Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] gameloft mlp game


SystemShy

Recommended Posts

Ja z takim newsem.

Jest nowa aktualizacja która usuwa lagi i dodaje pare rzeczy. Sami zobaczycie.

A co do bardziej rozbudowanej gry. Możliwy sposób by był taki że hasbro by zrobiło ankietę na temat: Ktoby chętnie zakupiłby taką grę (w ankiecie opis lub trailer gry) za X pieniędzy. Jak by to podsumowali i by zobaczyli że wyszli na spory plus, albo i nie. To by może zrobili taką grę.

sory za błèdy ale piszę z telefonu więc mi nie podkreśla a mi się nie chcę sprawdzać bo już idę spać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jeśli Hasbro miałoby wydawać kolejne gry MLP to w zasadzie mierzą w dwie różne demografie:

- dzieci, których rodzice są gotowi zapłacić za grę albo za mikrotranzakcje

- Bronych, z których wielu zarabia albo ma inne źródło pieniędzy na zakup gier

Teoretycznie bardziej się Hasbro opłaca robić grę mierzącą w jak największą grupę odbiorców, czyli przypuszczalnie podobnie jak z gameloftową grą - głównie dzieci, ale niektórym Bronym gra też się może spodobać na skutek podobieństwa do serialu.

Kwestia jest taka, że tak powstałe gry na pewno nie będą miały żadnych zaawansowanych aspektów w rodzaju gry RPG z rozbudowaną fabułą albo jakiejkolwiek gry z dużym rozbudowanym światem. Po prostu dla najmłodszych odbiorców się takich gier nie robi, a Hasbro będzie raczej tych starszych odbiorców traktować jedynie jako potencjalny niewielki dodatek.

Dlatego raczej bym ze strony Hasbro nie liczył na inicjatywę specjalnie wartą uwagi. Gry ładne, które dobrze wyglądają - tak. Gry które będą miały bardzo dużą grywalność, a w szczególności jak na nie nie wydasz majątku - nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, czy kiedyś powstanie fajna, duża, rozbudowana gra o kucykach, coś jak opisujesz, to powiedziałbym, że główna bariera jest finansowa.

 

Mamy zasadniczo trzy możliwości:

- Gra tworzona przez fandom za darmo.

- Gra komercyjna tworzona przez fandom.

- Gra komercyjna zlecona przez Hasbro.

 

Druga z opcji zasadniczo odpada, bo Hasbro by ja przypuszczalnie przyblokowało C&D.

Trzecia z opcji odpada z powodu, że koszt wytworzenia fajnej gry byłby bardzo duży w stosunku do potencjalnych zysków, bo liczba odbiorców na świecie nie byłaby zbyt duża. Po prostu jeśli chodzi o zarobienie jak najwięcej pieniędzy, to nie opłaca im się tworzyć fajnych gier dla fandomu. Bardziej im się opłaca tworzyć "tanie w produkcji" gry dla masowego odbiorcy.

Zgadzam się, ale po części. Gdyby Hasbro sprzedało prawa dla powiedzmy UbiSoft to gra AAA kosztowała by sporo, ale samo logo gwarantowało by zysk. Niestety tak było kilka lat temu. Teraz mamy te wszystkie smartphone'y, tablety i inne ustrojstwa oraz "darmowe" produkcje. Jak już wcześniej pisałem kilkuosobowa grupa przy odrobinie wysiłku stworzyła produkcję opartą o model P2W i zarabiają pół miliona dolarów... dziennie. Jeśli tak dalej pójdzie to ambitniejsi gracze zostaną z n-tymi klonami Angry Birds.

 

Hasbro najzwyczajniej w świecie nie widzi potencjału. Owszem, trzeba poświęcić więcej czasu i pieniędzy, ale to się zwróci. Skoro byle jakie produkcje oparte na znanych markach świetnie się sprzedają i przynoszą ogromne zyski to dlaczego porządne MLP The Game miało by stracić? No ale to spojrzenie ze strony gracza, który po prostu chciałby dostać fajną grę zamiast skleconego w pośpiechu śmiecia.

Kwestia jest taka, że tak powstałe gry na pewno nie będą miały żadnych zaawansowanych aspektów w rodzaju gry RPG z rozbudowaną fabułą albo jakiejkolwiek gry z dużym rozbudowanym światem. Po prostu dla najmłodszych odbiorców się takich gier nie robi, a Hasbro będzie raczej tych starszych odbiorców traktować jedynie jako potencjalny niewielki dodatek.

Moim zdaniem Hasbro źle podchodzi do całego zagadnienia. Nie powinni ignorować rynku gier. Powinni wydawać produkcje zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych (nie mówię tu o dorosłych i PEGI 16+). Moim zdaniem odpowiednie zaprojektowanie gry, przemyślenie jej aspektów sprawiłoby, że nadawała by się dla najmłodszych.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Siemka. Mam takie pytanko czy komuś NMM zepsuła grę i musiał grać od nowa ? Mi osobiście nie ale koleżanka mówi, że jej córce to już z 5 razy miała. Da się jakoś temu zapobiec ? Jak by ktoś szukał przyjaciół to mój nick na GL to sirgallon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 7 years later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...