Skocz do zawartości

Rysunki Cynamonki - Ołówek, kredka i gumka to moi przyjaciele


Gość

Recommended Posts

Podoba mi się cieniowanie, a także kolory jakie dodałaś( tia... szalik, oczy i CM, ale i tak ładnie wyszło). Rzeczywiście, jak to ujął użytkownik powyżej, włosy troszeczkę wyglądają jak glut ( nie chciałam Cię urazić ). A jak zrobić by były takie... Włosowate? Prosto. Kiedy już zrobisz pierwszy szkic zaznacz podstawowe "kłębki" włosów. Nie przesadzaj. Następnie rozmaż palcem bądź chusteczką ołówek. Później prowadź linie szybko i energicznie nie zwracając uwagi na staranność ( oczywiście bez przesady ). Kreski mogą nachodzić na siebie, a kiedy uznasz, że jest odpowiednio gęsto, dodaj kilka włosków wyjedżdżając poza szkic.

Mam nadzięję, że pomogłam, a co do Rarci bądź Twilighta obojętnie. Możesz wymyślić pozę, a grzywę zrobić z obrazka lub odwrotnie. Ale ja się nie wtrącam rób jak chcesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady :interesting:  Szczególnie za tą związaną z włosami  :derp2:

Ostatnio znowu wzięła mnie wena na rysowanie  :aj5: Tym razem nie jest to wbrew pozorom Nika. Tym razem to jej "siostra" Domi. 

Parę słów na temat pracy:

Nad samym rysunkiem, który tak btw zamierzam jeszcze pokolorować, pracowałam dwa dni. Była to masa mozolnej pracy i masa gumowania  :grumpytwi:  No... ale myślę, że mimo wszystko opłacało się. Zacznę może od rzeczy, które mnie jeszcze rażą w tym rysunku, a z którymi jak na tą chwilę nie mogę zbytnio nic zrobić (przynajmniej przy tym rysie). Mam na myśli oczywiście skrzydła. Denerwuje mnie to, że nie są za... piórkowe? Muszę na osobnych kartkach popróbować stylu rysowania takowych  :sjf1O: Odrobinę razi mnie również kształt głowy lub pyszczka Domi (tej większej). Nie wiem co jest z nim nie tak, ale również na osobnej kartce porysuje główki i dojdę do tego  :aj5: Tak samo przydałby mi się kurs rysowania emocji, wiecie... brwi, usta itp. Oraz PRIMO  :fluttershy5: Poprawne rysowanie sylwetek. Jak widać nie jest to do końca kucykowy styl, albo raczej nie taki jaki widzimy w serialu. Trzeba to podrasować. Jenak mimo tych wszystkich trudności, cieszę się z tej pracy  :fluttershy4: Uważam, że mimo tych kilku błędów rysunek jest jednym z lepszych w mojej galerii. Mam nadzieję, że wam również przypadnie do gustu  :squee: Postaram się jak najwięcej ćwiczyć i rozwijać w tym zakresie. Jeśli macie jakieś przydatne tutoriale lub znacie jakiś dorych artystów (np. na deviantart) to z chęcią przyjmę  :v6Jdq: No... to tyle z mojej strony, a więc:

 

115b3fe54a.jpeg

 

 

PS: Sory, że takie przyciemnawe  :twilight3:

PPS: A! I jeszcze jedna uwaga! xD Muszę poprawić zad Domi xD Teraz dopiero to zauważyłam.

PPPS xD: To nie jest shipping jak coś  :derp2:

Edytowano przez Breeze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo ciekawy styl, choć można uczepić się tego, że pyszczki są trochę za duże, takie pasowałyby bardziej do ogierów niż do klaczy. Na ostatnim rysunku skrzydła są trochę dziwne, mają zbyt ostre pióra. Kopyto powinno być nieco większe. I zastanawiam się, gdzie ten mniejszy kucyk ma nogi? :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w sumie mogłabym spróbować zrobić w następnych rysunkach mniejsze pyszczki. Ciekawe jak by wyszło  :fluttershy4: No wiem xD Te skrzydła... muszę popracować nad nimi  :flutterblush: Może jeszcze je trochę zmienię, przynajmniej na mniej ostre  :aj5: Kopyta to następna rzecz którą non stop gumuje, więc wybacz. To tak kreska pod kopytem xD Słabo wyszła, muszę ją wyraźniej zaznaczyć. Dzięki za pomocne uwagi  :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucyki Domi i Nika? Ty to umiesz dobierać imiona, nie ma co  :fluttershy5:

Obrazek ładny, mają ładnie rozwiane grzywy. Według mnie skrzydła są piękne, tylko zaokrąglić lekko końcówki. Rzeczywiście, Domi ma chyba trochę za duży pyszczek. Coś mi też z jej uchem nie pasuje, jest prowadzone jedną linią z głową.

