysoka robi się lepsze zdjęcia krajobrazu :D

Od: teraz! 
Do: 16 lipca, 23:59:59 

Zdjęcia należy umieszczać w tym temacie w spoilerach.

Edytowano przez Miszcz Tencz
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry krajobraz w mojej głowie zawsze ma gdzieś w pobliżu zbiornik wodny. Jezioro mi się powtórzyło, bo zadania się trochę przenikają, ale tu tematem jest krajobraz, a pod ręką nie mam lepszego (oprócz pól ze zbożem, ale ukształtowanie terenu nawet nie jest jakieś specjalnie ciekawe) więc oby to nie było problemem. Do rzeczy:

 

Mały urywek krajobrazu Jeziora Koronowskiego. Co się tam znajduje? Przede wszystkim sam widok jest wspaniały, mamy wszędzie w okół dominujący sosnowy las, oraz oczywiście jezioro kuszące kąpielą. Ale dla mnie najważniejszą widoczną zawartością na tym zdjeciu jest natychmiast przychodzący na myśl obraz dzieciństwa.

Spoiler

BhrqdkV.jpg

Ps coś długo ten wstęp powstaje Miszczu :drurrp:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Teraz mogę wykorzystać miejsce, którego nie mogłem użyć w poprzednim zadaniu! Jest to zdjęcie krajobrazu miejskiego Poznania od strony północnej, zrobione z Moraskiej Góry. Widać na nim praktycznie całe Piątkowo, większą część Podolan oraz inne części Poznania. Niestety nie udało mi się zrobić całej panoramy, ale dla zainteresowanych są dostępne na internecie zdjęcia panoramiczne w lepszej jakości. Szkoda, że nie da się na zdjęciu pokazać wspaniałości tego miejsca :fluttershy3:

Spoiler

IMG_20170715_183649.thumb.jpg.cb2d2363bc51a42a1b5b8ecd82a449f9.jpg

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że aparat mój umiera [tylko 3Mpx tym razem], górki w pobliżu brak przedstawiam niskiej jakości zdjęcie pokazujące widok, jaki posiadam z balkonu.
Od "dołu" widzimy plac zabaw dalej mniejszy biały blok oraz ogródki działkowe a na samym końcu możemy znaleźć biały budynek jest to fabryka mebli Wójcik.

 

Spoiler

IMG_20170716_160625.thumb.jpg.ed9b5d39d40cc5de01a0990fd378ffac.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz ukazuje wam las miejsce które jest ciche i spokojne (jeżeli można tak nazwać miejsce obok ulicy). Teraz w wakacje często tam chodzę na spacery aby się rozluźnić oraz uspokoić od codziennego harmidru tworzonego przez czworo młodszego rodzeństwa którego nie lubię. Na zdjęciu widać drzewa, krzewy oraz inne mniejsze rośliny zielone (ale to jest oczywiste )

Spoiler

20148930_948798938595962_1715800332_o.thumb.jpg.3694c80668078e4264d3591a101437d9.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lemi napisał:

Na pewno szykuje się super epickie zadanie po którym opadną nam wszystkim szczęki

 

Widzieliście kiedyś na żywo smoka który dosiada kucyka? Nie? Ale jak to?

 

Zadanie siódme!

Sfotografuj rowerzystę (z zaskoczenia, żeby nie zauważył :v)

Protip: Rowerzyści występują przy ścieżkach rowerowych.

Od: teraz! 
Do: 25 lipca, 23:59:59 

Zdjęcia należy umieszczać w tym temacie w spoilerach.

Edytowano przez Miszcz Tencz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...