Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
SystemShy

gameloft mlp game

Recommended Posts

Ludzie nwm co wy macie za problemy ale mi gra chodzi płynnie nie zacina się a mam galaxy advance jedynkę. Tak bym mógł powiedzieć przed tą aktualizacją gdzie doszedł Canterlot ~_~ teraz czasami się zdaża że płynnie chodzi i się nie zawiesza ale raz na 2 tygodnie i przy zbieraniu monet znowu zaczyna się tak na ułamek sekundy co ułamek sekundy zawieszać.

Jakby ktoś miał problem z serduszkami to mam z kolegą wykryty przez przypadek patęt na to jak je zdobyć. A było to tak... ~~uuuuuu falowanie ~~~~$uuuuu retrocpekcja~~~ Miałem tego kumpla. Pewnego dnia coś mu się stało z kątem na fb i sobie założył nowe. Tego samego dnia ja wchodze na gre MLP, i wow. Mam jego stary profil jako znajomego i jego nowy profil. Więc patrze a tu 2 skrzynki z serduszkami. I takie, no tak gra pomyślała że mam nowego kumpla który gra w tą gre.

WIĘC,

1trzeba sobie zrobić dużo kąt na fb.

2zalogować się na jednym wejść w gre.

3wyjść z gry.

4punkt2

5punkt3

6i tak dalej

wtedy wasz kumpel (nwm czy wy też dostajecie metoda w fazie testów bo mi się kąt nie chciało zakładać) dostanie serduszka.

ps.sory za błędy ale mi nie podkreśla bo z fona pisze

Jeśli ktoś świetnie bawi się przy tej grze, proszę bardzo. Każdy ma swoje upodobania, gusta i takie tam.  :fluttershy4: 

Jedyne co mnie irytuje to podejście ludzi z Gameloftu. Nie dość, że przy minimum wysiłku stworzyli co najwyżej przeciętnego klona innych swoich produkcji, to całość została oparta na modelu Pay2Win, a nie Free2Play. I robią tak non stop. Niemal z każdą grą. A można inaczej czego przykładem jest seria Angry Birds (za darmo wersja z reklamami, płatna bez reklam).

A teraz wyobraźcie sobie takie kucykowe GTA: nie, nie, nie... żadnego okradania, bójek i innych. Mam na myśli grę TPP w której odwzorowano spory kawał Equestrii, wolność, możliwość czarowania, latania, różne zawody (rzut podkową?), możliwość rozmowy z każdym choćby o pogodzie, dziesiątki opcjonalnych (dostosowanych do odbiorcy) zadań lub misji fabularnych. A wszystko na licencji. I jako wisienka na torcie - puszczenie oczka do starszych fanów raz na jakiś czas. Do tego ukryte przedmioty (np książki, brylanty, jabłka, muffinki, książki Daring Do, coś dla Fluttershy) i własna chałupa, którą za zdobyte pieniądze możemy udekorować.  :aj3:

Ale to nie realne. Nie dlatego, że obecne platformy odchodzą do lamusa (X360, PS3) i twórcy skupili się na nowej generacji. Nie dlatego, że nie opłaca się wydawać gry tylko na PC, ale właśnie przez system P2W w jaki zarabia Gameloft (i masa mniejszych win). A zarabia grube miliony na zasadzie: "a kupię najtańszy zestaw diamentów" (to działa!) Dodajcie do tego znaną markę i wystawianie 5 gwiazdek po 30 minutach gry...  :yHRvV:

Edited by Triste Cordis

Jeśli chodzi o to, czy kiedyś powstanie fajna, duża, rozbudowana gra o kucykach, coś jak opisujesz, to powiedziałbym, że główna bariera jest finansowa.

Mamy zasadniczo trzy możliwości:

- Gra tworzona przez fandom za darmo.

- Gra komercyjna tworzona przez fandom.

- Gra komercyjna zlecona przez Hasbro.

Druga z opcji zasadniczo odpada, bo Hasbro by ja przypuszczalnie przyblokowało C&D.

