Skocz do zawartości

[Zabawa] Zbanuj użytkownika powyżej.


Mellie

Recommended Posts

Ban bo Qebor - obrona nic by Hitlerowi nie dała. Bez sojuszników dostarczających surowce zza oceanu nie miałby szans, tym bardziej, że Józef S. planował główne uderzenie przeciw Rumunii. Po zdobyciu pól naftowych w Ploeszti Wehrmacht zostałby bez paliwa i z Brytyjczykami latającymi im nad głowami. Jedyną szansą Hitlera był błyskawiczny atak na ZSRR.

Drugi ban bo Master - tak, tak. Już widzę Krieg radośnie biegający z kucykami po łąkach i polach i wychwalający wyższość kucyków nad ludźmi... NA WSZYSTKO, CO DOBRE I ŚWIĘTE, czy ty znasz świat 40k?

Link do komentarza

Ban, bo masz rację z Bezim :P

2 Ban, bo owszem wygląda na to, że po części Hitler musiał zaatakować. Tylko, że primo mógł zdobyć tylko tereny przygraniczne, by ewentualnie postraszyć ZSRS, ale on chciał podbić ruskich. Już pominę fakt, że przysłał do Stalingradu żołnierzy w mundurach, a tam było cholernie zimno.

Link do komentarza

Ban bo Qebor - Hitler nie mógł zadowolić się skrawkiem sowieckiego imperium - musiał przeć dalej, licząc na to, że zdobędzie Kaukaz i dotrze do Uralu. W przeciwnym wypadku zalałyby go świeże oddziały ACz. Stalin był w o tyle komfortowej sytuacji, że mógł sobie pozwolić na werbowanie nowych rekrutów. Druga sprawa - mundury letnie w zimie. Problem z mundurami zimowymi był taki, że zaczęto je produkować dopiero po rozpoczęciu operacji. Chodziło o efekt zaskoczenia - wywiad radziecki zbierał po niemieckich lasach szmatki i obserwował ceny wełny. I wbrew pozorom miało to sens - sprawdzali w ten sposób, czy Wehrmacht nie wprowadził czasem mundurów zimowych (wzrost cen wełny) i smarów/olejów do działań w zimie (szmatki - wiesz, smarowanie, wycieranie rąk, czyszczenie broni...)

Link do komentarza

Ban bo nie będę mówił o czym ty chcesz, tylko o czym ja chcę a to znaczy, że jeśli nie chcę drążyć dalej WH40k to znaczy że nie będę drążył.

Drugi ban bo dlaczego? Bo nie jestem "maszyną na usługach ludzkości pokornie wykonującą ich rozkazy".

Trzeci ban bo przez "Wielkich Obrońców Ludzkości" nie mogę się skupić na mojej pracy polegającej na awatarzeniu Flutterki.

Link do komentarza

Ban bo tym u których bunt płynie w żyłach razem z krwią ojj... Zaszkodziła pokora i to bardzo.

Drugi ban bo nawet jeśli sam Imperator zacznie przejawiać antykucykowe poglądy, to skończy się to "herezją" na skalę większą niż "Herezja Horusa".

Edytowano przez MasterBezi
Link do komentarza

Ban, bo gdyby nie ten efekt zaskoczenia to może hitler by coś osiągnął. Jednak przez to stracił.sporo wojsk, więc po Stalingradzie i Kursku było już niemal wiadomo, że przegrają. Poza tym jeśli chodzi o paliwo z Rumunii to skoro zdobyli Francję to ona nie mogła zaspokoić ich potrzeb? Czy Hitler nie mógł negocjować z ZSRS? Czy zdawał sobie sprawę, że ma małe szanse na pokonanie mocarstwa?

Ban dla Beziego: bo jesteś śmieszny i żałosny. Sam drążysz temat, a jak ktoś powie, że nie masz racji (i ma argumenty) to ty zmieniasz temat i wyzywasz tą osobę. Mam 14 lat, a zachowuję się normalniej niż 20 latek. :rainderp:

Drugi ban: W świecie, gdzie Imperator jest BOGIEM(!!!) wszyscy ludzie są zależni od jego woli. Wspominałem już o ksenofobii? Ludzie chcą ubič wszystko, co nie jest czlowiekiem, więc kuce zapewne też zginą

Edytowano przez Qebor
Link do komentarza

Ban bo śmieszny i żałosny jest ten cały fol i ta cała LUDZKOŚĆ!!!

Drugi ban bo nie pozwolę jakimś "obrońcom ludzkości" się obrażać!!!

Trzeci ban bo "argumenty" FOL i komunistów sucks...

Czwarty ban bo jak tu wjedzie jakiś mod (tak jak w FOL czy POZ) i mnie postraszy warnem (albo nawet da), będzie celem dla asasynów, a ja będę miał 100% gwarancję że FOL przejęło to forum i że nie da się już odbić z ich rąk...

Edytowano przez MasterBezi
Link do komentarza

Ban bo we Francji (kontynentalnej) nie ma ropy, a konwoje z Afryki byłyby zbyt niepewne - Royal Navy, te sprawy. Z ZSRR Hitler już próbował negocjacji i wychodził na tym całkiem nieźle, ale tu dochodzimy do Stalina i jego geniuszu - Józef sprowokował Niemcy do wojny w 1939, ale zrobił to tak, że jemu nikt nic nie zrobił, ba, Churchill wręcz nalegał, by ZSRR dołączyło do aliantów. Wtedy Hitler i alianci zaczęli się ze Stalinem targować.  Hitler był pewien, że Stalin go poprze, ale wtedy Józef popełnił błąd i zajął Besarabię. A stamtąd tylko krok do Ploeszti. Wtedy dopiero Hitler zorientował się, że jest w d*&e, i Niemcy zaczęli szybko przygotowywać ofensywę. Była to całkowita improwizacja, stąd braki w sprzęcie, ale w efekcie Hitler wyprzedził Stalina o jakiś tydzień, może dwa.

Link do komentarza

Ban dla Beziego, bo chcę cię pocieszyć "w końcu trafisz do Equestrii, gdzie kolorowe kucyki Pony będą cię zapładniać odtylnie" <<< cytuję mojego kolegę.

Gandzia:

Ban, bo co z tego, że.wyprzedził Stalina jak przegrał? Gdyby wzmocnił wojsko albo ruszył na ruskich od razu w 39 po ataku na Polskę może byłoby to zaskoczenie. Rozumiem, że wtedy jeszcze nie był w sytuacji podbramkowej jak parę lat później, ale planował atak od dawna. Mógł wybrać lepszy moment (początek wojny zimowej ?) na atak.

Link do komentarza

Ban bo Qebor:

1. Po zdobyciu Polski Hitler musiał przenieść działania zbrojne na zachód - w tym czasie dostawał surowce od Stalina. W czasie wojny zimowej Hitler gromadził wojska do ataku na Francję - zresztą nie był głupi i chciał uniknąć wojny na 2 fronty - zaś Stalin zachowywał się spokojnie. Ataku na ZSRR nie planował aż do 1941, bo myślał, że uda mu się wcześniej zawrzeć pokój z aliantami i zabezpieczy sobie tyły. Ale ZSRR najpierw zajęło Besarabię, a potem zaczęło gromadzić nad granicą radziecko-niemiecką i radziecko-rumuńską olbrzymie siły.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...