Skocz do zawartości

Mitologia-Quiz


Bartulo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Z Mitologii jestem dość dobry.

Będę wrzucał parę pytań dziennie.

I. Atena i Posejdon rywalizowali kto ma być patronem Aten. Co dali Atena i Posejdon Ateńczykom by ich do siebie przekonać ?

Sam jestem niezły z mitologi, nie tylko greckiej.

O ile mnie pamięć nie myli(oj dawno to było) Posejdon dał źródło słonej wody - Atena zaś drzewko oliwne. I drzewo owo zostało uznane za przydatniejsze.

Ale widzę, że ktoś mnie już ubiegł z odpowiedzią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tantal: miał stać w sadzawce pod jabłonią (a może innym drzewem? :rariderp: ), ale nie mógł nigdy sięgnąć ani do wody, ani do jabłek. Pejritoos: rzucony na pożarcie Cerberowi? Iksjon: został przykuty do płonącego koła. Oczywiście owo koło się obracało. :rariderp: Dlaczego tylko ja odpowiadam? :octcry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzucony został z Olimpu, ale nie przez przyszywaną matkę, a przez ojczulka Zeusa który cisnął nim o ziemską wyspę z taką siłą, że nie dość, że zrobił sporą dziurę, to jeszcze uszkodził sobie nogę do tego stopnia, że już zawsze kulał... No ale i tak się wykpił biorąc pod uwagę fakt, że spadał przez 9 dni :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił dla niej wspaniały tron, z którego nie mogła się potem uwolnić. Wszyscy próbowali jej pomóc, ale żaden z bogów nie potrafił zrozumieć, jak działa ta pułapka. Zaprosili więc Hefajstosa na ucztę, spili go, a ten wyjawił im sekret, dzięki któremu Hera mogła zostać uwolniona. Aby dać uznanie dla kunsztu boga kowali, Zeus dał mu za żonę Afrodytę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...