Skocz do zawartości

Rysunki Cynamonki - Ołówek, kredka i gumka to moi przyjaciele


Gość

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

79f9b40ded.jpeg

 

8d20f59ece.jpeg

 

 

Dzisiaj raczej krótko i na temat  :RPHVO: Pierwszy rysunek z moją ulubioną oc'ką w świątecznym wydaniu i z nowym wyglądem ogona.  :raritylaugh:  Powiem tak... głowa mi się podoba, ogon i grzywa też, skrzydła tym bardziej, ale ciało... ahh... jak zwykle coś z nim zmaściłam. Ale uczciwie mówię, że specjalnie maluje chudsze kopyta. Nie podobają mi się w wersji grubszej, lecz jeszcze nie rozpracowałam jak to odpowiednio kształtem malować. Dobra bez przeciągania, dalej. Drugi... no co tu dużo mówić, ten kto zna pewien filmik to wie o co chodzi  :rarityawesome: Musiałam po prostu zrobić Nike w tej wersji. She's so cute  :squee: Ogólnie tylko ten styl mi aż tak nie pasi, bez cieni itp. ale to było czyste rysowanie pod ten filmik  :rwink: No to tyle. 

 

A teraz sprawa, dla której skróciłam dzisiejszy "wykład".  Dla chwilowego relaksu i przypomnienia starych czasów, postanowiłam narysować na luzie jeden z trzech obrazków z Octavią. Jeszcze nie zaczęłam, gdyż na razie myślę, który narysować  :rarity5:  Postanowiłam wstawić tu te trzy obrazki i pozwolić wam zadecydować. To co wybierzecienamaluje  :raritylaugh:  To tyle chyba, a więc, do następnego razu i czekam z niecierpliwością na wasze odpowiedzi.

 

Obrazki do wyboru:

 

cd700ea0f1.jpeg

 

81b7dc62eb.jpeg

 

 

9dda3feb3c.jpeg

Edytowano przez Breeze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Kolejne niesamowicie ładne prace, tylko jak już podejrzewasz są trochę niewłaściwe proporcje ciała. Narysować polecam ten pierwszy obrazek  :).

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie podejrzewałam, że ktoś powie, że ten pierwszy ^^ Spoko. Da się zrobić ;) Jutro dostanę dużo fajnych rzeczy do rysowania w tym większy blok do szkicowania i... no  ogólnie lepsze wyposażenie, więc tym razem nie będę mogła zwalać na jakoś kredek czy czegoś innego xD Zobaczymy też jak to będzie z tymi proporcjami. Przy tego typu rysowaniu "z patrzeniem" jak to ja nazywam, to często właśnie miałam złe proporcje. Hmm... może opłacałoby się poszperać na youtube i znaleźć jakiś tutorial? Chyba tak zrobię ^^ Czekam na dalsze głosy w sprawię propozycji kolejnego rysunku, jak i zachęcam do konstruktywnej krytyki oraz opini;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz sprawa, dla której skróciłam dzisiejszy "wykład".  Dla chwilowego relaksu i przypomnienia starych czasów, postanowiłam narysować na luzie jeden z trzech obrazków z Octavią. Jeszcze nie zaczęłam, gdyż na razie myślę, który narysować  :rarity5:  Postanowiłam wstawić tu te trzy obrazki i pozwolić wam zadecydować. To co wybierzecienamaluje  :raritylaugh:  To tyle chyba, a więc, do następnego razu i czekam z niecierpliwością na wasze odpowiedzi.

 

Pierwszy, niech to będzie ten pierwszy! :D

 

Poza tym bardzo podoba mi się Twój styl rysowania, żadnych rad co prawda nie dam bo moją przygodę z rysowaniem dopiero rozpoczynam ale z wielką chęcią zobaczę Twoje nowe prace ( oraz może uda mi się coś podejrzeć / nauczyć się :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałam nad tym rysunkiem dwa dni. Myślałam, że to NIE będzie takie trudne...

