Sun

Wredna szóstka na dzikim zachodzie [Seria][Anthro][Steampunk][Western]

Recommended Posts

Idąc za radą kilku moich czytelników (sam się dziwię, że oni istnieją) postanowiłem zebrać swoje fiki o kuniocyckobandytkach mane six jako bandytkach z dzikiego zachodu w jeden wątek. Zatem przedstawiam wam moje wypociny. Zbiór fików osadzonych w klimacie steampunkowo westernowym, znanym chociażby z Bardzo Dzikiego Zachodu (ale bez parowej mrówki z blasterami). Tak czy siak polecam, bo podobno ma klimat aż diabli.

11:45 do Canterlotu [Anthro][Steampunk][Western]

Z ostatniej chwili! Wredna Szóstka napadła na pociąg! Tylko u nas! Kupujcie Manehattan Tribiutte! Tylko u nas szczegóły napadu! Jedyne pół bita za garść świeżych informacji! Kupujcie! Tylko u nas co zdarzyło się w pociągu do canterlotu!  

Grave Plate [Anthro][Steampunk][Western]

Strzelanina w Grave Plate! Wredna szóstka wywołała awanturę na środku miasta, która zakończyła się interwencją szeryfów. Doszło do trwającej kilka minut wymiany ognia, w której zginął jeden z szeryfów a kilku odniosło rany. Ucieczka bandytek zakończyła się potężną eksplozją, która obaliła ścianę Saloonu. Tylko u nas, w Plate News! 

Ostatni skok sióstr Pie [Anthro][Steampunk][Western]

Spektakularna ucieczka sióstr Pie! Groźne bandytki uciekły z celi, z której nie da się uciec! Gdzie uderzą tym razem?! 

Historia z przeszłości Pinkie Pie, zanim dołączyła do gangu Twilight Sparkle

Hangmare [Anthro][Steampunk][Western]

Tylko u nas. Wredna Szóstka napadła na ratusz miejski. Podczas wielkiej obławy udało się złapać jedna z nich. Kupujcie, kupujcie. tylko u nas szeroki artykuł o wydarzeniach z miejskiego ratusza. 
Wydarzenia z tego fika rozgrywają się na długo przed tymi z 11:45 i Grave Plate.

Po drugiej stronie lufy [Anthro][Steampunk][Western]

Tylko dzisiaj! Tylko u nas! Przeszłość tej Fluttershy. Odkryjemy kim była zanim została bandytką. Kupujcie!

Kolejna opowieść oo przeszłości, sprzed powstania Wrednej Szóstki. Tym razem Fluttershy

Edited by Sun
  • Upvote 3
  • Like 1
  • Thanks 1

Całkiem fajny fanfik przyjemnie się czyta choć było kilka literówek

Spoiler

Szkoda tylko że Siostry Pie zginęły

Będą inne fanfiki z tego universum o innych członkiniach Wrednej Szóstki ?

13 godzin temu, Nightbringer napisał:

Ukryj treść

Szkoda tylko że Siostry Pie zginęły

Spoiler

Siostry Pie musiały zginąć. Inaczej, skąd bym miał Pinkie w Szóstce?

13 godzin temu, Nightbringer napisał:

Będą inne fanfiki z tego universum o innych członkiniach Wrednej Szóstki ?

W swoim czasie. W swoim czasie coś się pojawi

Pora na małą aktualizację tematu. Po długiej, naprawdę długiej i wytężonej pracy nad, między innymi, fanfikami, podrzucam koleje przygody naszej, wspaniałej szóstki na dzikim zachodzie. Będzie trochę dynamitu, trochę Clinta Eastwooda i jak zwykle dużo strzelania. 

Hangmare [Anthro][Steampunk][Western]

Współczuję czytania

Kolejna seria trafia do obserwowanych, ponieważ bardzo kocham Westerny. Mam nadzieję, że chociaż w części dadzą mi to co sławne już Rio Brawo, Bonanza, czy Mściciel lub Dobry Zły i Brzydki - Clint'a Eastwooda.

6 godzin temu, Trikster napisał:

Kolejna seria trafia do obserwowanych, ponieważ bardzo kocham Westerny. Mam nadzieję, że chociaż w części dadzą mi to co sławne już Rio Brawo, Bonanza, czy Mściciel lub Dobry Zły i Brzydki - Clint'a Eastwooda.

Dziękuję i będę się starał. Co do moich, głównych wzorców to oczywiście trylogia dolarowa, garść dynamitu, Tombstone (znacznie lepsze niż strzelanina w koralu O.K.) i pewnie jeszcze kilka. Masowo oglądam ostatnio westerny i staram się czerpać najciekawsze pomysły. Oczywiście plany są rozległe, ale fiki też, więc będą wychodzić wolno. 

Nadal jednak dziękuję.

Czekaj, a nie inspirowałeś się czasem Quentinem Tarantino? Nienawistną Ósemką? - bo może to nie jest jeszcze Spagetti Western, czyli mój ulubiony typ*Patrzy z rozrzewnieniem na RDR2* ale też długaśne i dobre - Dopiero zacząłem czytać, ale tak jakby coś mi świtało, że z tego też coś uczknąłeś.

Edited by Trikster

2 godziny temu, Trikster napisał:

Czekaj, a nie inspirowałeś się czasem Quentinem Tarantino? Nienawistną Ósemką? - bo może to nie jest jeszcze Spagetti Western, czyli mój ulubiony typ*Patrzy z rozrzewnieniem na RDR2* ale też długaśne i dobre - Dopiero zacząłem czytać, ale tak jakby coś mi świtało, że z tego też coś uczknąłeś.

