Jump to content

The Price [PL][Oneshot][Dramat][Shipping]


Recommended Posts

The Price - PL

32608.png?1339819907

Drugi przetłumaczony przeze mnie fic. O ile z poprzednim poszedłem nieco na łatwiznę, bo wybrałem łatwy i chwytliwy temat, o tyle teraz wybrałem fic nieco inny; jest to bowiem shipping M/M, ale shipping niedokonany. Opowiadanie jeszcze długo po przeczytaniu zapada w pamięć i każe się zastanawiać.

Fic jest dość krótki, jedynie 5,5 strony, nie wymaga więc ogromnych ilości czasu.

Przy okazji, jest to jeden z naprawdę niewielu shippingów M/M, który dostał się na EQD i w dodatku zdobył 4 gwiazdki, choć i tak jest to zaniżona nota.

Mam nadzieję, że zważywszy na jego charakter i kontrowersyjność shippingów M/M choćby kilka osób go przeczyta, nie chciałbym, żeby moja praca poszła na marne.

I uwaga poboczna: taki system dialogów dużo bardziej mi odpowiada, choć wiem, że u nas stosuje się inny.

Link to comment
Share on other sites

Genialne tłumaczenie po prostu wyśmienite ,muzyka dobrana równie perfekcyjnie świetnie pasuje zwłaszcza ta pierwsza piosenka . Sam temat interesujący przectawiony w ciekawy sposób (ahh ta nie spełniona miłość ) naprawdę mało co czytało mi się tak miło,wielkie dzięki za wstawienie tego fica .

Link to comment
Share on other sites

Co ja czytam... Dziwne. Po prostu no... niby głębokie, ale bez sensu, a zresztą. Ciekawe. Przedstawia jakiś "problem" natury etycznej, ale sama fabuła wydaje mi się płytka z tego tylko względu, że nie znam w ogóle tego Caramela ani ich relacji wcześniejszych. No, ale krótkość to też zaleta fica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie lubię shipów, z reguły. Ten był inny bo nie był aż tak strasznie shipowaty. Ale nie był znowu jakiś najwyższych lotów, nie zmusił mnie do żadnych refleksji, mimo takich zapowiedzi i w pierwszym poście. Nie było mi szkoda, żadnego z tych ogierów. Nie wyobrażam sobie gejów pośród kucyków. Tak, nie jestem jakaś mega tolerancyjna.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Do tekstu wprowadziłem sporo poprawek: zmieniłem system dialogów na 'nasz', poprawiłem błędy, a także gdzieniegdzie wprowadziłem poprawki stylistyczne, usunąłem (mam nazieję, że wszystkie) błędy logiczne. Zmieniłem także polecane utwory.

 

W tekście nie zmieniło się nic na tyle, żeby go czytać jeszcze raz, ale teraz na pewno czytać się będzie przyjemniej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...