Jak się myliłam. Z samymi proporcjami musiałam się trochę pomęczyć, albo raczej dobrze wszystko zaplanować na większym niż dotąd formacie. Nie mówię ile mi zajęło całe dopracowywanie włosków Tavii. Ogólnie w końcowej wersji miał być to pełny pokolorowany rysunek. No... ale szybko zauważyłam, że obrazek swój wdzięk w wielu miejscach zawdzięcza grafice komputerowej, czego nie mogłabym równie dobrze odzwierciedlić na moim rysunku. Taa... niepotrzebnie w ogóle kolorowałam oczy, muszkę i znaczek. Lepiej to chyba, wyglądało bez tego. Ale udajmy, że dodaje to akcentu rysunkowi xD Jeśli miałabym ocenić ten rysunek dałabym mu 7/10. Widzę, że muszę się jeszcze wiele nauczyć w kwestii technik rysowania i ogólnie innych... rzeczy.

Też żeby nie było, że tylko narzekam. Podoba mi się, że nie jest aż taki zły i że jakiś tam efekt robi. Jedynie denerwuje mnie to, że nie do końca TAKIEGO efektu się spodziewałam. A może po prostu stawiam sobie za wysokie wymagania? Całkiem możliwe. 

A tak swoją drogą. Tak... kolejne pytanie do Was. Jak sądzicie?: Wolicie bym przez jakiś czas robiła tego typu pracę? Czy raczej wrócić do ćwiczenia z tymi własnymi? Mi to w sumie obojętnie. A też chciałabym znać Waszą opinie na ten temat. Z mojej strony to na dzisiaj tyle.

Aha i przepraszam za kiepską jakoś zdjęcia.

 

7faec8fe9e.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Octavia c:
Pokolorowane oczy są wdłg mnie wcale fajnym akcencikiem i bardzo dobrze, żeś je takie zrobiła c;

Jeśli chodzi o remake'i versus własne prace, to ma opinia na ten temat (strasznie mnie boli, że w tych tematach ciągle piszę tylko, że "ja sądzę" albo "wdłg mnie", tak bardzo egoistyczno brzmiące :c) jest następująca: póki nie masz jeszcze dobrze opanowanej anatomii, a chcesz robić jakieś "porządne" prace, to jak najbardziej rób remake'i, ładnie ci to wychodzi. Jednakże jeśli chcesz zacząć robić całkowicie swoje własne prace postaraj się jak najwięcej próbować i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Im bliżej początku, tym bardziej koślawce wychodząc i tym mniej chce się na to patrzeć i próbować, ale warto, bo im dalej, tym ładniej, tym więcej i tym bardziej się chce c;
Jakie mogłabym ci dać rady...
Patrząc na twe prace jeden mankament szczególnie rzucił mi się w ślepka - kopytka. Jakieś takie bezkształtne, kanciaste je robisz. Osobiście w celu odkrycia tajemnicy kopytek często rysowałam (i czasem nadal rysuję, ćwiczeń nigdy dość) wyłącznie je, bez dalszej części kucyka, w ilościach masowych. A to przerysowując z czyjejś pracy, a to z kadru z odcinka, a to z pamięci. Dla przykładu, jeden z moich ulubionych kopytartów:

szkic6.jpg

(Chaos bardzo, szkic na szkicu 'n stuff, ale to w końcu tylko maziaj ćwiczebny.)

No, i tak z każdym canvasem/kartką/wolną przestrzenią w zeszycie zapełnioną kopytkami czy inną częścią kucykowej anatomii bazgroły wychodzące spod mojego kopytka stają się coraz lepsze.

+ Kwestia proporcji. Osobiście opieram swe prace na kołach. Dwa na tułów, jedno na głowę i na tym rośnie kucyk. Przednie koło w tułowiu robię nieco większe o tylnego, a koło-głowę tej samej wielkości co przednie tułowia - wychodzie względnie przyzwoicie. dla przykładu, pierwszy obrazek - koła, drugi - kucyk, który na nich wyrósł.