Trzecia z opcji odpada z powodu, że koszt wytworzenia fajnej gry byłby bardzo duży w stosunku do potencjalnych zysków, bo liczba odbiorców na świecie nie byłaby zbyt duża. Po prostu jeśli chodzi o zarobienie jak najwięcej pieniędzy, to nie opłaca im się tworzyć fajnych gier dla fandomu. Bardziej im się opłaca tworzyć "tanie w produkcji" gry dla masowego odbiorcy.

Pozostaje pierwsza opcja, która też jest problematyczna - duże gry powstają bardzo długo, wymagają dużego nakładu pracy, czasu i często (chociaż to akurat nie jest konieczne) dużego zespołu ludzi. Wiele takich przedsięwzięć upada po drodze, bo kończy się motywacja, albo zdarzy się co innego co rozbije zespół. Ostatecznie widać, że o ile z małych gier bardzo wiele jest doprowadzanych do końca, o tyle z tych dużych możemy czekać i czekać i w końcu może paru się doczekamy.

Moim zdaniem jeśli faktycznie miałaby powstać jakaś super rozbudowana i pod każdym względem cudowna gra o kucykach, to musiałaby być tworzona przez fandom (któremu zależy na jakości bardziej niż na pieniądzach), ale komercyjna (oczywiście fajnie jakby dało się też grać za darmo, ale po prostu gdyby gracze mogli płacić za grę, to twórcy by mieli dużo większą motywację, łatwiej by było zebrać zespół ludzi i pracować nad grą na pełen etat).

Zatem widzę dwie możliwości - albo trzeba by żeby zebrał się zespół twórców fandomowych i zawarł z Hasbro umowę pozwalającą im tworzyć komercyjną grę (pewnie Hasbro chciałoby część zysków dla siebie albo coś w ten deseń). Albo trzeba by poczekać aż Hasbro straci prawa do "My Little Pony" i każdy będzie mógł tworzyć komercyjne produkty z kucykami. Ewentualnie myślałem czy dałoby się, żeby fandom wykupił od Hasbro pełne prawa do "My Little Pony", ale nie mam pojęcia ile by to mogło kosztować. Pewnie grube miliony. Nie można wykluczać takiej możliwości, bo fandom potrafi uzbierać sporo kasy chociażby na cele charytatywne, ale powiem szczerze, że po prostu nie wiem na ile jest to realna wizja.

Dlatego na razie nie wrzucałbym samego pomysłu powstania dużej, fajnej gry z kucykami do worka "pomysłów nierealnych", ale raczej będziemy musieli sporo poczekać.

Ja z takim newsem.

Jest nowa aktualizacja która usuwa lagi i dodaje pare rzeczy. Sami zobaczycie.

A co do bardziej rozbudowanej gry. Możliwy sposób by był taki że hasbro by zrobiło ankietę na temat: Ktoby chętnie zakupiłby taką grę (w ankiecie opis lub trailer gry) za X pieniędzy. Jak by to podsumowali i by zobaczyli że wyszli na spory plus, albo i nie. To by może zrobili taką grę.

sory za błèdy ale piszę z telefonu więc mi nie podkreśla a mi się nie chcę sprawdzać bo już idę spać

Jeśli Hasbro miałoby wydawać kolejne gry MLP to w zasadzie mierzą w dwie różne demografie:

- dzieci, których rodzice są gotowi zapłacić za grę albo za mikrotranzakcje

- Bronych, z których wielu zarabia albo ma inne źródło pieniędzy na zakup gier

Teoretycznie bardziej się Hasbro opłaca robić grę mierzącą w jak największą grupę odbiorców, czyli przypuszczalnie podobnie jak z gameloftową grą - głównie dzieci, ale niektórym Bronym gra też się może spodobać na skutek podobieństwa do serialu.

Kwestia jest taka, że tak powstałe gry na pewno nie będą miały żadnych zaawansowanych aspektów w rodzaju gry RPG z rozbudowaną fabułą albo jakiejkolwiek gry z dużym rozbudowanym światem. Po prostu dla najmłodszych odbiorców się takich gier nie robi, a Hasbro będzie raczej tych starszych odbiorców traktować jedynie jako potencjalny niewielki dodatek.

