Skocz do zawartości

Teenager[adventure][Violence][Fantasy][+18]


Trahall

Czy pisać Clop rozdziały?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pisać Clop rozdziały?

    • Tak
      48
    • Nie
      13


Recommended Posts

Łączymy się z tobą w bulu i nadzieji.

Szerze powiedziawszy, nie mam pojęcia co wnosi ta dyskusja, bo to nie dział/miejsce/temat na wywody z powodów czyjejś nauki.

Macie AKTUALIZACJE

Aha

Ważne jak diabli

Otóż, do XX rozdziału się przygotować będę musiał. Więc może go nie być w przyszłym tygodniu. Ponieważ licze, że ten rozdział będzie dłuugi i dość rozbudowany, pod względem wątku, jak i detali


I dzięki za 4k wyświetleń, dzięki temu zarobiłem wyśmienite wisky

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jak diabli

Otóż, do XX rozdziału się przygotować będę musiał. Więc może go nie być w przyszłym tygodniu. Ponieważ licze, że ten rozdział będzie dłuugi i dość rozbudowany, pod względem wątku, jak i detali

Rozdział XIX jest ciekawy, znów dzieję się coś nowego. Cieszę się bardzo, że planujesz napisać długi i bardzo fajny rozdział.

Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć, to na kiedy planujesz następny rozdział ? Oczywiście nie pośpieszam Cie, tylko się pytam, więc nie śpiesz się. :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Zakończyłem pierwszą część Nastolatka pt. Powrót Ludzkości. Teraz czas zacząć kolejną, która zwać się będzie „Magia Equestrii”.

So...mam dla was ciekawą propozycje. Otóż dzięki pomysłowości jednego z czytelników zapraszam was do współpracy, nad nowymi przygodami, naszego srebrnookiego protagonisty.

Ludzie którzy są zainteresowani propozycją rekrutacji muszą przejść mieć następujące cechy.

Doświadczenie (coś czego mnie brakuje, dlatego najwyżej się kimś zasłonię)

Pomysły*

Czas

Mikrofon** – Musimy mieć jakiś kontatk... no, w chwili burzy mózgów, musimy mieć jak na siebie kląć, nie?

Ponadto wszystko, miałbym jeszczę mały test dla ów osób...

Pierwszy to, jak widzieliście, zostawiłem, wiele, wiele różnych niezakończonych wątków, które otwierają swego rodzaju okno, na coś w rodzaju „opowiadań dodatkowych” np.: Historia Santry, Gaji, Spoke Wheel itp. - to jest jedna propozycja.

Druga – to napisanie krótkiego tekstu z człowiekiem w roli głównej – wiecie, tak abym wiedział, kto na czym stoi, i jak kto pisze. Nieważne w jakim to ma być czasie, może to być nawet przed dostaniem się do Eqeustrii, czy..ja wiem 10 lat później.

Tak więc, zainteresowani niech pracują.

*jeśli chodzi o pomysły, to dużo od was ich dostałem, nawet bardzo. Ale...wiele z nich było identyczne, mało tego, wszystkie pasowały pod jednostrzałowe opowiadanie, a nie pod rozbudowane, życie człowieka w Equestrii. Najwięcej dostałem pomysłów typu „W pewnym momencie ludzkość odkrywa Equestrie, wysyłają tam wojsko i zaczyna się wojna. Kamil musi zdecydować, po której stronie stanąć...”

Ludzie, to nie jest TCB, możliwe że wykorzystam motyw z ludźmi w Equestrii, ale dopiero w dalekiej przyszłości. Dostałem niewiele pomysłów, które odnosiły by się do jakiegoś krótkiego epizodu, który nie byłby jakoś wątkiem głównym Np. Trafienie Kucyka z przyszłości do teraźniejszości, z zanikiem pamięci. Tutaj macie przykład dość oryginalny, albo: Kamil odnajduje małą klacz i adoptuje ją po czym...i tak dalej.

Więc reasumując dla TL;DR Pomyły mają być KREATYWNE a nie opierające się wiecznie na naparzaniu bo wtedy Nastolatek traci swój urok.

**Jeśli spodoba mi się twoja praca, a nie będziesz miał Micro bo...bo nie. To się nie martw się. Jakoś się podogadadujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego rozdziału to był udany powrót do korzeni (początku) fica po dość długim okresie "Slice of Life".

Udane zakończenie, chodź nie wiemy co tak naprawdę się zmieniło i jakie miało to skutki dla srebrnookiego.

