Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Dolar84

Awoken [PL][Oneshot][Sad][Dark][Adventure][Gore]

Recommended Posts

Przedstawiam Wam tłumaczenie opowiadania będące swego rodzaju kontunuacją Rainbow Factory. Podobnie jak oryginał zostało ono oparte na piosence - w tym wypadku "Awoken". Nie jest tak brutalne jak oryginał, chociaż elementy gore w nim występują.

Jednocześnie serdecznie dziękuję Gandzi za korektę, aTOM-owi za konsultacje translatorską, Kredkemu za polecenie mnie do tego tłumaczenia i Georgowi z Rainbow Factory Project, który mi je zlecił.

Nie przedłużając zapraszam do lektury:

Awoken

Autor: Syn3rgy

Tłumaczenie

Życzę... miłej lektury i mam nadzieję, że uraczycie mnie jednym bądź drugim komentarzem.

• Upvote 1

Ciesz się, że nie tłumaczyłeś... Było napisane tak... łopatologicznie, że czasami kląłem w surowy kamień podczas przekładu.

I się popłakałam na koniec. Nie czytałam oryginału, ale cieszę się, że to przetłumaczyłeś, bo dobre to :).

Zabierałem się do czytania niejako z musu, ale... Podobało mi się. Może nawet tak jak RF.

Co do tłumaczenia... Zazwyczaj ocenia się je po względem "ładne" i "wierne". O ile tego drugiego nie sprawdzę, bo asem z angielskiego nie jestem, to jednak pierwsze kryterium jest zgodne w 100%. Dobra robota Dolar, dzięki ;)

Zatkało mnie. To jest znacznie lepsze od Rainbow Factory. I chociaż zakończenie można różnie odbierać, to nadal ten fanfic realnie mnie wzruszył. I chyba po raz pierwszy zacząłem czuć obrzydzenie w stosunku do Fabryki. Tłumaczenie bardzo dobre, jedynie te angielskie części tekstu zawierają błędy, ale to już nie wina Dolara, lecz autora opowiadania. Brak mi słów.

Świetne opowiadani, jeśli chodzi o brutalność to myślę, że mniej/więcej tak samo jest jak w RF, ale to tylko moje zdanie. Naprawdę godne uwagi!

A i oczywiście Dolar tobie należą się podziękowania :) Już któryś to raz z rzędu ale kawał dobrej roboty i to expresem :D

Szczerze mówiąc wątpię.

Po pierwsze - nie czytałem tamtych a nie jestem fanem tego tematu.

Po drugie - tytuł drugiego mnie nie zachęca, ponieważ tag Human nie należy do moich ulubionych.

Po trzecie (i najważniejsze) - mam multum innych projektów w różnych stopniach realizacji i chciałbym je mocno pchnąć do przodu.

Pegasus Device jest takie... Średniawe (porzuciłem w drugim rozdziale). Human musiałby być wybitny, żeby mi się spodobał, bo jakoś za nimi nie przepadam.

Lepiej, żeby Dolar wynajdywał sam "obce" teksty i tłumaczył, duże prawdopodobieństwo, że będzie to coś dobrego :rd4:

Tak jak mówiłem - nie jestem zagorzałym fanem tego uniwersum. Awoken przetłumaczyłem, ponieważ było potrzebne twórcom Rainbow Factory Project - normalnie bym się tego nie podjął.

Poza tym jak już wspominałem mam masę innych projektów, które ostatnimi czasy zaniedbałem i mam szczery zamiar zająć się teraz nimi.

Dzięki ci, Dolarze za to tłumaczenie. Jest to jeden z najlepszych fanficów gore jakie czytałem. Zapewne dlatego, że w przeciwieństwie do np. Rainbow Factory gore jest tylko tłem świetnej i wzruszającej historii. Chciałbym kiedyś trafić na większą ilość tak dobrze napisanych (i przetłumaczonych) dzieł.

Dolar - Tłumaczenie świetne. Osobiście do dwóch czy trzech słów bym się przyczepił, no ale rozumiem, że kompromisy...

Co do samego fika - Dobry, choć jednak... niezbyt satysfakcjonujący. Pierwszoosobowa narracja i sadystyczne opisy są genialne, ale później... Choć znałem treść piosenki to jednak zawiodłem się tym dążeniem do odkupienia. Wolałbym, aby siedział dłużej w tym i aby całość zakończyła się jak Rainbow Factory (tzn. Zakończenie w którym RD i Scootaloo obydwie giną).

Suma:

Grimdark/Dark 8/10

Violence/Gore 6/10

Sad 4/10

Oczywiście są to moje odczucia, bo po "babeczkach" mało która metoda zabijania mnie porusza... Ale polecam!

Edited by Parabellum Edge