Ale podoba mi się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ładnie. Bardzo ładnie. Nawet kopytko nieźle Ci wyszło. No i te imiona. Niektórzy się wysilają, tworzą jakieś dziwne chińskie, hiszpańskie, chociaż najczściej angielskie, stylowe nazwy, a tu? Proszę! Nika i Domi! Ładnie, krótko i pasuje, a jakie będzie następne imię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucyki Domi i Nika? Ty to umiesz dobierać imiona, nie ma co  :fluttershy5:

Obrazek ładny, mają ładnie rozwiane grzywy. Według mnie skrzydła są piękne, tylko zaokrąglić lekko końcówki. Rzeczywiście, Domi ma chyba trochę za duży pyszczek. Coś mi też z jej uchem nie pasuje, jest prowadzone jedną linią z głową.

Ale podoba mi się. 

 

A no faktycznie xD Ucho nie powinno być połączone bezpośrednio z szyją. Że też tego nie zauważyłam xD Co do imion to dość długa historia, ale jak zauważyliście rozdzieliłam jedno imię na dwa człony  ;) Ciekawskim mogę wytłumaczyć, ale to nie teraz.

 

 

Tylko ten 1 ci wyszedł. Reszta - bez urazy - była do dupy. Tylko tyle moge powiedzieć.

 

Nie od razu Rzym zbudowano  :stare: I przykro mi, że tak myślisz.

 

 

Naprawdę ładnie. Bardzo ładnie. Nawet kopytko nieźle Ci wyszło. No i te imiona. Niektórzy się wysilają, tworzą jakieś dziwne chińskie, hiszpańskie, chociaż najczściej angielskie, stylowe nazwy, a tu? Proszę! Nika i Domi! Ładnie, krótko i pasuje, a jakie będzie następne imię?

 

Cieszę się, że się podoba  :RPHVO: No z tym-tymi imionami to miałam pomysł  :aj5: Może kiedyś jeszcze odstanę takiego olśnienia, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mogłam się zabrać za kolorowanie poprzedniego szkicu  :fluttershy5: I myślę, że w większości tak jak tego chciałam. Rozważam też, by do tych postaci nie dodać jakiegoś tła  :twilight3: Na przykład: w odcieniach zachodu słońca z różowymi chmurami, czy w jakimś podobnym odcieniu. Pewnie dodałoby to temu rysunkowi, więcej życia. Hmm... pewnie tak zrobię  :hBB25: Zanim zaczęłam kolorować rys. wzięłam pod uwagę kilka z waszych rad. Poprawiłam skrzydła i nie mają już takich ostrych końców  :aj5:  Oraz poprawiłam ucho zaznaczając, że "nie łączy się od razu z szyją"  :fluttershy5: To była bardzo trafna uwaga. Mam nadzieję, że się Wam spodoba i... no cóż mogę powiedzieć. Oczekujcie kolejnych rysunków z mojej strony. Jestem bardzo szczęśliwa, że pomagacie mi i doradzacie w wielu kwestiach, to pomaga  :rd7: Dodaje mi to motywacji i sprawia, że poświęcam na to swój czas, energie i tworzę, co sprawia mi niebywałą przyjemność. Dziękuje  :rd6:

 

2268f9ccb7.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...  :twilight3: Mi odrobinę zgrabniejsze kopyta wydawały się zawsze ładniejsze. Ale jak tak patrzę na ten rysunek to może, rzeczywiście te kopytko mogło  być nieco bardziej grubsze lub większe. Niestety tej poprawki już nie zrobię, przynajmniej na kartce. Ale na pewno zapamiętam i spróbuje pokombinować.  :5N9ul: Z tym brzuchem, to chodzi ci o tego pegaza?  No xD Przy tym rysunku styl rysowania, rożni się trochę od normalnego MLP:FIM. Musiałabym podglądnąć podobne rysunki, jaki mniej więcej nadawać kształt tego typu sylwetką. Miło, że się podoba  :twiblush2: Przy oczach staram się najbardziej  :hBB25: Mam nadzieję, że nie przeszkadza Wam to, że nie mają tęczówek. Mogłabym je w sumie domalować, tyle, że nie wiem czy to nie zniszczy efektu, tych oczu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest, to jest... to jest wręcz cudowne! Patrząc na to zapominam, o tym skrzydle, którego pozycja kłuła mnie w oczy. Po prostu zazdroszczę talentu, trzymaj tak dalej, aktualnie po obejrzeniu twoich prac, zachwyt sprawia, że wyglądam o tak:

 png12.png

Edytowano przez Gorgon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak skromnie, bo:

- to tylko szkic

- jest na nim jedna postać

- jest raczej w banalnej pozie

Ale bardzo mi zależało na tym szkicu. 

