Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Delfinek Keola

The Price [PL][Oneshot][Dramat][Shipping]

Recommended Posts

The Price - PL

32608.png?1339819907

Drugi przetłumaczony przeze mnie fic. O ile z poprzednim poszedłem nieco na łatwiznę, bo wybrałem łatwy i chwytliwy temat, o tyle teraz wybrałem fic nieco inny; jest to bowiem shipping M/M, ale shipping niedokonany. Opowiadanie jeszcze długo po przeczytaniu zapada w pamięć i każe się zastanawiać.

Fic jest dość krótki, jedynie 5,5 strony, nie wymaga więc ogromnych ilości czasu.

Przy okazji, jest to jeden z naprawdę niewielu shippingów M/M, który dostał się na EQD i w dodatku zdobył 4 gwiazdki, choć i tak jest to zaniżona nota.

Mam nadzieję, że zważywszy na jego charakter i kontrowersyjność shippingów M/M choćby kilka osób go przeczyta, nie chciałbym, żeby moja praca poszła na marne.

I uwaga poboczna: taki system dialogów dużo bardziej mi odpowiada, choć wiem, że u nas stosuje się inny.

Genialne tłumaczenie po prostu wyśmienite ,muzyka dobrana równie perfekcyjnie świetnie pasuje zwłaszcza ta pierwsza piosenka . Sam temat interesujący przectawiony w ciekawy sposób (ahh ta nie spełniona miłość ) naprawdę mało co czytało mi się tak miło,wielkie dzięki za wstawienie tego fica .

Hmm... Fic jest... dziwny. Przyznam że moją pierwszą reakcją na scenę kulminacyjną było:

Dołączona grafika

Jednak potem, kiedy wreszcie rozpoczął się opis emocji, musiałem przyznać, że ten temat przedstawiono w ciekawy sposób. :twilight3:

Co ja czytam... Dziwne. Po prostu no... niby głębokie, ale bez sensu, a zresztą. Ciekawe. Przedstawia jakiś "problem" natury etycznej, ale sama fabuła wydaje mi się płytka z tego tylko względu, że nie znam w ogóle tego Caramela ani ich relacji wcześniejszych. No, ale krótkość to też zaleta fica.

Na prawdę nie rozumiem skąd te opinie. Jakoś mnie ani troszkę nie ruszył, były lepsze fanficy M/M.

Nic specjalnego.

Jak pisałem we wstępie, ten fic ma raczej skłonić do refleksji niż dostarczać rozrywki. A to zadanie moim zdaniem spełnia świetnie.

Brak komentarzy nie oznacza, że mało osób czytało. Nie bądź attention whorem. :ming:

Będę, bo mi zależy. Nie trudziłem się na darmo :twilight9: ~Keola

Zgadzam się , i założę się że wiele osób go przeczytało ale po prostu byli tak zdziwieni tym dziełem że nie wiedzieli co napisać . Ilość nigdy nie mówi o jakości .

Khm. Przeczytałem FF'a i powiem, że... Ciekawy, nie wiem co o nim myśleć, i pewnie będę się pół nocy głowił nad tym. Ale... totally worth it. Skłania do myślenia.

Przeczytałem, znowu dzięki temu

Pozwolę sobie przypomnieć, że ten fic istnieje... bo jakoś mało osób go czytało i smutam... :octcry:

Zróbcie to dla mnie i przeczytajcie :OTE2F:

Trochę to było dziwne, nie wiem co o tym myśleć.(o fanfic'u)

Nie lubię shipów, z reguły. Ten był inny bo nie był aż tak strasznie shipowaty. Ale nie był znowu jakiś najwyższych lotów, nie zmusił mnie do żadnych refleksji, mimo takich zapowiedzi i w pierwszym poście. Nie było mi szkoda, żadnego z tych ogierów. Nie wyobrażam sobie gejów pośród kucyków. Tak, nie jestem jakaś mega tolerancyjna.

Do tekstu wprowadziłem sporo poprawek: zmieniłem system dialogów na 'nasz', poprawiłem błędy, a także gdzieniegdzie wprowadziłem poprawki stylistyczne, usunąłem (mam nazieję, że wszystkie) błędy logiczne. Zmieniłem także polecane utwory.

W tekście nie zmieniło się nic na tyle, żeby go czytać jeszcze raz, ale teraz na pewno czytać się będzie przyjemniej.