Skocz do zawartości

Borderlands (seria)


Cipher 618

Recommended Posts

Czy ktoś nie zna tej serii? Swoją drogą ma ciekawą historię. Pewnego dnia ktoś wpadł na pomysł: "hej, a gdyby zrobić takie Diablo FPP... no wiecie - FPSH&S...czy jakoś tak". Początkowo gra miała być w 100% na serio (screen z gigantyczną koparką), później nałożono "komiksowy filtr" (cel-shading) co wywołało nie małe kontrowersje, ale koniec końców jajcarskie Borderlands odniosło ogromny sukces.

 

Pierwsza część była dla mnie po prostu świetna. Pomysł na "generator broni" to strzał w dziesiątkę. Bazylion to może przesada, ale tysiące kombinacji? Całkiem możliwe. Sam grałem jako snajper nastawiony na zadawanie elektrycznych obrażeń. Szkoda tylko, że fabuła była... no po prostu była.

 

Druga część dla jednych to Borderlands 1.5, dla innych bardzo duży skok w stosunku do jedynki. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Więcej broni (bazylion bazylionów!), minibossowie... znaczy się tzw. badassowie. Więcej postaci, w tym Mechromancer i  genialne nawiązania do MLP. Ale wolałem grać żołnierzem, tak jak w jedynce. A do tego więcej humoru... DUŻO więcej humoru, bardziej zróżnicowane lokacje... aha, wspomniałem o obecności fabuły? Kilka dni temu ukończyłem grę i mogę powiedzieć tyle - KAŻDY fan FPSów musi w to zagrać.

 

Borderlands "Przed-Kontynuacja" - to samodzielny dodatek, którego akcja będzie działa się pomiędzy 1 a 2. Przeniesiemy się na księżyc Pandory, a co za tym idzie pojawią się bardzo fajne nowości: możliwość grania Claptrapem! (Fragtrap), jetpacki i możliwość zmiażdżenia kogoś gwałtownym lądowaniem, ograniczone zasoby powietrza, nowa broń (m.in lasery). Czekam! 

 

Dla mnie to jedna z najlepszych serii, jeśli chodzi o FPSy. Wciąga prostym schematem: napakuj plecak, sprzedaj to co zbędne, kup lepsze (loop). I ten model strzelania. Aha... do tego humor. I bazylion bazylionów pukawek... 

 

A to mój ulubiony zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=Z8cee-FvBV0

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w obydwie części druga część o niebo lepsza od pierwszej, DUŻO broni i humoru sprawia że to jest jedna z lepszych serii jakie stworzono, jednak wg mnie to całe "istnienie fabuły" z lekka działa na niekorzyść dwójce, ponieważ traktowałem pierwszaą część jako grę w której sobie pochodzę, pozabijam, wykonam jakiegoś questa, sprzedam śmieci w sklepie i kupię sobie lepszą broń, a tu nagle pojawia się fabuła i zamiast czerpać radość z bezmózgiego rozwalania storów czy innych szaleńców to się zastanawiam jak się dalej posunie fabuła, w sumie można to osiągnąć jak się gra z kimś w coopie, ale niestety uroki PS3 nie pozwalają mi nikogo znaleźć do gry. Co do Pre-Sequel'a to wg dobre posunięcie na przeniesienie akcji na księżyć zawsze uwielbiałem Low Gravity w grach (szczególnie w Unrealach) jednak aktualnie nie myślę o zakupie, nie mam pieniędzy(chociaż kto wie skoro ta "część" ma nie być aż tak wielka jak Borderlands 2 to może nie będzie kosztować ponad dwie stówy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

Ciekawostka - Borderlands 2 GOTY ukaże się na... PS Vita :derp: Niestety pierwsze wrażenia nie są zbyt optymistyczne. Jak zwykle musiano zrobić użytek z mizania po ekranie, a sama grafika wygląda tak sobie. OK, nie ona jest najważniejsza, ale jeśli tekstury doczytują się po 3-4 sekundy na naszych oczach, a czasy ładowania są "nieco" dłuższe niż w "dużej" wersji... cóż. Może do czasu premiery to naprawią, w co wątpię.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie przechodzę grę w trybie "True Vault Hunter Mode", czyli takie "New Game +". Jest trudniej, ale za razem ciekawiej. Niestety największą wadą tego trybu jest fakt, że nie da się zmienić klasy i rozdzielić punktów, które zdobyło się przy pierwszym podejściu.