25np.jpg

portal___turret_by_esc54-d6z4jan.jpg

Generalnie proporcja głowa-reszta kuca nastręcza niemałych problemów, jednak znalazłszy odpowiednią technikę i ćwiczywszy dużo i to da się opanować c;

No, to ten, to by był chyba koniec mego wywodu (wybaczcie mi wszyscy za moją haniebną tendencję do akapitowania :c). Mam nadzieję, że moje rady się przydadzą + jeszcze na koniec stwierdzę, że wcale fajne pracki robisz i zmierzasz w dobrym kierunku, oby tak dalej c;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moim zdaniem najlepiej jakbyś robiła na zmianę .

 

Hmm... wiesz? To jest całkiem dobry pomysł :) Jeśli tylko będę mieć pomysły (a one czasami same do mnie przychodzą) to będę się starać rysować z głowy i z własną koncepcją ;)

 

---------------------------------

 

Spring Apricot, jestem ci niezmiernie wdzięczna za dobre rady :) Napewno wezmę sobie je do serca i będę osobno ćwiczyć parę rzeczy ;) Nie wiem jak wyrazić wdzięczność jeszcze. Więc... chyba na tą chwile mogę ci za to, podziękować dając punkt reputacji  :aj5:

 

--------------------------------

 


Lubisz rysać Octavie?
Twoje obrazki są coraz lepsze, a zwłaszcza Octi.
Czy mogłabyś narysować też Octavię nr. 2 ?
Ładnie prosze...

 

Skoro tak ładnie prosisz  :aj5:  Zatem już zabieram się do roboty ^^

 

Ogólnie jeśli chcecie jakiś konkretny rysunek, bym namalowała to możecie rzucać propozycjami (linkami). Zazwyczaj jakoś udaje mi się znaleźć czas, więc nie będzie większych problemów tak myślę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na specjalne życzenie ^^ (Tak nie chcę mi się dzisiaj rozpisywać, a więc daje tylko obrazek). Jedynie jeszcze przepraszam za słabą jakość, muszę się zaopatrzyć w jakiś aparat :

 

9d86ff2da0.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na specjalne życzenie ^^ (Tak nie chcę mi się dzisiaj rozpisywać, a więc daje tylko obrazek). Jedynie jeszcze przepraszam za słabą jakość, muszę się zaopatrzyć w jakiś aparat :

 

9d86ff2da0.jpeg

Je-Ju-Niu! Jakie to jest śliczne!  

Nie da się źle skomentować!  

A jednak, mam pewną tycią uwagę.  

Ta, grzywa jest super i tak dalej, ale..Ona..Się..Ucina..  

Spójrz na nią, po lewej stronie płynie grzywa, leci za kopytkiem, ale nie widać jej po drugiej stronie kopytka, dopiero po drugiej stronie Octavii.  

Co wszystko razem wygląda jak ucięta na pół grzywka :) Tak jaśniej : Octavii pod pachą powinna jeszcze przelatywać grzywa... 

Zauważ, że na obrazku prawdziwym ona ma węższą grzywę i nie wygląda ona jak ucięta, ale ta twoja ma trochę szerszą, co wszystko zmienia. 

Edytowano przez Wilk Cassidy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Bardzo dziękuje za przywrócenie tematu  :fluttershy5:

Dawno mnie tu nie było, ale myślę, że jestem gotowa wrócić ponownie do rysowania. Rok maturalny w końcu minął, matury mam już za sobą, a więc mogę śmiało zacząć rozwijać kilka moich pasji  :squee:  W najbliższym już czasie zamierzam pododawać parę rysunków, jak i gdy tylko zrobię odnowa system w laptopie (windows 8 to zło) pobawić się niedawno zakupionym tabletem  :fluttershy5: Ale rysunki wykonane nim będą już raczej w osobnym, przeznaczonym do tego temacie. 

 

Przechodząc do dzisiejszego, pierwszego rysunku.

Kosztował mnie trochę nerwów i dumania nad niektórymi rzeczami. Ale też praca nad nim przysporzyła mi wiele radości, szczególnie przyjemne było dodawanie cieni rysunkowi jak i dopieszczanie szczegółów. Nie będę się jakoś specjalnie dzisiaj rozpisywać, tym bardziej, że jestem przeziębiona, a taki człowiek nie ma na wiele  rzeczy siły i ochoty. 

