Skocz do zawartości

Walka Bronią Białą


Recommended Posts

Zegi, ale ta przewaga niknie w chwili gdy stoisz choćby o kilka metrów od strzelca :P A poza tym chyba nie kojarzysz nowej technologi tłumików zintegrowanych lub nie zintegrowanych ani technologi detektorów. Ta broń biała musiała by być zrobiona z plastiku, drewna lub Bóg wie czego żeby nie wykryły ich bramki od metali. Ale przez rentgen by pewnie nie przeszło.

BiP a jakie były straty po Polskiej stronie?

Link do komentarza

Major - widziałem noże przenoszone przez detektory w postaci harmonijki, grzebieni i telefonu komórkowego :D Nie mówiąc że żyłka to też broń "biała" xD A odległość? Jeśli umiesz naprawdę dobrze rzucać i masz celne oko, to te kilka metrów nie robi już wrażenia :D Poza tym, widziałem fajne łuki które niekoniecznie były łukami(zrób to sam z tego co masz pod ręką). I to zrobiło na mnie wrażenie. I chyba to jest najlepsze, bo taką broń białą często można zrobić z czegokolwiek. A palnej już nie...

Link do komentarza

No ja też widziałem jak gościu zrobił proce która rozwala czaszkę :P Poza broń palną też jest łatwo zrobić :P z tego co ma siew szopie :) np. blokady na kierownice, parasola itp.

I ilu ludzi potrafi celnie i dobrze rzucać nożem? jakoś nigdy takiego nie spotkałem.....

I co do tego, że "nóż" można zrobić z...... odpadów to tu muszę się zgodzić :P ale w bojowej formie nie mają one większego zastosowania :)

A co do broni białej to kiedyś miałem w rękach cudowny nóż Gerber PRODIGY TANTO. Waży swoje ale jest nie do złamania, doskonale leży w dłoni, a z tyłu rękojeści ma zbijak do szyb. Mimo swojej grubości można nim obrać jabłko lub rąbać gałęzie. W zestawie jest pochwa na udo na której jest zamontowana ostrzałka.

GERBER_30-000558.jpg

Link do komentarza



Bardzo miły młodzieniec. Tłumaczy na profilu czym i jak rzucać, skupiając się na nożach :D poradnik prosty i przejrzysty, no i dokładny.

Jak to powiedział wujek - "Gdybyś nie umiał czegoś robić i zaczął to robić codziennie, to nawet jakbyś nie umiał tego robić przez pierwsze 5 lat, to po kolejnych 5 latach już byś umiał" :D Rzucanie nie jest takie skomplikowane :D
Link do komentarza

Yeap :3

Broń białą moim skromnym zdaniem mogła by zostać wcale niewykluczona z udziału w wojnach (jest efektowniejsza) ale do rzeczy.

Tak interesuję się bronią białą sam byłem na mini turnieju rycerskim (właściwie szkółce) ponadto często "walczę" z kumplami używając do tego kij i innych patyczaków.

Pozdro

Link do komentarza

Nie jestem na bieżąco w rozmowie, ale odniosę się do jednej kwestii:

Yeap :3

Broń białą moim skromnym zdaniem mogła by zostać wcale niewykluczona z udziału w wojnach (jest efektowniejsza) ale do rzeczy.

Nie została wykluczona. Bagnety i wszelkiego rodzaju noże nadal chodzą w użyciu. To jedynie szable straciły swoją wartość bojową na rzecz wartości paradnej, bo są za duże i nieporęczne dla piechoty. To była fajna broń dla jazdy.

W Iraku czy Afganistanie normalnie zdarzały i zdarzają się szarże na bagnety.

Co do noży do rzucania: mam w domu takowe, ale zupełnie ich nie ogarniam. Są niby dobrze wyważone, ale ciskanie czymś takim to nie moja broszka. Wolę machać radośnie maczetą czy siekierą, którymi to zresztą rzuca mi się nawet lepiej.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Za wiele się na ten temat nie wypowiem, bo bardziej interesuje się bronią palną.

Ale jeśli ktoś spytałby mnie o zdanie to odnosząc się do poprzednich postów związanych z Kataną i Szablą husarską, jedynie można gdybać w teoriach, ale w praktyce to nie wiemy czy Szabla husarska by zmiażdżyła Katanę, bo nigdy husarz nie stanął twarzą w twarz z samurajem, ani w czasach współczesnych nie przeprowadzono testów, w których by skrzyżowano ze sobą obydwa wymienione oręże.

Co prawda mógłbym się zgodzić z tym, że Katana przewyższa wiele rodzajów europejskiej broni białej, gdyż czytałem gdzieś, że nad jednym egzemplarzem Katany poświęcano czasami nawet wiele lat i dlatego ten miecz jest taki idealny i był on z lepszej jakości materiału tworzony niż europejski miecz, który co najwyżej mógłby być tworzony w czasie mierzonym w godzinach.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...