Co do projektu to ciekawy pomysł chodź z doświadczenia wiem, że takie projekty często upadają oraz występują zgrzyty. Wystarczy spojrzeć na większość projektów która była na forum.

Mam nadzieje że zbierzesz odpowiedzialną ekipę, która ma pomysł na siebie i nie wypali się po 3 rozdziałach.

Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego rozdziału to był udany powrót do korzeni (początku) fica po dość długim okresie "Slice of Life".

Udane zakończenie, chodź nie wiemy co tak naprawdę się zmieniło i jakie miało to skutki dla srebrnookiego.

Co do projektu to ciekawy pomysł chodź z doświadczenia wiem, że takie projekty często upadają oraz występują zgrzyty. Wystarczy spojrzeć na większość projektów która była na forum.

Mam nadzieje że zbierzesz odpowiedzialną ekipę, która ma pomysł na siebie i nie wypali się po 3 rozdziałach.

Powodzenia.

Ehh...też mam taką nadzieje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z chęcią chciałbym przeczytać tą fascynującą opowieść ponieważ wszyscy ją chwalą, jednakże pierwsze dwa linki /części nie działają :(

Mam pytanie czy to tylko moja wina czy też link po prostu wygasł...Naprawdę chciałbym to przeczytać a nie chcę zaczynać od środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają bez problemów, a żeby było łatwiej to macie:

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Rozdział 4 Cz.1

Rozdział 4 Cz.2

Rozdział 5

Rozdział 6

Rozdział 7

Rozdział 8

Rozdział 9

Rozdział 10

Rozdział 11

Rozdział 12

Rozdział 13

Rozdział 14 (mimo że w docu pisze że jest to roz 16, jest to rozdział 14)

Rozdział 15

Rozdział 16 Cz.1

Rozdział 16 Cz.2

Rozdział 17 Cz.1

Rozdział 17 Cz.2

Rozdział 18

Rozdział 19

Rozdział 20

 

Edit: Trahall dał w pierwszym poście normalne linki, ale chyba się nie obrazi jak zostawię swoje :P

Edytowano przez SzymonL
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobra właśnie skończyłem czytać wszystkie 20 rozdziałów..

I powiem że żałuje że nie zrobiłem tego wcześniej, historia jest wspaniałą, momentami po prostu powala.

Szacun wielki za fanfic :D

Masz jeszcz drugą część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Przeczytałem pierwszy rozdział i muszę napisać komentarz. Po prostu muszę.

 

Słowem wstępu: To była tortura. Jedna wielka tortura zarówno dla oczu jak i dla mózgu.

 

Po pierwsze - Błędy, błędy, błędy, błędy i jeszcze raz błędy. No i błędy. Na pierwszych trzech stronach zostawiłem 30 komentarzy dotyczących literówek, kwestii technicznych i stylistycznych. Potem się poddałem nie mając już na to siły. A zaznaczam, że nie jestem korektorem.

 

Po drugie - absolutna i całkowita naiwność połączona z lecącą z prędkością światła fabułą, która ledwo co trzyma się kupy. Jakieś pożary, zaklęcia wzmacniające charyzmę i inne wynalazki... nie wspomnę już o scenie z gliniarzami, którą czytałem pięciokrotnie, bo po prostu nie wierzyłem w to co widzę - jak można napisać coś tak słabego? Jaki był sens tej sceny? On naprawdę bolała w mózg. Straszliwie.

 

Po trzecie - Czy wspominałem o błędach?

 

Podsumowując - nie wiem czy sięgnę po kolejne rozdziały, bo to co tu widziałem zdecydowanie mnie zniechęciło do dalszego czytania. Może jednak się zmuszę... Wrażenia po pierwszym rozdziale? Jakby to ująć... Teenager to drugi fanfik wśród tych których czytałem który otrzymuje ode mnie dosyć jednoznaczną rekomendację: Zdecydowanie odradzam! (Zaznaczam, iż jest to opinia po pierwszym rozdziale, która może ulec zmianie, jeżeli zwalczę niechęć i podejmę dalszą lekturę, oczekując poprawy poziomu. Raczej się nie zawiodę - naprawdę trudno byłoby napisać coś gorszego.)

 

PS: Masz tam mnósto komentarzy z zaznaczonymi błedami, a niektóre z nich datują się jeszcze na listopad czy grudzień. Dlaczego w ogóle ich nie poprawiłeś? To wygląda tak, jakbyś miał w głębokim poważaniu to, że czytelnikom takie pomyłki znacząco utrudniają lekturę. 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...