Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Guest

[Zabawa] [Zagadka] [Wstrzymane] Magiczne szyfry Twilight

Recommended Posts

Guest

Witajcie w nowej zabawie w naszym dziale!
sonsofplunder.png

Twilight Sparkle odnalazła pełno starych zwojów z wypisanymi w jakimś nieznanym jej języku czarami... Co dziwne, opisy tych czarów na niektórych zwojach były przetłumaczone jakby ktoś już próbował rozszyfrować to wszystko. Naszej klaczy udało się rozszyfrować, jak się pisze jej imię po wielu dniach czytania najróżniejszych książek i próbach tłumaczeń. Niestety tym razem ma z tym problem ma problem. Musicie jej pomóc rozszyfrować ten czar, ponieważ ona sama nie potrafi tego dokonać, do tego nie wszystkie litery są jej znane, więc musicie się wykazać nie lada umiejętnościami godnymi naszej bibliotekarki. Mam nadzieję, że dacie radę jej pomóc. A tu jest ten fragment z zapisanym czarem i tym, co Twilight udało się do teraz rozszyfrować:

MfdaF.jpg

Odpowiedzi proszę podawać w spoilerach.

Jeszcze jedno - pomysł na zabawę podsunął Hedzio, ja go tylko zrealizowałem (temat) jest także twórcą powyższej grafiki za co serdecznie mu dziękuję, i liczę, że zgodzi się tworzyć je dalej, aby zabawa trwała.

Edited by Dolar84

Guest Angel Wing

Jak na razie idzie wam wspaniale!

Wszystko dobrze przetłumaczone więc Twilight jest z was dumna.

Niestety następny zwój z czarem jest dość znacznie przypalony. Nasza fioletowa klacz nie wie czemu. Waszym zadaniem jest pomóc jej rozszyfrować i zaklęcie i opis.

SqP2JDw.png

Przypominam o pisaniu odpowiedzi w spoilerach.

Guest Angel Wing

Twilight jest bardzo zadowolona z postępów z tłumaczeniem. Następny, mały i prawie całkowicie spalony kawałek zwoju zawiera dwa słowa. Twilight podejrzewa, że może to być coś związanego z tym, kto próbował te zwoje tłumaczyć. Może nawet dowiemy się jak ten ktoś się nazywał... Kto wie... Ale nie pora na gdybanie. Trzeba działać!

xOSZIWa.png

Przypominam o pisaniu odpowiedzi w spoilerach aby nie zepsuć zabawy innym.

Czy tylko mnie się wydaje, że jest za mało informacji żeby to zrobić? Chyba, że trzeba zgadnąć...

Na razie mam to:

STARSWIL ?RO?AT?

Zdaje się, że faktycznie trzeba odgadnąć trzy literki. Może odkrycie znaczenia odpowiednich symboli przyda się przy następnych szyfrach...

STARSWIL ?RO?AT?
Czyli: Starswil Brodaty

Edited by Hoffman

Pragnę ogłosić, że jakoś na dniach zabawa ta zostanie reaktywowana :) Będą nowe szyfry, może także nieco bardziej urozmaicone zagadki.

Dziękuję za odkop i jednocześnie, zapraszam do aktualnie toczących się zabaw, a później także i do tej no i ogólnie, do udzielania się w całym dziale ;)

Edited by Hoffman

No i się doczekaliście :)

Wraz z reaktywacją zabawy z szyframi, przedstawiam Wam kolejną zagadkę, odbywającą się na "starych zasadach".

FgVwEoY.png

Poznajecie te znaki, prawda? Jeśli rzucicie okiem na poprzednie wiadomości i wykorzystacie wszystkie wskazówki, z całą pewnością zagadka stanie się nieco jaśniejsza. Kto wie, czy brakuje jakichś liter? Najwyżej, trzeba będzie je odgadnąć...

Przypominam, że odpowiedzi należy umieszczać w spoilerach.

Las Everfree

Martwa polana

Skarb czeka na tych którzy nie boją się śmierci

Edited by Frodo

Oczywiście, odgadliście bezbłędnie, ale to było dość łatwe ;P Ot, taka rozgrzewka.

Najwyższy czas na kolejną zagadkę, która, mam nadzieję, okaże się nieco bardziej zawiła i nakłoni was do poświęcenia większych zasobów czasu. W porządku, mamy zatem coś takiego… Powiadają, że to fragment jakiejś baśni.

FsfyapP.png

Zdaje się, że rozszyfrowane słowa trzeba będzie poskładać w miarę sensowną całość. Jak sądzicie?

Złote jajko rozrzuca słodycze, zwiastuje jajonado, jak róg obfitości kręci się.  ("Jajonado"? :huh: Czy tu jakiś błąd, literówka? Może inny język? :twilight3:  hmm...)

No więc... Wszyscy zgadliście ^^

Kolejne słowa specjalnie były porozrzucane, abyście mogli sami zaproponować kolejność. Byłem ciekaw jak bardzo poszczególne wersje różnić się będą między sobą, zaś oryginalny koncept brzmiał:

złote jajko zwiastuje jajonado jak róg obfitości kręci się rozrzuca słodycze

I tak, tam jest "jajonado". Pół żartem, pół serio.

A zatem, nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować Wam i przejść do następnej zagadki. Oto ona...

C6EvWL1.png

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...