Zamierzam w końcu pobawić się tabletem i przy odrobinie pracy, stworzyć aska do tej postaci. 

Może Was to zdziwić, ale ta klacz nie ma jeszcze imienia xD Na razie myślę nad nim. 

Co do szczegółów, których nie widać na szkicu, a są, to:

- postać ma różowe oczy (delikatny róż)

- nie wiem czy to uchwyciłam na szkicu, ale jest też wychudzona i ma podkrążone oczy (to wszystko jest związane z historią tej postaci, której teraz nie opowiem, żeby nie spoilerować ;P)

- uroczy znaczek i ogólnie jej wersje w bardziej mlp;fim-owej wersji będziecie mogli zobaczyć dzięki linkowi pod tym postem.

- postać jest zdiscordowana, a jej normalnymi kolorami jest grzywa i ogon w czarno-białe paski oraz alabastrowa sierść.

To chyba tyle z szczegółów. Pewnie niektórzy z Was myślą co ja mam z tymi szalikami. Pierwszy rysunek z szalikiem zrobiłam, bo podobała mi się koncepcja tego dodatku do ubioru u kucyków.Przy tej postaci szalik ma specjalne znaczenie dla bohaterki, ale o tym też nie teraz. 

I na wstępie (właściwie na zakończenie xD, ale co tam), od razu mówię: To wcale nie ta sama grzywa jak u Niki xD To raczej fryzurka wzięta od Flutterki, tylko nieco skrócona. 

 

Oczywiście możecie dzielić się (tak jak zawsze) waszymi spostrzeżeniami i radami względem rysunku. I jeśli to by nie był dla kogoś problem, to chciałabym obeznanych poprosić o jakieś dobre instruktaże z obrabianiem graficznych szkiców na gimpie (przynajmniej na razie). 

 

Tutaj macie linka do postaci w generatorze:

 

http://photos.nasza-klasa.pl/54791743/131/main/c536133e46.jpeg

 

 

 

e99a566efc.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Dzisiaj kolejna pracka  :derp2: Od razu mówię, że tło mi niezbyt wyszło xD Ale czułam, że muszę zrobić przynajmniej inny kolor tła do tego rysunku, Bez niego postacie by się... nie wiem jak to ująć... zatapiały w otoczeniu? A wracając do konkretów. Tak jestem fanką aska o zdiscordowanym Doktorze i nawet mam w głowie pomysł na jeden dość smutny fik, który jest w trakcie realizacji, ale jeszcze nigdzie nie jest opublikowywany. I jest on związany z tą postacią na rysunku, którą nazwałam Dazzling Note (Oślepiająca Nuta). Bardzo chciałabym znaleźć jakiś dobry sposób na kolorowanie i rysowania tła. Ogólnie dlatego też tak bardzo bym chciała zacząć z grafiką, za którą niestety się zabieram jak sójka za morze, ponieważ szkoła,różnego rodzaju święta i inne zjadaczę czasu mi niezbyt na to pozwalają. Chyba o tym jeszcze nie mówiłam, ale może ta informacja w jakiś sposób pomoże:

Do rysunku użyłam kredek "Progesso" firmy Koh-I-Nor, ołówków (paru, ale jakoś szczególnie nie zwracam uwagi jakie są, czy B2 czy HB), gumki, czarny długopis. Jeśli polecacie jakieś inne "przybory" to możecie napisać. No... to chyba na tyle- Aha! I w najbliższym czasie będę zajęta jednym rysunkiem, który muszę zrobić na zamówienie (kolega prosił). Czy go wrzucę, nie wiem. Zależy czy ten znajomy mi pozwoli ;):

 

45e4e1731c.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Pierwszy rysunek jest wykonany na prośbę :) Mam nadzieję, że się spodoba. Naprawdę miałam wiele trudności z postacią Feathera. Szczególnie jeśli chodzi o pozycję. Trochę pod tym względem kuleje, ale kiedyś jak potrenuje i dojdę do wprawy zrobię kolejny ;) Naprawdę szkoda, że nie umiem tego jeszcze obrobić graficznie :) Te kredki co mam są dobre, ale nie do wszystkiego. Do czego się dzisiaj przydały zobaczycie za chwile ;)

