Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka filmowa i serialowa


Delfinek Keola

Recommended Posts

Imesh, Airlick, niech Bóg Wam wynagrodzi te wstawki ( lub ZUS wyliczając uczciwe emerytury jeżeli jesteście niewierzący :rwink: ). Władca Pierścieni oraz Hobbit to jest moje dzieciństwo, kocham te filmy oraz książki, wciąż pamiętam gdy za gnojka byłem na Drużynie Pierścienia :starry: . Jakiś czas temu w multikinie byłem na maratonie wszystkich części Władcy ( wersje reżyserskie ), po około 12h byłem wyniszczony ale w żaden sposób tego nie żałuje. Co do utworów, Władca ma naprawdę super soundtrack, trudno znaleźć tutaj coś słabszego. 10/10.

 

Ja zapodam utwór który zna każdy, naprawdę nie wierzę że ktoś może tego nie znać... jest to jednak najlepsza wersja jaką kiedykolwiek słyszałem :

 

Zero Dark Thirty - Nothing else matters

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak słysząc to w zwiastunie byłem zauroczony :)  Takiej aranżacji tego utworu w życiu bym się nie spodziewał, ale jednak się udało. Szczególnie wokal-cudo. 9!

Zastanawiam się, jakim cudem nie było tutaj jeszcze Dirty Dancing :D

http://www.youtube.com/watch?v=o3NndBTqC3Y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór znam, każdy chyba zna :D Filmu nie oglądałem,  nie wiem jak to się stało... :LZ1bP: . W sumie zastanawiam się co tutaj napisać o tym utworze. Jest to przedstawiciel tej starej "ery" muzyki, tej pięknej ery w której nie dane było mi jeszcze żyć. Nie wiem czy zauważyliście ale bardzo duża część tych utworów "poprzedniej epoki" ma radosny przekaz, jest naładowana pozytywną energią; nie inaczej jest tutaj. Saksofon mi się podoba :yay:. 9/10, na mniej nie zasługuje.

 

Hans Zimmer & Lisa Gerrard - Now We Are Free

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn, kolejny film którego nie oglądałem ALE ten utwór kocham. To nie jest oryginalna wersja chyba, jednak właśnie tą wolę, jest spokojna, cicha oraz niesamowicie piękna.

 

All around me are familiar faces


Worn out places, worn out faces
Bright and early for the daily races
Going nowhere, going nowhere


Their tears are filling up their glasses
No expression, no expression
Hide my head I want to drown my sorrows
No tomorrow, no tomorrow



And I find it kind of funny, I find it kind of sad
The dreams in which I'm dying are the best I've ever had
I find it hard to tell you, I find it hard to take
When people run in circles it's a very, very
Mad world, mad world



Children waiting for the day they feel good
Happy Birthday, Happy Birthday
And they feel the way that every child should
Sit and listen, sit and listen



Went to school and I was very nervous
No one knew me, no one knew me
Hello, teacher tell me what's my lesson?
Look right through me, look right through me



And I find it kind of funny, I find it kind of sad
The dreams in which I'm dying are the best I've ever had
I find it hard to tell you, I find it hard to take
When people run in circles it's a very, very
Mad world, mad world

 

Tekst również super, naprawdę kocham ten utwór, instant 10/10, szkoda że nie można wyjść poza skalę, naprawdę szkoda!

 

Hans Zimmer - Tennessee

 

Piękny film, wspaniała muzyka oraz "guardian angels" jak odziały lądowe określały te wspaniałe maszyny oraz pilotów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny utwór, spokojny i smutny. Mimo to uważam, że Zimmer ma na koncie o wiele, wiele lepsze twory. 6,5/10

A ja dalej wałkuję Grę o Tron, tym razem utwór Wall of Ice 

http://www.youtube.com/watch?v=s41QXDHcyP8

Edytowano przez plx
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły utwór, chociaż po GoT spodziewałem się ciut więcej. Nie rzucił mnie na kolana. 6/10 .

