Skocz do zawartości

Mitologia-Quiz


Bartulo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A kto go tam wie. Panie, tu można by długo spekulować, na temat waśni między Ojcami zakochanych czy też tego iż mieli już swoich narzeczonych. Najbardziej wiarygodna jest bajka w której to pod osłoną Nocy Tezeusz każe sługom wynieść księżniczkę ze statku i zostawić na wyspie - w myśl "Nie mogę mieć jej ja, nie może też nikt inny"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - skoro tak to tak. Aż Tezeuszowi się wstyd zrobi: -3 niewolnice -2 służące -5 ladacznic -1 Antiope -1 Fedra -1 Ariadna -niezliczona ilość kochanek i kochanków. Wo wszystko przetoczyło się przez łoże Tezeusza. No i poniekąd on przetoczył się przez ich łożą też. Z czego stawiam na Antiope jako 2 narzeczoną. Usatysfakcjonowany waść jest? @_@

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne tego wersje - jednakże większość z nich ma ten sam punkt zaczepienia - bożek morski zakochał się w Scylli, ta go odtrąciła, ten poleciał do Kirke po napój co tą pierwszą w nim rozkochał miał. Kirke sama się w nim[bożku] zakochała i zamiast miłosnego - potworny trunek mu dała. Wlał go w jeziorko w którym niewiasta Scyllą zwana miała zwyczaj się kąpać i puf tak narodziła się potwora. I tu też jest różnie - jedni twierdza że z jej ciała wyrosły potwory, druga że potwory przylazły, otoczyły a ta nie mogąc ścierpieć brzydoty rzuciła się do morza a potwory za nią, przyrastając do niej. nie ma tu jednego mitu - jest ich niestety kilka. Nie było mnie niestety w tamtej okolicy w tym czasie więc nie jestem pewny xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat proste. Symplegady to dwie skały u wejścia do Hellespont umieszczone na przeciwko siebie(a la brama) które zsuwały się, gdy żywa istota próbowała przebyć między nimi. O ile mi wiadomo tylko Argonautom udało się między nimi przejść i od tamtej pory skały są nieruchome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...