Skocz do zawartości

Cahan

Moderator
  • Zawartość

    4072
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    151

Wszystko napisane przez Cahan

  1. No, w sporcie to ona mistrzem nie jest, ani w sadownictwie, czy w modzie. Ale zna się już na botanice, historii, magii, alchemii i nie wiadomo czym jeszcze. Właściwie, to ona ma tak wszechstronny umysł, że poradziłaby sobie gdziekolwiek nie wymagana jest jedynie siła fizyczna.
  2. Myślę, że jednak brak zdolności i talentu. Bo uzdolniony kuc renesansu, powinien dostać znaczek właśnie za to, że jest wszechstronnie uzdolniony, imba [użyłam tego słowa, ponieważ często w tematach z OC niektórzy używają tego słowa, jeśli jakiś OCek jest dobry w kilku rzeczach, co jest nawiasem mówiąc [nazywanie imba] po prostu głupie] i po prostu dobry we wszystkim [a raczej w wielu rzeczach]. Przykładem kuca renesansu jest nasza droga Twalot, która zna się na prawie wszystkim i jest dobra niemal we wszystkim, co jest związane z magią i nauką. A znaczek ma. Celestia, Luna, Kredens- te klacze też są raczej wszechstronnie uzdolnione. Mają CM? Mają. CM nie oznacza, że ktoś musi być dobry w tej jednej rzeczy, jak Rainbow, Applejack. Taka Fluttershy już np. umie szyć. A Rarcia zna się na magii bardzo dobrze, jak na przeciętnego jednorożca [naprawiła tamto koło]. A skąd się bierze beztalencie? I w realnym świecie, i wśród pastelowych taboretów geneza problemu jest ta sama. Ktoś coś by chciał spróbować, o czymś marzy podświadomie, do czegoś go ciągnie, ale nie spróbuje z różnych powodów. Często przez fascynację kimś, podświadomy strach, brak wiary w siebie, lenistwo, modę, za głębokie życie w świecie wirtualnym... A talent? Talent trzeba rozwijać, by stał się czymś więcej niż tylko talentem, a raczej jego zalążkiem, chęcią do sprawdzenia się i samorozwoju w danej dziedzinie. Wyścig, w którym RD zdobyła CM, raczej nie był jej pierwszym lotem . Na pewno wcześniej dużo trenowała, ćwiczyła i wkładała w to pot, krew i łzy. Oczywiście, czasem dowiadujemy się czegoś o sobie nieoczekiwanie, jak taka Fluttershy. Ale to też wynika z pewnych cech naszej osobowości i predyspozycji do czegoś. I predyspozycje nie muszą się wcale wzajemnie wykluczać. Chociaż postacie w serialu MLP:FiM są raczej dość stereotypowe. Twilight na pewno nie miała 5 z WFu, a RD, raczej nie była dobra z fizyki. W prawdziwym życiu często jest całkiem inaczej.
  3. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  4. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  5. Cahan

    Cahan obrazek Ci narysuje...

    Oczywiście, że możesz, ale prosiłabym, abyś napisała, kto rysował
  6. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  7. N: Oryginalny i fajny, ale nieco za długi. A: Nie lubię anime... S: Aut też nie. U: Bytuje w innych rejonach forum niż ja, ma dużo nagród, więc musi być zdolna.
  8. Cahan

    Kosiarka kucyka narysuje

    Wygląda super, tylko szyja jest jakaś taka dziwna, ale poza tym- wow! Dziękuję ślicznie
  9. Jestem abiturientem, juupi!

    1. Mon

      Mon

      ja też, yay.

  10. Jestę abiturientem, juupi :D

  11. Dzisiaj kolejne rysunki:
  12. Cahan

    Cahan obrazek Ci narysuje...

    Dzisiaj requesty dla Celly i Starlight Darling:
  13. Tygodniowa porcja wcirów zaliczona. Już dawno nie dostałam takiego lania, aż zapomniałam, jak to jest xD

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [1 więcej]
    2. Cahan

      Cahan

      No, okazuje się, że jestem twardsza niż prawdziwy mężczyzna. Ja dostanę po mordzie i nic.

      Zahartowało mnie życie, kamień w zęby, dwie gleby z konia prosto na łeb i odcięcie sobie kawałka palca [skleiłam plastrem i się zrosło xD].

    3. Burning Question

      Burning Question

      Nieźle. Ja jestem słabiutka, padam po 1 dobrym uderzeniu ale zwykle zanim coś mnie trafi, ja trafiam 10 razy. XD

    4. Wielki JO

      Wielki JO

      Cahan taki terminater :D. To ja mogę dostać jeden cios i leże ale sprowadza się do tego że jak ja albo jeden z moim kolegów dostaniemy po mordzie to zaczynamy się śmiać xD Ostatnio "przypadkiem" zrzucili mnie z trybun i mogłem złamać nogę i rozbić głowę ale koniec końców mieliśmy pompę XD...

  14. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  15. Co do AT.. Ja się tylko przypominam Apple Dash, bo pewnie zapomniałaś już .
  16. Rozdział XVI Cienia Nocy już jest. Jak ktoś czyta ten szajs, to ma ode mnie huga za cierpliwość i wytrwałość.

  17. Panie i Panowie, oto Rozdział XVI: https://docs.google.com/document/d/1aaaGKTDnJFbJxe8EwMrl3f2Lz0a03uUaP5F5DG9em5A/edit?usp=sharing Zapraszam do czytania i komentowania oczywiście
  18. I nie zdążyłam napisać rozdziału XVI, co by wyszedł jeszcze dziś na FGE, no cóż. Nie ma presji czasu, to się go najwyżej uczyni dłuższym, albo do przyszłego wtorku napisze i XVI, i XVII.

  19. Kredke, dzisiaj poczęstowałeś nas rozdziałem niezwykle fabularnie ważnym oraz bardzo interesującym. Ten tekst wręcz ocieka niezmiernie istotnymi informacjami, a pomysł na opowieść Discorda należy do iście genialnych. Fragmenty o historii sióstr i Twilight oraz cała historia świata przedstawionego wciągają i uzależniają bardziej niż chipsy o smaku cebulowo-serowym. Wolę krótsze rozdziały, ale częściej, niż coś dłuższego raz na czas dłuższy. Tak więc- pisz, pisz, bo czekam z niecierpliwością i wywieszonym ozorem.
  20. Ta Twilight mnie przeraża. Wygląda jak taki zły króliczek wielkanocny. A co do kolegi- nie mam dodawać mu odwagi. Sama żałuję, że się bardziej w domu z kucami nie kryłam.
  21. -> Z domu cię nie wywalą Ja bym nie była tego wcale taka pewna. Niektórzy ludzie są dość specyficzni. ->Zrozumieją Moi nie zrozumieli tylko wyciągają mi kuce przy każdej okazji, niczym jakąś wielką zbrodnię. I wyśmiewają się ze mnie z tego powodu.
  22. Cahan

    Podaruj huga userowi

    Daję huga: -Wszystkim czytelnikom moich fanfików, za to, że są w stanie przebrnąć przez ten syf i otchłań zła -Całej redakcji Broohofa, za zajedwabistość i wspaniałość -Wszystkim hejterom, zawsze mnie rozśmieszają, kiedy mnie hejtują xD -Wszystkim pisarzom fików typu "Cahan approves"
  23. Cahan

    Kosiarka kucyka narysuje

    Masz całkiem ciekawy styl, ciekawi mnie jak by Ci wyszła ta panienka:
  24. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
×
×
  • Utwórz nowe...