Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

The Owl House

Oto kolejna kreskówka, która udowadnia, że Disney potrafi robić świetne seriale. Od razu powiem, że na razie nic nie wiadomo o polskiej premierze, ale najprawdopodobniej nastąpi ona dopiero po uruchomieniu Disney+ w Polsce. Główną bohaterką jest Luz Noceda, która trafia do magicznej krainy, "Wrzących Wysp". Zamieszkała tam w tytułowym Sowim Domu u Edy, czarownicy nazywanej "Sowią Panią" (kryje się za tym sekret, o którym na razie nic nie wiadomo). Co ciekawe, tym razem nie jest to serial o uwięzionej nastolatce, ale o nastolatce, która została tam z własnej woli. Nie będę wnikał w detale, ale powiem tylko, że zostało to całkiem nieźle wytłumaczone.  

Jedną z największych zalet serialu są doskonali bohaterowie. Ich wygląd, animacje oraz głosy sprawiają, że z miejsca trafiają na listę "ulubionych postaci" :1xkfz:  A tak po kolei:

Luz - główna bohaterka, nastolatka, która postanowiła zostać uczennicą wiedźmy i uczyć się magii. Podobno ludzie nie są w stanie czarować, ale wcale jej to nie przeszkadza.

Eda, "Sowia Pani" - potężna, ale dość niezdarna czarownica. Jej wystający żółty ząb oraz zachowanie sprawiają, że trudno traktować ją poważnie. Eda utrzymuje się z handlu przedmiotami pochodzącymi z Ziemi (nasze krainy są ze sobą połączone). Postać ta kryje pewną tajemnicę. Jaką? Póki co nie wiadomo.

King, "Król Demonów" - wygląda jak psia wersja Cubone'a... Innymi słowy, nosi na głowie jakąś czaszkę. Co prawda stara się być poważny, ale wygląd i zachowanie sprawiają, że to najzwyczajniej w świecie niemożliwe. Z miejsca skradł serce Luz, dla której stał się "jej małym słodziakiem". Co ciekawe, miłośnicy Gravity Falls doszukują się powiązań z Billem Cipherem, ale spójrzmy prawdzie w oczy. To, że głosu użyczył mu Alex Hirsch nie oznacza, że jest nowym wcieleniem demonicznego trójkąta :twihmpf:

Inne zalety serialu to: świetnie zaprojektowane i przemyślane miejsce akcji (upiorne i zabawne za razem), doskonały humor, animacja najwyższych lotów oraz ciekawie zapowiadająca się fabuła. 

Spoiler

Polski materiał o serialu

Spoiler

Ustawcie prędkość odtwarzania na 0.25 i zobaczcie jak twórcy dbają o najdrobniejsze detale. 

Spoiler

• Upvote 1

Cóż ja już obejrzałem 1 odcinek tego serialu i muszę powiedzeć iż serial zapowiada się ciekawie Luz to takie połączenie Mabel z Dipperem z większym jednak elementem Mabel Edda to taki trochę Stnaley, bowiem patrzy gdzie zwietrzyć interes, ale koniec końców jednak zależy jej na Luz i małym Królu Burgerów (naprawdę sądziłem że Korona Kinga jest prawdziwa  i śmiechłem trochę gdy ta się okazała jakimś opakowaniem po Happy Mealu lub ogólnie Burgerze ). nie brak też serii tajemniczości i zdecydowanie będę ją oglądać

Powiem tak. W jednym z odcinków stanie się coś, co będzie jasnym sygnałem - "Eda ma jakąś tajemnicę". Jaką? Na razie nie wiadomo. Poza tym, podejrzewam, że King może być kimś więcej niż tylko "słodziakiem" pragnącym podbić świat przy pomocy armii pluszaków. Możliwe, że jest narzędziem jakiegoś złodupca, który ujawni się pod koniec sezonu (Disney już tak ma)

Dnia 10.02.2020 o 17:11, Triste Cordis napisał:

Powiem tak. W jednym z odcinków stanie się coś, co będzie jasnym sygnałem - "Eda ma jakąś tajemnicę". Jaką? Na razie nie wiadomo. Poza tym, podejrzewam, że King może być kimś więcej niż tylko "słodziakiem" pragnącym podbić świat przy pomocy armii pluszaków. Możliwe, że jest narzędziem jakiegoś złodupca, który ujawni się pod koniec sezonu (Disney już tak ma)

Cóż ja trochę pogrzebałem w necie i okazuje się że na Eddzie ciąży pewna klątwa która podobno zmienia ją w sowopodbnego potwora i  tylko to że zażywa ona eliksir blokuje tą transformację, ale nie wiadomo kto ją przeklinał i czemu  pewnie dowiemy się tego później

16.02

Obejrzalem wszystkie do tej pory wpuszczone Epy i i to  o czym piszę wyżej okazuje się potwierdzone klątwa ma tez ciekawy efekt w zachowaniu Eddy (słabość do błyskotek spanie w ptasim gnieździe)

W spoilwr daje też wygląd Edy gdy klątwa jest  Full Power. tej formie Edda wykazuje też pewną "sowią" słabość, którą Luz wykorzystala

Spoiler

obraz.png.86decbd5d501c3b47a2b408b2593370a.png

Edited by Paladyn Zanderson