 

d62b65f4f6.jpeg

 

 

2) Jestem naprawdę w szoku, że udało mi się coś namalować w końcu z pamięci xD Przypomina mi to kotka z odcinka gdzie Rainbow chciała mieć swojego zwierzaka. Choć... z drugiej strony może wygląda bardziej na lisa? Mniejsza, ważne, że słodki xD Jedyny fail przy tym rysunku to nogi i tylnie łapy, których po prostu nie widać. Sory, nie umiałam tego tak z głowy narysować ;/. Co do tej szarej obwódki... nie wiem właściwie dlaczego ją zrobiłam, jakoś tak ciekawiej to wtedy wygląda.

 

c3fe9272c8.jpeg

 

3) Przez chwile miałam zanik weny i z nudów narysowałam roślinkę w klasie w bardziej kreskówkowym stylu. Po za tym przypomniała mi się historia Doctorka z Georgem :D Jeśli wiecie o czym myślę. 

 

abfcdd4ff6.jpeg

 

3) I kolejny zwierzaczek. No co?! Nie maluje tylko kucyków xD Trochę głupio poza tym malować kucyki w klasie xD Więc... mój wzrok namierzył w jednej sali misia ozdóbkę na szafę ;P Nie było z nim problemu. Robiłam go dokładnie jak kotka, tyle że to miś xD

 

e5f93f58cd.jpeg

 

4) Taa... ostatnio ciągle myślę nad zrobieniem jednego smutnego fiku z tą postacią. Tak lekko spoilerując (w sumie i tak by to chyba było w opisie): Dazzling Note przeżywa żałobę po tym jak jej najlepszy przyjaciel we wszechświecie (zdiscordowany doktor) postanawia odebrać sobie życie. Czuje się winna wspominając, że przed tą tragedią nie potraktowała go delikatnie. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przywrócić ją do stanu przed tym wszystkim. Postanawia zatem w końcu odnaleźć za wszelką cenę sposób, by przywrócić Doktora do żywych (nie nie chodzi o zoombie itp. xD). Jest w stanie poświęcić wszystko, by tylko sprawić żeby powrócił. 

Taki szybki opis, pomijając rzecz jasna spoilery, które by zdradzały fabułę.  Już chyba w wcześniejszych postach z szkicem tego obrazka pisałam, o jej wyglądzie, więc podaruje to sobie. I jeszcze jedno... wiem, że wygląda trochę jak Emo przez kolory xD Ale nic nie poradzę xD Różowe oczy muszą być i koniec! Tak samo czarno- biała grzywa, ogon i biała sierść, hehe :)

 

b3ec57cce8.jpeg

 

5) No i jako taki dodatek na koniec, ujęcie wszystkich wspólnie rysuneczków robionych na lekcji xD:

 

0827b9f2ac.jpeg

 

Zatem piszcie co myślicie o obrazkach, jakieś rady, wskazówki. Wiecie... po prostu komentujcie. To naprawdę mnie mobilizuje, bo widzę wtedy, że ktoś się zatrzymał przy tym temacie. 

 

PS: Miło, by było z Waszej strony jakbyście mi doradzili czy mam te obrazki skanować, czy tak jak są teraz robić zdjęcia. Czekam na Waszą opinie, bo ja jako takiej nie mam i nie wiem co wybrać. 

Edytowano przez Breeze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy... do rysowania bardziej z podpatrywania to mogę na czystej, ale z pamięci to jako lepiej mi idzie na tych w kratkę. Wiem dziwny nawyk xP Też te zwierzaczki to było tak na żywioł i raczej częściej będą rysunki takie jak wcześniejsze ;) Muszę tylko z tłami i perspektywą pokombinować, bo tego mi brakuje w moich pracach.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W sumie nie wiem po co się tak zawsze rozpisuje przy dodawaniu nowych rysunków. Pewnie po części przyzwyczajenie z pisania opowiadań, a po części, by nie było jakiś wątpliwości itd. A więc ponownie, notka ode mnie i kolejny rys.:

Nad samym obrazkiem nie pracowałam aż tak długo jak zwykle. Zajęło mi to (na oko, bo nie patrzyłam na zegar) jakieś dwie godziny. Co do samego pomysłu, to naszła mnie ostatnio myśl jak słodko wyglądają źrebaki, więc postanowiłam moją ulubioną postać przerobić na wersje filly  :fluttershy5: Ciało jak widać malutkie i krótkie, a poza tym oczy oraz pyszczek są powiększone. No... i oczywiście brak znaczka  :fluttershy4: A i jeszcze troszeczkę dłuższa grzywa. No to chyba wszystko z anatomii. Co do samego wykonania, to popracowałam ( i nadal pracuje) nad emocjami w szczególności ustami, ale również oczami. 

