Skocz do zawartości

Wielki Quiz Historyczny.


Airlick

Recommended Posts

Już kiedyś go widziałem. Na pewno jest to francuzki marszałek, prawdopodobnie też brał udział I wojnie światowej, mundur jest z tego okresu. Nie Petain, chociaż trochę do niego podobny, czyżby Ferdynand Foch? Bo Joffre to na bank nie jest. :rainderp: EDIT: I znowu ktoś mnie wyprzedził, grr...:twiangry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu dać...

Jeden z najważniejszych cesarzy. Walczył (i odnosił duży sukcesy) z Partami, Dakami, rozszerzył granice Rzymu, przy tym prowadził bardzo łagodną i nastawioną na rozwój państwa politykę wewnętrzną. Pierwszy cesarz, który nie pochodził z samej Italii. No, może starczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trajan*. :raritylaugh: Ale tak, chodzi o tego pana.

Właściwie nie podbił Dacji, a tylko jej część, ale uczynił z przekraczania Dunaju lokalne derby, powtarzane za każdym razem, jak zmienił się cesarz. :lol: A może to któryś wcześniejszy? Meh, skleroza.

A jak się nazywał ten człowiek?

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Dzisiaj będzie mało pytań (może tylko to jedno, może jeszcze z jedno później), bom skonany. W dodatku banalne, bo naprawdę nie mam weny.

Wybitnie kontrowersyjny dowódca, który zginął w wypadku zaraz po zakończeniu II wojny światowej. To z pewnością wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...