Więc... spodziewajcie się kolejnych rysunków już niebawem. Czekam też na Waszą konstruktywną krytykę i uwagi  :aj5:

 

736ebc3cfd.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem  :flutterblush:  Muszę się wyleczyć z tej mani większych pyszczków  :twiblush: Każdy chyba ma jakieś takie złe przyzwyczajenie, u mnie to pyszczki niestety. Ale cieszę się, że mimo to się rysunek podoba  :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu ukończyć kolejny rysunek. Wreszcie krok po kroku zaczynam pracować nad własnym stylem i polegać bardziej na rysowaniu z głowy niż z patrzenia. Czekam mnie z tym jeszcze dużo pracy wiem, ale im więcej będę ćwiczyć i uczyć się w tym kierunku, tym lepsze efekty powinny pojawić się po jakimś czasie. Tak wiem, że poraz kolejny rysunek przedstawia tą samą klacz. Jakoś wygodnie mi po części ćwiczyć na jednej postaci, w dodatku własnej. Ale spokojna głowa. Następne rysunki w tym jeden, który b ędzie zrobiony na specjalnie "zamówiony" przez mojego małego brata, będzie związany z inną postacią. Co chciałam jeszcze powiedzieć... potrzebuje rady z Waszej strony. Sprawa jest w sumie prosta. Jestem ciekawa czy znacie jakieś dobre poradniki czy tutoriale, które mogły by mi naświetlić rysowanie tła w świecie MLP:FIM. Za każdą pomoc będę naprawdę wdzięczna :fluttershy5:

A zatem nie przedłużając. Kolejna trochę inna odsłona Dazzling, w dodatku chyba pierwszy raz ta postać jest ukazana w całości, razem z uroczym znaczkiem. Mam nadzieje, że Wam się spodoba:

 

ec3f747db4.jpeg

 

Tutaj macie link do, wydaje mi się większego i lepszego widoku na obrazek:

http://photos.nasza-klasa.pl/54791743/157/main/ec3f747db4.jpeg

Edytowano przez Breeze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... tak teraz nad tym podumałam, pooglądałam parę innych artów i chyba wiem jak nad tym popracować. Hmm... może być ciekawie, kolejna zmiana w moim stylu. Ale to już w innych szkicach, tego już niestety nie mogę zmienić  :twiblush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Z tej strony Blacky_White, czyli Wasza stara Breeze tylko w nowej odsłonie. 

Jeden z rysunków już wkrótce pojawi się w mojej galerii. A w między czasie postanowiłam stworzyć pewną akcję.

Od dzisiaj możecie  dawać mi zlecenia na robienie rysunków. Wszystko oczywiście jest darmowe. Postanowiłam zrobić tego typu przedsięwzięcie dla praktyki, a też pomyślałam, że i niektórzy z Was mogliby być chętni, by mnie sprawdzić. Jednak zanim do tego przejdę, chciałabym opowiedzieć o kilku rzeczy, zrobić taki mały regulamin z związany z tymi pracami:

  • Postać/cie - tutaj raczej dowolność. Możecie mnie poprosić o narysowanie Waszego OC'ka czy innej postaci w jakiejś pozie lub zdać się na mnie. Ilość postaci jak narazie, powiedźmy będzie ograniczona do trzech na jednym rysunku. Jeśli chodzi o postacie własnego autorstwa, to prosiłabym osoby o przysłanie (najlepiej) zrobionej takiej postaci w Pony Creatorze, bym miała wgląd na wygląd takowej.  Lub ewentualnie dobrze zrobiony opis też się nada. 
  • Tła - Z tym niestety jest większy problem. Ci co mnie śledzą to wiedzą, że nie często się za nie zabieram, jeśli w ogóle. Ale! Jeśli ktoś ma coś przygotowane, jakiś zarys krajobrazu, chodzi mi o jakiś obrazek czy coś co mogłoby mi pomóc, to w sumie mogłabym i tego spróbować.
  • Czas oczekiwania - Jak na razie nieustalony. Chodź postaram się wypełniać w miarę szybko zamówienia, to i tak... już o tym ostatnio komuś mówiłam. Po prostu nie mogę oddać pracy, czy przedstawić pracę jeśli mi samej nie będzie się podobać lub coś mi będzie w niej zawadzać. 
  • Ograniczone miejsca - Na sam początek daje pięć miejsc na zmówień. Z tym, że jedna osoba ma prawo jak na razie do jednego zamówienia. Listę osób które coś zamówiły znajdziecie poniżej. Będę ją aktualizować. 
  • Sposób wykonania - Nie jestem jeszcze obeznana z tabletem, więc tak jak wszystkie rysunki w tej galerii i te robione na zamówienie będę robione na papierze. A! I jeszcze jedno ważne info: Nie używam farb. Można powiedzieć, że "specjalizuje się" w kredkach i ołówku, zatem przy nich zostańmy. 
  • Składanie zamówienia i kontakt - Osoby, które postanowią złożyć zamówienie, niech w tym temacie odpowiedzą lub ewentualnie na PW. Szanuje też osoby, które nie wiem w sumie z jakiego powodu, ale chciały by pozostać anonimowe. W takim przypadku proszę o wiadomość na PW, ja tylko zaznaczę na liście, że miejsce jest zajęte bez wpisywania nicku. Normalnie możecie pisać w tym temacie. A szczegóły związane z rysunkiem omawiać ze mną na PW.

