Skocz do zawartości

Bakugan


Recommended Posts

Bakugan to bajka dla... Jak by to ująć... Młodych neo-kidów. Wytłumaczę co to znaczy na dole. Bez przerwy tylko "Zaraz cie zabiję", "Karta super mocy aktysracja" itp. Przeciwnicy mogą mieć na Drago 100 pkt. przewagi, ale kiedy Drago ma 1 punkt przewagi, to wygrywa od razu. Skrócony opis młodego neo-kida:

Zwykle chłopak uczęszczający do 1-5 klasy podstawówki, strasznie jarający się wszystkim, m.in metinem. Neo-kid w grach: Lubią oni gry FPS, ale nie mają pojęcia jak nazywa się broń, którą grają. Pomijają cutscenki w grach, bo dla nich ważne jest tylko zabijanie. Neo-kid w sprawie ortografii: Nie przestrzega jej zasad w większym lub mniejszym stopniu. Neo-kid na co dzień: Udaje, że jest "wojem" z metina razem z kolegami. Zbiera bakugany, wydaje pieniądze również na inne niepotrzebne zabawki. Wiem z obserwacji.

Jakbym już miał oceniać, który sezon najlepszy, to pierwszy jeszcze bym przełknął.

Link do komentarza

Pierwszy był jeszcze jako taki, ale kolejne są robione na siłę (Ultra mega super wielkie roboty? poważnie?) Jako, że bajka się wielu spodobała i przyniosła zyski, to teraz autorzy robią kolejne sezony, nieważne jak bardzo są zwykłym przeciąganiem serialu. Boją się zabić swoje źródło dochodu

Link do komentarza

Nie podoba mi się, że cały czas zmieniają główne postacie (zwłaszcza te płci żeńskiej) i ich Bakugany. I jeszcze to, że w "Nowej Vestroi" mówią, żeDrago nie jest taki potężny jak kiedyś, ale poziom mocy ma wyższy bo liczony aż w setkach... (chodzi mi o karty supermocy). I głupio się ubierają w późniejszych sezonach. Piewszy sezon i pierwsze zasady gry były najlepsze... A moja ulubiona postać to Alice!

Link do komentarza

Najgłupszą rzeczą z tej kreskówki jest chyba to, że bohaterowie są diabelnie nudni i wkurzający, fabuła jest prosta i powtarza się, serio co sezon jest to samo. Zasady gry są głupie! Poważnie przyglądajcie się chodźby jednemu pojedynkowi- jest monotonny, nieciekawy, a Drago ma w dupie zasady. Muszę przyznać, że oglądałem to tylko dla tego gościa w czerwonej masce i fajnych bohaterek, nie mam namyśli tych z 1 sezonu, bo one są po prostu wkurzające

Link do komentarza

Co do tej bajki, to faktycznie pojedynki są głupie i nie zrozumiałe ja do tej pory ich nie rozumiem, zupełnie jak w "Pokemon". Postacie, też za bardzo "prawe", ciągle by każdemu pomagali, co po dłuższym czasie nudzi i to strasznie. Bajka to wielka powtarzalność, jak inne tego typu bajki, ciągłe ratowanie świata, przed nowymi wrogami. Jedynie postacie żeńskie mnie ciekawiły i przyciągały moją uwagę i w sumie nic po za tym xD

Link do komentarza
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Bakugan... :ziew:

Jakoś pierwszy i drugi sezon mi się podobały [z naciskiem na drugi], a trzeci i dalej... japiernicze, jaki chłam.

Mogli zakończyć na tej Vestroi i tyle. Bo dalej to fabuła jest naciągana i wymuszona.

 

Najlepsza postać?

Spectra *o*

Najgorsza?

Wszystkie kobitki... :facehoof:

Najlepszy Bakugan?

Skyress

Najgorszy?

Dragonoid Pyrrusa aka "Drago" :ming:

Link do komentarza

Bakugan? Mój młodszy brat to regularnie oglądał swego czasu, czasem ja razem z nim. Pamiętam, że miał taki zeszyt w kartkę, w którym zapisywał wszystkie usłyszane nazwy Bakuganów. Oczywiście, w sposób fonetyczny. A więc były w tym zeszycie takie nazwy jak "Skajres", "Tigrera", "Harpós" (pisownia oryginalna). :ming:

Mnie samej Bakugany bardzo, ale to BARDZO przypominały Pokémony (kiedyś oglądałam Poki w ilościach hurtowych). A moja babcia mówiła na nie Marokany :ming: No i od końca drugiego sezonu stały się prawdziwym, animowanym tasiemcem, robionym pod komerchę.

Edytowano przez Koschei O'Clock
Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Ach te stare dobre czasy...

Bakugan...

Nie lubiłem tej kreski.Oglądałem przychodząc ze szkoły.Prawie nic z tego nie pamiętam, ale mi się podobało(może byłem neo-kidem w 3 klasie...)

Teraz gdy patrzę na to anime, to jest totalnym shitem w porównaniu z FT, lub Highschool DxD, ale czemu się dziwić.Nie puścili by takiego anime w telefizji kreskówkowej.Już sama licencja pewnie przekraczała wartość wszystkich licencji tej stacji razem wziętych.Co dopiero dubbing(bo małe dzieci nie umią czytac -_-).

Bakugany pewnie były tanie jak barszcz, a dubbing został zrobiony bez żadnych nakładów pracy(co zresztą było słychać).

Ostatnio leciał Bleach na Sci-fi channel z lektorem, i myśle, że powinna powstać polska telewizja anime( to by było zbyt piękne :fluttersad: )

Edytowano przez MiXer
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...