Skocz do zawartości

Marzenia czasami się spełniają... [NZ][Crossover] [Random] [Romans] [Violence]


Gość Iluzja Pie

Jak oceniacie tego FF i czy jest warty kontynuacji ?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniacie tego FF i czy jest warty kontynuacji ?

    • TAK ! Twilighticious ! Jest świetny ! 9-10
    • Tak, są małe niedociągnięcia ale świetnie się czyta 7-8
    • Możesz spróbować ! Ale zadziw nas bo jak narazie średnio 5-6
    • Nie , to tak jakby Pinkie Pie wzięła się za pisanie... 3-4
      0
    • Nie , jest okropny , wolałbym wogóle go nie czytać 1-2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gość Iluzja Pie

W0W !

Jak to się stało ? :D

57 % Głosów na 9,10/10 ! ^_^

Bez korektora od 3 rozdziałów po prostu dodane po parokrotnym przeczytaniu :P

Nie spodziewałam się! Dziękuje wam ! <3 Love !

P.S. Rozdział 4 - Work in progress (Praca nie pozwala ) ale może będzie dzisiaj albo jutro po południu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas bym i może ja się wypowiedział.

Pomysł dobry, ale moim skromnym zdaniem, zbyt wiele niedociągnięć błędów logicznych i sktrasznych skróceń. (zdążyłem całość przeczytać na jednej lekcji)

Przykładem błędu logicznego jest CM Jakuba. Oznacza przetrwanie? Gdyby nie to, że wszyscy latają wokół niego, to by długo nie pożył. Obstawiałem, że dostanie czterolistną koniczynę, co będzie oznaczało że jest szczęściażem.

Zbyt późno, nie chce mi się rozpisywać, ale TL;DR - między 4-5.

Rada od kolesia, który pisać nie umie -> Wydłużyłbym opisy, bo są to praktycznie same dialogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Rozdział 4 już niebawem , dziś lub jutro , miał być dzisiaj ale mam małe problemy zdrowotne i chwilowo nie jestem w stanie się rozpisywać

Przepraszam za usterki i liczę na wyrozumiałość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem błędu logicznego jest CM Jakuba. Oznacza przetrwanie? Gdyby nie to, że wszyscy latają wokół niego, to by długo nie pożył. Obstawiałem, że dostanie czterolistną koniczynę, co będzie oznaczało że jest szczęściażem.

"Szczęściażem" poprawnie piszę się szczęściarzem, ale to nie ja komuś wytykam błędy.

Może ja się nie znam. Moim skromnym zdaniem ff jest ciekawy, dobry i ma duży potencjał.

Pinkamena Diane Pie życzę szybkiego powrotu do zdrowia.:rd6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Rozdział 4 już Dostępny.

Zapraszam do czytania , komentowania , głosowania i zgłaszania uwag .

Podziękowania dla grika1 za wierne oddanie mojemu FF'kowi i przydatne rady :)

I żeby uprzedzić ( być może ) pytanie czy to już końcówka .

- Nie , to nie jest końcówka zapowiadają się jeszcze ze 4-5 rozdziałów plus ,,Coś na koniec , czyli cel tego FF'a"

Napisałam to dzisiaj bo nadal leżę w łóżku i smarkam xD

Przynajmniej wolne od pracy ^_^

Ale wracając do tematu , oceniajcie , chwalcie , hejtujcie , róbcie co wam się podoba :>

Pozdrowienia <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Rozdział 5 już dostępny!

Przepraszam za usterki (05.04.2013).Linki były przez parę godzin nieudostępnione dla wszystkich.

Zapraszam do przeczytania jakże krótkiej i smutnie skończonej walki między dwoma bohaterami.

Planuję jeszcze dwa lub trzy rozdziały plus Tribute(Chołd)

Proszę o komentarze ... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz coraz lepiej. Rozdział bardzo ciekawy, przemyślany i o zaskakującym zakończeniu. Niestety smutnym.:rd5:

Czytając w oczy razi brak spacji ("...kucyki.Z rany na...","...zwierze ,bandaż ..."). Nie są to jakieś straszne błędy, ale warto to poprawić.

Zastanawiam się dlaczego Shock tak nie lubi Jakuba i Laury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że nie są za Cracovią.

Fik bardzo ciekawy, szczególnie spodobało mi się imię: Shock. Jednak można by je wydłużyć do naprzykład Mind Shock. I biorąc pod uwagę imię Shock, kojarzące się z prądem, mogłaś dać inny kolor grzywy.

Wiem, gadam o duperelach. Po prostu mam manię co do imion i wyglądu kucyków :vinylderp:

Podoba mi się główny bohater.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Rozdział trzeba dopracować i pojawi się jutro być może przed ,,Przyjaźń według Kiepskich"

Jeżeli ktoś to jeszcze czyta... xD

Chociaż patrząc na wyświetlenia i komentarze to nie mam się co uskarżać ^_^

Dzięki wszystkim i do zobaczenia jutro z nową dawką moich wypocin :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane, dopiero teraz bo mam za dużo ficy w kolejce...

Prolog niezły chodź nie odkrywczy. Już czytałem prawie identyczny.