Mój utwór też nie rzuca na kolana, ale daję go, gdyż grany był w scenie, która niesamowicie mi zapadła w pamięci. Szczerze mówiąc przy filmie tylko dwa razy uroniłem łzy:
 

1. Scena egzekucji w Zielonej

Mili.

2. Scena w toalecie w Full Metal Jacket.

 

3. No dobra, za małego jeszcze Mufasę opłakiwałem. 

 

Właśnie ta druga scena... Kiedy Pyle paraduje z karabinem w toalecie... Już kompletnie z :yay: bany psychicznie, "I am in a world of shit!". I to leci w tle:

 


 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoKEmunY... się oglądało kiedyś ;). Muszę się przyznać że nigdy nie słyszałem angielskiego intra do pokemonów O.o. Nie spodziewałem się niczego niesamowitego po tej przeróbce a tutaj niespodzianka, zrobione przyzwoicie. 7/10.

 

Black Hawk Down - Barra Barra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze blade, that's good stuff. O ile za cholerę nie wiem, o czym ta piosenka jest, to zrobiła na mnie wrażenie. Ani minuty mnie nie znudziła, po prostu dobre! 9/10 i do odtwarzacza :D .

 

Sobytudaćsobytudać... Dam coś bardzo znanego, i z jednego z moich ulubionych filmów :lunaderp: . Leon Zawodowiec:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno film jak i muzyka są wspaniałe... Co tutaj dużo pisać, trudno cokolwiek wytknąć. Co się wyróżnia to na pewno wokal, nie jest to coś super wybitnego ALE słucha się z naprawdę wielką przyjemnością; 9/10 nie można niżej ocenić.

 

Requiem For A Dream

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka :) Utwór z rodzaju tych bezbłędnych, choć wielu już zapewne się przejadł z powodu jego jakże zasłużonej popularności 10 bez gadania!

Moja nowa miłość - Iluzja (Now You See Me)

http://www.youtube.com/watch?v=RCrgkWNlI7E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iluzji niestety nie oglądałem. O utworze mogę powiedzieć jedno - trudno mi sobie wyobrazić scenę, w której byłaby grana. Jest bardzo zmienny - raz jest jakby akcja, raz uspokojenie. Musiałbym znać film :rainderp: . Ale nawet przyjemnie się słuchało. 7/10.

 

Może tak polska produkcja? Imho najlepsza polska komedia :D "Bunkrów nie ma, ale też jest za :yay: biście" :lol: (dla niecierpliwych od 0:37) :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No przecież to klasyka jest ;) Chciałbym w końcu wstawić niższą ocenę dla odmiany, ale mi nie dacie! Piękny utwór zarówno pod względem instrumentalnym, jak i tekstowym :)

A jedynie Dwa Kroki Od Piekła czeka na nas Nieśmiertelny

http://www.youtube.com/watch?v=vVezbVxp2Pw

btw nie ma to jak połechtać polską dumę dzięki obrazkowi husarii wrzuconemu przez obcokrajowca :) Ten jeździec z przodu ma na kopii kamerę GoPro?

Edytowano przez plx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ten jeździec z przodu ma na kopii kamerę GoPro?

 

Chyba tak :rainderp: .

 

TSFH jednak potrafi zaskoczyć. Wow (nie kojarzyć z piesełem) - to jest świetne! Cholernie wpada w ucho, chyba zaraz obejrzę sobie wszystkie zwiastuny z Immortal :rariderp: . 9/10 i do odtwarzacza :) .

 

Może nie z takim rozmachem, ale na pewno ze świetnego filmu :D :

 

http://www.youtube.com/watch?v=OA-DGsYgJk0

 

BONUS: bekowa reklama na podstawie filmu (tego oczywiście nie oceniamy :ming:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

...miałem to dać :ming: .