Można to tłumaczyć na milion sposobów: że głupie, jak to zrobić i takie tam... Ale kto by nie chciał powalczyć nową postacią, która na "dzień dobry" ma 37 poziom? A no właśnie. A tak, dalej trzeba grać - w moim przypadku żołnierzem.

Mimo to zabawa jest przednia. Szkoda, że nie ma tu generatora misji tak jak bodajże w Skyrimie. Byłoby bazylion razy fajniej  :evilshy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przechodzę dodatek Tiny Tina's... coś tam coś tam. O co chodzi? Jesteśmy bohaterami... papierowej sesji RPG w klimatach fantasy. W tle często słychać komentarze najważniejszych NPCów, a sama Tina jest po prostu niesamowita. "PLOT TWIST!" DLC w przeciwieństwie do innych jest ogromne, długie, a do tego niesamowicie zabawne. Nawiązania potrafią rozłożyć na łopatki. Miłośnicy szukania nawiązań do kucyków będą w siódmym niebie. A co jeszcze zobaczymy? 

 

Na moście spotkamy "czarodzieja" Claptrapa, który drze się YOU SHALL NOT PASS! Gdy go ominiemy ten zasmucony mówi: "Oh... ok, but I warned you!" :lol:

Zagadując kilka razy do NPCa usłyszymy: "I wanted to be Vault Hunter like you, but someone shoot me to the knee" Czy jakoś tak.

Powalczymy z nerdami.

Sprawdzimy czy pewien pan jest nerdem.

Gdy ktoś zada nam zagadkę spadnie na niego gigantyczna kostka to gry. Pytanie Bricka: "To jaka była odpowiedź?" Tina: "Bo ja wiem?"

I inne głupoty... dawno się tak nie uśmiałem.

I pomyśleć, że nie ma tego dodatku w wersji na PS Vita. Nikt mi nie powie, że nie zmieściłby się na karcie pamięci... a przepraszam. Kartridżu.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sprawdziłem ile czasu spędziłem z Borderlands 2. Wynik - 5 dni, 14 godzin, XY minut :wat: Aha, to na Xboxa, bo gram jeszcze w wersję na PS Vita. To druga po Burnout: Paradise gra, która wciągnęła mnie na tak długo. A jeszcze nie ukończyłem True Vault Hunter Mode na Xboxa i podstawki na Vitę. Aha. Na Vicie też ukończę TVH Mode. Nawet nie wiem ile godzin wyjdzie po tym wszystkim... :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Grałem w obie części Borderlands i druga bezapelacyjnie wygrywa u mnie. Na steam przegrałem póki co 95 godzin, głównie w coopie.

 

Jednak jedna rzecz potrafiła mnie lekko drażnić. Przy trzecim/czwartym przejściu gra robi się po prostu nudna. Wrogowie stają się niebywale wytrzymali, przez co z każdym z nich trzeba się bardzo długo tłuc, a przy tym brak jest wyzwania, bowiem poza wytrzymałością nie ma w nich nic, co by sprawiało, że bardzo trudno jest się przez nich przebić. A przy walkach z bossami umierałem z nudów. 

 

Z drugiej strony podoba mi się zwiększenie drzewek umiejętności, i same postacie wydają mi się ciekawsze. Osobiście gram zer0, a szkoliłem go już zarówno w walce wręcz jak i korzystaniu ze snajperek, w obu wariantach potrafi być zabójczy (walką wręcz przy drugim przejściu jednym uderzeniem zabrał bossowi 1/3 HP ).

 

No i nigdy nie zapomnę takich wybitnych questów jak "Shoot this guy in the face" XD 

 

 

Swoją drogą ktoś chętny na coopa? Z chęcią bym wrócił do Borderlands 2. Mowa tu o zaczęciu gry od początku, od "zera". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ponad 100h na Xboxie 360. Na Vicie, jakieś 10-15. VV obu przypadkach gram żołnierzem. "I have Turrent syndrom" :lol: Dla mnie nie jest aż tak trudno. VVydaje mi się, że vvszystko zależy od uzbrojenia. Moja postać to taki Imperator z Gvviezdnych VVojen. Znalazłem granat który eksploduje vv 0 sekund (vvhat is "gigavat" - czy jakoś tak, co vvięcej odnavvia się sam). Do tego: snajperka, strzelba, karabin, karabinek. Każdy element z głovvy. No i te karabiny, które mają vvyrzutnie rakiet. Przylepione do sufitu czy ściany dają ogromną przevvagę.

