Skocz do zawartości

Steam Punk


Recommended Posts

Bo ja wiem czy trudnym?

Steampunk - wszystko to co inni nazwali by śmieciem, steap Punk na nowo ożywia dając temu własne ja. Odłam Cyberpunku idący w innym kierunku. Cyberpunk oparto na elektronice zaś Steampunk na mechanice. Metal i Para to hasła przewodnie. Lub Tryby - to też jest tu modne. Elementy zegarowe, maszyny pary, golemy i zbroje. Miecze, szpady i pistolety prochowe. Epoka wiktoriańska w pełnej krasie wzbogacona o geniusz twórców. Ale o tym opowiem innym razem ;) Na razie pokażę to i owo.

Parowy Golem

Steampunk_by_PReilly.jpg

czy też charakterystyczny nóż wykonany w realiach Steampunku

DSC_96191.jpg

640px-Steampunk_Knife_2_IX.jpg

Steampunk to mój ulubiony odłam i to z niego czerpię wiele ciekawych pomysłów :D

Link do komentarza

Bardzo lubię ten styl nawet próbowałem swoją vespę kiedyś tak "wystylizować" ale to zbyt niepraktyczne do codziennego użytku... A co myślicie o Dieselpunku ? Mi osobiście ten styl chyba nawet bardziej "pasuje"...może poprzez liczne nawiązania do stylu Art deco (lata 20'-30') czyli czysta forma co w steampunku właściwie nie ma miejsca...

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Że też nie spostrzegłem tego tematu wcześniej... :lunaderp: za rzadko przeglądam Off-topic, za rzadko... :crazy:

Steampunk jest po prostu piękny ^^

2341d1361864531-share-your-nexus-7-wallpaper-9960_1_other_wallpapers_steampunk.jpg

Te sterowce! Też chcę taki... :lunaderp:

resize_Airship_Bucky_fullshot_01_02_01.jpg

Te dziew... znaczy się ta moda! :pinkie2:

Steampunk_by_E_f_e_u.jpg

i jeszcze cosplay...

tumblr_la9hs2ryXk1qe92nxo1_500.jpg

I sprzęt! Jego też nie może zabraknąć!

portal-steampunk-cosplay-gun-chell.jpg

Muzyka... :octavia:

Szczególnie polecam The Cog is Dead, Dr Dissonance'a i the Clockwork Dolls! ^^

I oczywiście... kuce!!! :pinkie4:

steampunkie_pie_and_her_party_cannon_by_nastylady-d4n1ovj.png

Jeśli chodzi o dieselpunk, mnie pojawienie się silnika spalinowego nie przeszkadza póki jednak para i mechanizmy sprężynowe wiodą prym, bo to to jest dopiero piękne, atak piękne, że aż...

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...