 

Kill Bill ubóstwiam, zresztą, jak każdy film Tarantino <3 . A Battle Without Honor Or Humanity to chyba najbardziej charakterystyczny i znany utwór z Kill Bill'a ^^ . Świetna gitarka na wstępie, DAT TRUMPET(?), później też dobrze, mogłoby być tylko dłuższe :octcry: . 10/10 + dodatkowe punkty dla plx za zdolności jasnowidzenia :rainderp: .

 

Trzymamy się "geniusza dialogu" . Z mojego no. 1 Tarantino - Wściekłe Psy :3 :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Skurwysyn

Bardzo podoba mi się ten kawałek.

Wesoły Utwór (A nawet słyszę szczyptę humoru w tym)

'Wow Catchy'  :twilight4:

Trochę mój styl ta muza... Powiedzmy, że 8.5 / 10

 

Co powiecie o Kompozytorze Hans Zimmer?  :twiblush:

 

 http://www.youtube.com/watch?v=yY1OJyaWBJ4 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmer to wybitnie przeceniony kompozytor, a każdy jego soundtrack jest niemal identyczny, co poprzedni. Fakty są brutalne. A tutaj jeszcze ścieżka do filmidła na podstawie wypocin Dana Browna. Utwór bez żadnego charakterystycznego punktu zaczepienia - w sumie pod tym względem pasuje do książki i filmu. W dodatku praktycznie jest to zapętlony, 20 sekundowy bit, i tak przez 4 minuty... Ale jeśli już jesteśmy przy Zimmerze, to gdzie temu czemuś do "He's A Pirate" czy "Now We Are Free"? No właśnie, nie ma porównania.

3/10 to i tak za dużo.

To ja dam:

Bardzo fajna piosenka. Ogólnie nowy Les Miserables jest niedoceniony, bo to bardzo dobry film (no, musical) jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAAAAAAK :3

 

Django - uwielbiam :x . Pomimo, iż wstęp nie jest stworzony na potrzeby filmu (utwór Luisa Bacalova pochodzi z 1966r. ) to świetnie tu pasuje. Uwielbiam głos piosenkarza :x . Wszystko jest dla mnie świetne w tym świetnym utworze ze świetnego filmu świetnego reżysera i świetnego scenarzysty (nie przesadziłem ze słowem "świetny"? :ming: ). Z czystym sercem 10/10.

 

OK - co powiecie na... zagraniczny utwór z polskiego filmu? :derp2: Produkcja nie taka stara, bo 2012r. Film "Sęp" (nawet niezły jak na polskie kino) ze świetnym soundtrackiem świetnego zespołu (chyba znowu przesadzam z pewnym słowem :ming: ). Utwór z końcówki filmu - może i długość odstrasza, ale uważam, że warto ;) :

 

Edytowano przez Imesh the Philosopher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To trwa kwadrans! :

Ale swoją drogą miło wypełnia ten czas, można sobie puścić robiąc coś w międzyczasie, no i jakby cały czas się rozkręca... o już koniec! xD 7.7/10

 

A teraz coś z filmu animowanego ;3 a tak jakoś akurat na ten utwór padło i jest~! Przewspaniały, warto dodać! ^^

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jakoś fenomenu bajek Disneya :shrug: Tutaj dam 5/10 . Być może uznacie mnie za heretyka, ale nie miałem dzieciństwa z Disney'em i nie widziałem nawet Króla Lwa :dunno:

 

Tego filmu nie trzeba przedstawiać. Zatem 'Welcome in real world."

 

http://www.youtube.com/watch?v=yFGQDdQ2lYc

Edytowano przez Parabellum Edge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix :x .

 

Trylogię uwielbiam, dla mnie udana seria sci-fi. Utwór? Czuć akcję, ale mnie nie rzucił na kolana. Spodziewałem się czegoś lepszego. Dlatego 6/10 :v .

 

No nic, ja dam coś, co mnie zadziwa. Zadziwia, bo na myśl, że ten film ma już ponad 10 lat czuję się staro :octcry: . Chad Kroeger z Nickelback w utworze Hero z filmu Spider-man ^^ :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...