Akcja leci stanowczo za szybko. Prawie brak opisu otoczenia. Sam język i słownictwo w ficu jest w porządku.

Kary - nie wiem za co. Powinien je odrabiać u kucy, które skrzywdził (chodz przecież nie materialnie), a Lauren też je chyba dostała. Do tego nie dały mu nawet czasu na odpoczynek. Nawet gdy ma szwy to jutro będzie nosił jabłka. Dziwne. Jak by same chciały go wyciągnąć z dala cywili...

Zbyt szybkie przystosowanie się do kuca i do tego z protezą i do tego od razu pomyślał, że nietoperz to jego pies...

Motyw z Cerberem był dobry.

Moje spostrzeżenia co do fabuły:

Mane 6 wiedzą o niebezpieczeństwie (nie wiadomo skąd wpadł im ten pomysł. Po lesie błąka się wiele niebezpiecznych stworzeń), a ciągle zostawiają go samego. Żadnych pytań, po prostu nic zainteresowania. Do tego Twi wie o jego brakach w wykształceniu magicznym. Tak naprawdę to myślę, że to Tia go sprowadziła i testuje (cos jak w Chaos i człowiek).

Strasznie to nie spójne. Mam nadzieje że z tego wybrniesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział trzeba dopracować i pojawi się jutro być może przed ,,Przyjaźń według Kiepskich"

Jeżeli ktoś to jeszcze czyta... xD

Chociaż patrząc na wyświetlenia i komentarze to nie mam się co uskarżać ^_^

Dzięki wszystkim i do zobaczenia jutro z nową dawką moich wypocin :)

A masz jakieś wątpliwości w to, że czytam/y ?

Powodzenia w szukaniu korektora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Przeczytałem i mam wrażenie, że trafiłem na wspaniały przykład tego, jak daleko doszedł fandom, po tym jak już zszedł z drzewa. Ten fik powstał w 2013 i w tymże 2013 doczekał się wielu pozytywnych komentarzy od czytelników. I jestem skłonny zrozumieć, że ludziom się mogło wtedy podobać, by były zupełnie inne oczekiwania. 
Niestety muszę powiedzieć, że w 2023 ten fik jest po prostu nienajlepszy. 

 

Zacznę od fabuły. Ta jest po prostu nudna i schematyczna. Facet ma kiepskie życie, kiepska pracę, więc trafia do Equestrii, oczywiście do Everfree i oczywiście blisko Ponyville. Musi spotkać mane 6, musi nie mieć znaczka na początku i musi go szybko dostać. Dodatkowo musi być wielkie zło w postaci czarnego jednorożca, które zagraża głównemu bohaterowi. Wydaje mi się, że nawet w 2013 to już nie było odkrywcze, a teraz jawi się jako taki standardowy zestaw, porównywalny ekstrawagancją z tłuczonymi ziemniakami i mielonym. Żadnych zaskoczeń, tylko odhaczanie kolejnych punktów. 

 

Co gorsza, tej oczywistej fabule towarzyszą mikroskopijne i nieciekawe opisy. Owszem, są opisy scenerii, ale mam wrażenie, że jedynie niezbędne minimum. Brak przemyśleń bohatera, brak dłuższych rozkmin, brak opisów architektury czy wszystkiego, co jest dla niego dziwne. Jakby bohater minimalnie tylko zwracał uwagę na to co się wokół niego dzieje. 

Postacie wydawały mi się być płaskie. Nie dyskutują z tym co widzą, nie mają jakiejś głębi, nie chowają urazy, czy coś. Owszem, są serialowe, ale to jak dla mnie za mało. Po prostu nie mają nic, co sprawia, że bym się jakoś nimi przejmował. Chociaż, jest wyjątek. Pinkie mdlejąca na widok krwi to fajny pomysł. Popieram.

 

I muszę się też popastwić nad logiką. A raczej z głównym problemem w postaci: dzieje się za szybko. Bohater ląduje w świecie kuców i bardzo szybko zaczyna chodzić na czterech nogach. A w zasadzie na trzech i protezie. Samą protezę dostaje bardzo szybko i rekonwalescencja po operacji też poszła szybko. Bohater szybko uczy się magii. Szybko dostaje znaczek. A kiedy zostaje raniony przez cerbera (dobry pomysł, podoba mi się, wykonanie też całkiem spoko, chyba najlepsza część fika), to Twilight bardzo szybko go zszywa (zupełnie jakby nie było kompetentnych lekarzy). Zaś sam bohater, ze świeżo pozszywanym brzuchem, już na następny dzień sobie łazi, biega i walczy. 
A ta jego klacz… Szybko wpada na to, że to pewnie jego sąsiadka ze świata ludzi (ale jak?), szybko się zakochują i to tak po prostu… Żadnego zawiązywania akcji i budowania relacji. 

Forma też nie powala. Są literówki, brakujące spacje, brak akapitów i brak justowania. I to pomimo podobno obecnej korekty. 

 

Podsumowując, raczej nie polecam. Ten fik strasznie się zestarzał. Obecnie jest wiele lepszych dzieł niż to. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...