Dlatego raczej bym ze strony Hasbro nie liczył na inicjatywę specjalnie wartą uwagi. Gry ładne, które dobrze wyglądają - tak. Gry które będą miały bardzo dużą grywalność, a w szczególności jak na nie nie wydasz majątku - nie.

Jeśli chodzi o to, czy kiedyś powstanie fajna, duża, rozbudowana gra o kucykach, coś jak opisujesz, to powiedziałbym, że główna bariera jest finansowa.

Mamy zasadniczo trzy możliwości:

- Gra tworzona przez fandom za darmo.

- Gra komercyjna tworzona przez fandom.

- Gra komercyjna zlecona przez Hasbro.

Druga z opcji zasadniczo odpada, bo Hasbro by ja przypuszczalnie przyblokowało C&D.

Trzecia z opcji odpada z powodu, że koszt wytworzenia fajnej gry byłby bardzo duży w stosunku do potencjalnych zysków, bo liczba odbiorców na świecie nie byłaby zbyt duża. Po prostu jeśli chodzi o zarobienie jak najwięcej pieniędzy, to nie opłaca im się tworzyć fajnych gier dla fandomu. Bardziej im się opłaca tworzyć "tanie w produkcji" gry dla masowego odbiorcy.

Zgadzam się, ale po części. Gdyby Hasbro sprzedało prawa dla powiedzmy UbiSoft to gra AAA kosztowała by sporo, ale samo logo gwarantowało by zysk. Niestety tak było kilka lat temu. Teraz mamy te wszystkie smartphone'y, tablety i inne ustrojstwa oraz "darmowe" produkcje. Jak już wcześniej pisałem kilkuosobowa grupa przy odrobinie wysiłku stworzyła produkcję opartą o model P2W i zarabiają pół miliona dolarów... dziennie. Jeśli tak dalej pójdzie to ambitniejsi gracze zostaną z n-tymi klonami Angry Birds.

Hasbro najzwyczajniej w świecie nie widzi potencjału. Owszem, trzeba poświęcić więcej czasu i pieniędzy, ale to się zwróci. Skoro byle jakie produkcje oparte na znanych markach świetnie się sprzedają i przynoszą ogromne zyski to dlaczego porządne MLP The Game miało by stracić? No ale to spojrzenie ze strony gracza, który po prostu chciałby dostać fajną grę zamiast skleconego w pośpiechu śmiecia.

Kwestia jest taka, że tak powstałe gry na pewno nie będą miały żadnych zaawansowanych aspektów w rodzaju gry RPG z rozbudowaną fabułą albo jakiejkolwiek gry z dużym rozbudowanym światem. Po prostu dla najmłodszych odbiorców się takich gier nie robi, a Hasbro będzie raczej tych starszych odbiorców traktować jedynie jako potencjalny niewielki dodatek.

Moim zdaniem Hasbro źle podchodzi do całego zagadnienia. Nie powinni ignorować rynku gier. Powinni wydawać produkcje zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych (nie mówię tu o dorosłych i PEGI 16+). Moim zdaniem odpowiednie zaprojektowanie gry, przemyślenie jej aspektów sprawiłoby, że nadawała by się dla najmłodszych.

Edited by Triste Cordis

Ah, właśnie pozbyłem się mojej xperii x8, bo przyszła moja nowa xperia s i pierwsza gra jaką zainstalowałem to właśnie ta :D

Siemka. Mam takie pytanko czy komuś NMM zepsuła grę i musiał grać od nowa ? Mi osobiście nie ale koleżanka mówi, że jej córce to już z 5 razy miała. Da się jakoś temu zapobiec ? Jak by ktoś szukał przyjaciół to mój nick na GL to sirgallon.

Mam do wszystkich ogromną prośbę czy może mi ktoś podać aktualnego i działającego hacka do tej gry???

Czy ktoś może normalnie dodawać przyjaciół z poziomu gry? Bo ja niby mam konto na Gamelofcie live, ale z poziomu PC się nie da, o androidzie nie wspominając.

Nick: Trahall