Skocz do zawartości

Wielki Quiz Historyczny.


Airlick

Recommended Posts

Z portretu trudno coś wyłapać, twarz też niewiele mi mówi.

Skorzystałem z podpowiedzi Zefira (nawet ja nie muszę wiedzieć wszystkiego:giggle:), że to prawdopodobnie król Szwedzki z dynastii Wazów. Gustaw II Adolf najbardziej pasuje do tego portretu. Jeśli chodzi o przydomek to został ochrzczony Lwem Północy.

@Down

Co do potopu to prawda, dlatego też o nim nie wspomniałem. Zresztą Karol X Gustaw zdaje się, że pochodził z innej dynastii chyba Wittelsbachów, ale nie chce mi się teraz tego sprawdzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam stwierdzenie Vadera. To jest Gustaw II Adolf, z dynastii Wazów. Lew z Północy, Lion from the North, Löwe aus Mitternacht. Ale za potop szwedzki to odpowiedzialny był Karol X Gustaw, a Adolf Gustaw walczył z Polską o Inflanty i Dominum Maris Baltici czyli dominację nad morzem Bałtyckim. Walczył także przez krótki okres z Rosją i w wojnie Trzydziestoletniej, gdzie zginął w 1632 roku w bitwie pod Lützen. Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozwinęła się niezła dyskusja. :P Kradniecie mi pytania na przyszłość! :despair: Ale nic to, postaci z pewnością nie zabraknie.

W każdym razie, odpowiedź jest oczywiście poprawna.

Chyba najważniejszy faraon okresu Nowego Państwa, a z pewnością najdłużej panujący. O kim mowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...