 

To tyle ode mnie. Jeśli macie jakieś pytania w tej sprawie piszcie tu lub na PW. Zatem pozostaje mi stworzyć, jak na razie pustą listę i czekać na ewentualny odzew niektórych z Was. Do zobaczenia.

 

Zamówienia: 

  1. Wolne
  2. Wolne
  3. Wolne
  4. Wolne
  5. Wolne
Edytowano przez Blacky_White
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Mam zamówienie! 

Wiem dobrze, że znasz Discorded Whooves. Myślę że to ci się spodoba :3

Opis obrazka:

Na pewno ma myć tam Doctor Whooves (lekko przerażony) znajdujący się przed lustrem, (może być lekko pęknięte od góry) gdzie widzi swoje odbicie. Jednak niech nie będzie takie zwykłe. Zamiast normalnego Doktora w odbiciu niech będzie Discorded Whooves patrzący na niego wściekle. Lustro ma być owalne, wielkości normalnego kucyka, tak żeby było go całego widać. Co do tła to nie będzie to trudne, zwykłe, szaro-brązowe.

I pamiętaj:

Doctor: Zielony krawat

Discorded: Czarna mucha

 

Dziękuję i życzę powodzenia. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW. Nie sądziłam, że dostanę taki szybki odzew. Już widzę, że będę mieć najbliższe kilka dni zajęte. Ale... w sumie sama się na to pisałam :twiblush: Obie propozycję bardzo mi się podobają i już zapisuje je do listy. Jakbym miała jakieś pytania w sprawach szczegółów to napewno do Was napiszę. 

 

Zamówienia:

  1. Little Light 
  2. Szeregowa Rainboww Dash
  3. Po prostu Tomek
  4. Wolne
  5. Wolne

EDIT: Prawie zapomniałam! A właściwie niechcący pominęłam.

Little Light - Co do twojej propozycji, to z miłą chęcią ci coś zlecę jak chcesz. Tylko daj mi trochę czasu dzisiaj to się zastanowię co. Nie jestem najlepsza w szybkich decyzjach  :twiblush:

EDIT 2: Kolejne zamówienie.

Edytowano przez Blacky_White
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jeszcze miejsce... ja się zgłaszam! :pinkie2:

 

Gdybyś bardzo mogła narysowałabyś mi moje OC? (To ten przystojny ogier na avatarze) Bardzo ładnie proszę...

 

Tak bardziej szczegółowo - to jest cyjanowy, smukły jednorożec z żółtą grzywą z zielonymi pasemkami.

O! Tu jest: http://characters.worldofequestria.pl/media/uploads/avatars/f5633e1db10bcccbfce555eb763417ce2b91746a.jpg

 

Tylko żeby był uśmiechnięty. Jak Pinkie! :pinkiehappy:

 

Tło to może być Manehattan, jeśli to nie jest za trudne. A jak nie to może łączka. Taka ładna. Z kwiatuszkami.

 

Z góry wielkie dzięki! :pinkiehug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...