Przyznaję, obejrzałem nienawistną ósemkę i choć jest ona przyzwoitym kawałkiem filmu i dobrą twórczością Tarantino, to ma jeden problem. Jest od Tarantino, a ja jego filmów raczej nie lubię. Tak też jak spróbowałem obejrzeć Django (2015), to odpuściłem po kwadransie.Może kiedyś do niego wrócę, bo zapowiada się lepiej niż ósemka.

Więc być może coś się od Tarantino przewinęło, ale to raczej przypadkiem. Jeśli zaś chodzi o samą Szóstkę, to bliżej jej trochę do Siedmiu wspaniałych.

Spoiler

Mam pewien plan, który może wyglądać jak zrzynka z nienawistnej ósemki, ale jest to plan odległy, który może nie dojść nigdy do skutku w tej formie. 

Kurde, jestem prawie po 11.45 do Canterlotu - prawie, bo jak się ma robotę, to nie można tylko czytać - Ale już widzę, że Twilight jak i reszta jest faktycznie bardzo dobrze odwzorowana. Serio. Tylko Twi swoim intelektem, przypomina mi postać z innego fika - a właściwie klona Twi - Chodzi o Starlight Spark z Crisisa. Tutaj też jest tą jajogłową :D

Spoiler

– Raczycie nie przerywać interrogacji, dziewczyny? – powiedziała okularnica, patrząc
na towarzyszki. – Im szybciej uda mi się dojść z nimi do konsensusu, w kwestii wymiany
informacji, tym szybciej będę skłonna rozważyć przekazanie ich wam do dalszych czynności
rozrywkowych.

Daaaaaw, aż przypomniały mi się sceny ze Spark. Ta cudowna jajogłowość, podparta wiedzą, niebywałą wiedzą. Nieco przeintelektualizowana. Majstersztyk!

• Upvote 1

Dnia 20.03.2019 o 00:31, Trikster napisał:

Chodzi o Starlight Spark z Crisisa. Tutaj też jest tą jajogłową :D

Ale ona nazywała się Starlight Shadow a nie Starlight Spark 

Trwało to stanowczo za długo, ale jest. Kolejny fik z serii o M6 jako bandytkach z dzikiego zachodu. Tym razem jednak zobaczymy, kto stał po drugiej stronie lufy, wielkiego karabinu. Czyli co nieco o przeszłości Fluttershy. Mam nadzieję, ze komukolwiek się spodoba taka opowieść. 

• Upvote 1

Przeczytałem wszystko i muszę oznajmić ,iż jak zawsze raczysz nas najwyższej klasy fikami spod swojej klawiatury. Poza tym wzbudzasz, przynajmniej u mnie apetyt na więcej przygód i bandyckich napadów w wykonaniu M6, ponadto niezmiernie mnie ciekawi reakcja Twi na Pata i jego hobby. Oczywiście nie mogę się doczekać aż napiszesz o najważniejszej części, kiedy wszystkie się jednoczą w najgorszą szajkę złoczyńców na dzikim zachodzie. Więc ujmę to prościej, wincyj tego towaru, prze pana.:portalface:

Edited by Danio Doża Venucci
  • Upvote 1

22 minuty temu, Danio Doża Venucci napisał:

Oczywiście nie mogę się doczekać aż napiszesz o najważniejszej części, kiedy wszystkie się jednoczą w najgorszą szajkę złoczyńców na dzikim zachodzie

Zakładając, że mój zapał nie opadnie (o co tu ludzie dbają), a fandom nie upadnie, to niestety na to trzeba jeszcze sporo poczekać. W obecnym kształcie, w jakim jest przewidziane to spotkanie byłoby za dużo spoilerów odnośnie przeszłości tych kilku bandytek, których przeszłość jeszcze nie jest znana. Ale zobaczymy czy się plany nie zmienią. 

25 minut temu, Danio Doża Venucci napisał:

Przeczytałem wszystko i muszę oznajmić ,iż jak zawsze raczysz nas najwyższej klasy fikami spod swojej klawiatury. Poza tym wzbudzasz, przynajmniej u mnie apetyt na więcej przygód i bandyckich napadów w wykonaniu M6

Bardzo mnie to cieszy. Takie komentarze dają energię do pisania.

Przeczytałem. Jakieś trzy tygodnie temu. Muszę szybciej pisać ten komentarz, zanim zapomnę, o czym był ten fanfik.

Zacznijmy od najważniejszego - szanuję za zrobienie z tego serii. IMHO taki wybór sposobu przedstawiania historii - szeregiem powiązanych ze sobą "jednowątkowców" - świetnie nadaje się do kreacji świata czy prowadzenia rozciągniętej w czasie, wielowątkowej fabuły. Tutaj wyszło to fenomenalnie - świetnie czyta się zarówno teksty o kolejnych napadach tytułowych bandytek, jak i ich backstory. Szczególnie podobało mi się "Po drugiej stronie lufy" i to, jak kolejne doświadczenia czy poznani ludzie/kucyki zmieniają ją w traperkę.

Skoro już przy tym jesteśmy, muszę pochwalić za to, co zrobiłeś z serialowymi bohaterkami. Ich serialowe cechy idealnie mieszają się z nowymi - rasizmem konfederatki Applejack czy kleptomanią Rarity. Nawet anthro mi tu nie przeszkadza.

Co jeszcze... Fajne dialogi i opisy, trochę drobnych błędów, mariachi, rewelacyjny klimat... Polecam.

• Upvote 2