Szkoda, że na Vicie nie ma najlepszego dodatku - Tiny Tina's...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ja niestety posiadam tą grę na PC, więc raczej nie pogramy razem :(

 

A miałem na myśli właśnie to, że nie jest trudno. Po prostu walki z bossami i ogółem ze wszelkimi wrogami niesamowicie się ciągną i robi to się niebywale nużące, gra traci ostro na dynamice z tego powodu i loot tego nie rekompensuje dla mnie. Są osoby, które to lubią, ale dla mnie to niestety jest minus.

 

I widać lubimy te same dodatki, tak tam bez ogłady się jedzie po MMO, że co chwila miałem z kolegą płakałem xD Np ten quest, gdzie trzeba sprawić, że jeden wróg dokona "ragequita", drugiemu trzeba zrobić teabagging, a trzeciego niestety już nie pamiętam xD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla twórców za zaktualizowanie pierwszej części i przywrócenie gry online. Szkoda tylko, że robią to, wykasowali wszystkie moje ustawienia graficzne :rainderp:

 

Przedzieram się teraz przez Jedynkę i jest fajnie, acz jak już wspominaliście, bywa nużąca, zwłaszcza tym sztucznym nabijaniem wytrzymałości wrogów, by przedłużyć rozgrywkę (a i tak ściąłem szybko jednego bossa, bo myślałem, że rozwalam jedynie jego działko, podczas gdy to on stał za nim :v). Ale to uczucie, gdy spiderants są silniejsze i trudniejsze do pokonania niż boss danej lokacji :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Borderlands działa online teraz? Jak ja mogłem o tym nie wiedzieć? Także jak ktoś ma pierwsze Borderlands na PC to także chętnie spróbuję coopa :D 

 

Wolę dwójkę, ale w sumie pierwsze Borderlands też miało fajny klimat, no i nie robiłem w nim DLC i trzeba ten błąd naprawić :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak ja mogłem o tym nie wiedzieć?

 

Bo jeszcze wczoraj nie było :P Do aż mi zaktualizowało wraz z wywaleniem ustawień graficznych. Wtedy też nie wiedziałem, aż przez przypadek wcisnąłem O zamiast I, no i zobaczyłem opcje zaproszenia kumpli do gry xd

 

Teraz jestem przed The Vault, więc chyba trzeba DLC zrobić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze wczoraj nie było :P Do aż mi zaktualizowało wraz z wywaleniem ustawień graficznych. Wtedy też nie wiedziałem, aż przez przypadek wcisnąłem O zamiast I, no i zobaczyłem opcje zaproszenia kumpli do gry xd

 

Teraz jestem przed The Vault, więc chyba trzeba DLC zrobić :P

To możesz mnie na steam dodać jak masz na PC. Mój nick tam to Bro'Var, tylko w miarę możliwości z chęcią bym poleciał od nowa :v Nie stanowiłoby to dla Ciebie problemu? 

A, no i muszę jeszcze tą grę zainstalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są osoby, które to lubią, ale dla mnie to niestety jest minus.

 

I widać lubimy te same dodatki, tak tam bez ogłady się jedzie po MMO, że co chwila miałem z kolegą płakałem xD Np ten quest, gdzie trzeba sprawić, że jeden wróg dokona "ragequita", drugiemu trzeba zrobić teabagging, a trzeciego niestety już nie pamiętam xD

Poziom trudności to dla mnie OGROMNY plus. VV Borderlands nie ma GAME OVER. Ok, za piervvszym razem vv vvalkach z bossami padałem jak mucha, ale vv końcu jakoś davvałem radę. Evventualnie cofałem się, nabijałem kilka poziomóvv dośvviadczenia (nie dotyczy "true vault...") i vvracałem. Poza tym, gdy robiło się zbyt gorąco, rzucałem dvva karabiny tak, aby przecivvnicy głupieli. Nie vviedzieli do kogo mają strzelać. Z bezpiecznej odległości strzelałem do nich. Aha, vv dodatku boss był BARDZO silny. Myślałem, że autorzy przesadzili. Ale po uzyskaniu odpovviedniego poziomu (o 4-5 vvyższego niż jego) i przestavvieniu umiejętności okazał się być niesamovvicie prosty. Popełniłem dokładnie ten sam błąd co przy przy piervvszym podejściu do KotOR. VVybierałem umiejętności, na zasadzie: "o ta jest fajna". A jak povvszechnie vviadomo jeśli coś jest do vvszystkiego, jest do niczego.