Co do wad, to widzę tu jedną, która trochę mi się teraz rzuciła w oczy. Tak... chodzi o tą szyje  :flutterblush: Trochę za długa. 

A co się tyczy napisu i humorku Niki, to jak już pewnie wspominałam jestem fanem askblogów i chciałabym w przyszłości taki jeden prowadzić. Właściwie już prowadzę, ale polegał on bardziej na przerabianiu vectorów oraz dodawaniu postaci z generatora. A więc... po prostu nie było to to, co chciałam osiągnąć. 

Z samym rysowaniem myślę, że się trochę poprawiłam i może jeśli tylko szkoła mnie nie zabije wymaganiami, to zdołam ściągnąć jakiś program do grafiki i popróbować sił z tabletem. Hmm... to chyba wszystko. Zatem oto moje kolejne MAŁE "dziełko":

 

PS: Tym razem musiałam użyć skanera, bo aparatem kolory strasznie wyglądały. Tak swoją drogą, możecie napisać opinię co do skanera i tego jak wolicie bym wstawiała rysunki. Z skanera? Czy z aparatu? Czekam na Wasze opinie w tej sprawie. 

 

d3c6608220.jpeg

Edytowano przez Breeze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiem dzisiaj tak:

Teraz widzę, że żeby rysunek wyszedł dobry, nie wystarczają tylko umiejętności, ale i pomysł.

W porównaniu z dzisiejszą pracą, ostatnia wydaje mi się niezbyt udana. Ale w sumie to chyba plus, bo jest progress  :fluttershy5:

Z góry chciałam przeprosić za jedną rzecz.

Wiem, że większość innych artystów wstawia od razu ukończoną pracę, a ja nie. Ale mam swoje powody!  :twiblush2:  A właściwie powód. A jest nim to, że czasami praca gorzej w moim wykonaniu wygląda po kolorowaniu. Tak ostatnio się już poprawiłam z tym, ale dla uniknięcia takich błędów, których później niezbyt tak btw  da się zbytnio poprawić, wolę wrzucić najpierw szkic i mieć gdzieś tą wersje na kompie.  :twiblush:

Co do samego pomysłu, to... w sumie dokładnie nie pamiętam czym się inspirowałam do tego, bo ten obrazek miał już z miesiąc temu ujrzeć światło dzienne, ale myślę... że był to chyba vector z Rainbow Dash po części :rd6:

Tak jak mi doradziliście, od teraz będę używać skanera do wstawiania rysunków :lunawasup:  Jedynie wada tego skanera jest taka, że rysunek jest odrobinę jaśniejszy, ale to nic   :fluttershy5:  Jakoś pozostaje dobra, więc jest okey  :rd8:   Dobra nie zatrzy- AHA! Prawie bym zapomniała. Dwie rzeczy!

1) Pomóżcie mi xD Rodzice wymagają ode mnie bym już się zastanawiała co chcę na gwiazdkę, tylko, że jak zwykle nie wiem xD Napewno coś do rysowania, ale nie jestem obeznana w tym temacie aż tak i byłabym uradowana gdybyście mi coś doradzili  :efWiK: Mogą to być jakieś kredki, ołówki, coś jeszcze innego co daje ciekawy efekt. Zdaje się na wszą wyobraźnię  :aWe6O:

2) Co to ja miałam... AHA! Postać na rysunku jest nowa i właściwie robiłam ją na żywioł, a więc kolejna prośba do was xD Tak wiem, że was meczę xD A ta prośba jest taka, żebyście zapodali jakąś fajną kombinację kolorów grzywa-sierść. Ja do tego coś nie mam głowy. Zwykle staram się, by kolory fajnie ze sobą współgrały, dlatego dla przykładu jeden z rysunków gdzie postać była w dwóch odcieniach brązu, a druga biało-fioletowa. Nie lubię za bardzo mieszać kolorów. Co ze mnie za artysta! xD

Dobra bez już zbędnego gada- NIE! Ostania sprawa  :facehoof: Czekam na Wasze komentarze i rady jak zawsze  :rd6: :

PS: Nie martwcie się brakiem cieniowania. Ono dojdzie przy kolorowaniu.

03adbdcb75.jpeg

Edytowano przez Breeze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...