Teraz grając na Vicie rozvvijam jedno drzevvko, aby dojść do dvvóch "samoprzypepnych" karabinóvv.

A navviązania... jest ich MASA.

Claptrap na moście - YOU SHALL NOT PASS!, przechodzimy obok... "ok, jakby co, to ostrzegałem". Dobra, to nie navviązanie, ale karmienie Tiny sałatką mnie rozbavviło do łez. Ogólnie całość jest genialna - księżniczka Buttstalion

:lol:

-pogłaszcz księżniczkę...

-niby jak...

-a trzaśnij ją vv tyłek

-księżniczka to lubi, nakarm ją

-czym

-erydium (najcenniejsza "vvaluta" vv grze)

[karmimy dvvurożca, księżniczkę Buttstalion]

-księżniczka jest ci vvdzięczna. VV zamian otrzymujesz... [księżniczka podnosi ogon... piard, z pod ogona vvylatuje potężna broń]

...No vvłaśnie...

Znam tylko dvvie bardziej poryte gry:

#2. Saints Rovv 4 - parodia Matrixa, Mass Effect i innych produkcji i superbohaterach

#1. Lollipop Chainsavv - nastolatka, przy pomocy piły spalinovvej vvyrzyna zombiaki. Słitaśny klimacik, fajne kombinacie i... głos Tvvilight Sparkle :rainderp: Serio. Mindbuck, na całej linni. Aha, kto zagra, niech spróbuje zajrzeć bohaterce pod spódniczkę (kilka razy)

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o "double rainbow" claptrap'a? :D W podstawce w jedne miejsce jak trafisz to widać tam dwie tęcze i claptrap zaczyna nawijać, jakby się zjarał i zaczyna się śmiać  :lol:

 

A w owym DLC były jeszcze granaty typu FIREBALL choćby no i legendarne PUNCH HIM SO HARD THAT HE EXPLODES XD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej widze fanów bordera to mnie cieszy bo sam nim jestem :D:D (btw. Triste Cordis Burnout Paradise i wszystkie inne burnouty to jak dla mnie najlepsze gry typu wyścigi:D)

 

Bordera 1 przeszedlem łacznie licząc true vault hunter mode jakies 8 razy 

 

Zaś Border 2 to jest istne cudo, co prawda nie przeszedlem go tyle razy co 1 ale poprostu rozbudowywanie postaci w 2 i dropienie legendarow troche trwa ze niechce sie grac od początku :D

 

Jeśli macie Bordera 2 na kompie bym był bardzo usatysfakcjonowany jeśli 2 osoby by dołączył do gry z moim kumplem bo zaczynamy od nowa :D (No to by było na tyle)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przegryzam się przez DLC do Bordera Jedynki i już mnie wkurwia :P Ta misja dla tej babki naukowiec... Przynieś 5 części Claptrapów... Ok. Miło z twojej strony, ale potrzebuję ich jednak jeszcze trochę. Tak z 42... Emm... ok, da się zrobić. Dzięki ci, dzięki! Ale jakbyś tak mógł mi przynieść 75... A SPIE :yay:, babsztylu jeden! :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przegryzam się przez DLC do Bordera Jedynki i już mnie wkurwia :P Ta misja dla tej babki naukowiec... Przynieś 5 części Claptrapów... Ok. Miło z twojej strony, ale potrzebuję ich jednak jeszcze trochę. Tak z 42... Emm... ok, da się zrobić. Dzięki ci, dzięki! Ale jakbyś tak mógł mi przynieść 75... A SPIE :yay:, babsztylu jeden! :v

Niklas, a masz Bordera na PC? :D 

 

Dwójka ma ciekawsze questy typu "Shoot this guy in the face", zabić typa i wykonać teabagging na jego zwłokach, przywalić gościowi tak mocno, by eksplodował xD Naprawdę, fantazja twórców tam przekroczyła wszelkie granice :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niklas, a masz Bordera na PC?

 

Owszem.

 

I skończyłem misję z Claptrapami. Momentami misje były wkurzające, ale końcówka i walka z bossem to iście pomysły rodem z Saint's Row :rainderp: I nie ma to jak mieć pistolet-rewolwer silniejszy niż snajperka :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli teraz border 1 ma ulepszoną sieć

 

Przenieśli już muliplayera, jeśli o to pytasz.

 


Interesowałoby Cię rozpoczęcie gry od nowa w coopie?

 

Może i bym zagrał, ale jakoś... niespecjalnie chce mi się ogrywać to samo jeszcze raz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...