Recommended Posts

15 godzin temu, Triste Cordis napisał:

No cóż, nie grałem w Opowieści z Kresów, dlatego nie przeszkadza mi inny głos postaci, której nawet nie znam

Zresztą i tak to chyba tłumaczą tak, że postać jest starsza, więc i zmiana głosu miałaby sens xd Niemniej jednak, dziwna sytuacja z tego wyszła.

Jacyś chętni na obejrzenie godzinnego gameplay'a? Mam nadzieję, że tak :) 

Spoiler

Moje przemyślenia:

- grafika jest fantastyczna, ale jestem niemal pewien, że szykuje się downgrade. Swoją drogą, eksplozje wyglądają znakomicie

- nowy głos Claptrapa jest dziwny, ale jakoś przywyknę

- postać może robić wślizgi i wspinać się na krawędzie - niby nic, a cieszy:YEtmX:

- tym razem akcja rozgrywać się będzie na różnych planetach - spoko, ale to po prostu nieco bardziej rozbudowane "biomy" z poprzedniczek. Nie ma się czym podniecać 

- dostaniemy statek kosmiczny, który będzie służyć za bazę wypadową - brzmi ciekawie, ale na dobrą sprawę to po prostu odpowiednik miasta z Borderlands 2. Sporym plusem jest to, że można go dekorować. Tak się tylko zastanawiam... Czy będzie chciało mi się to robić? :twilight3:

- NPC mogą "wskrzeszać" gracza - pomysł sam w sobie jest doskonały, ale ciekawi mnie jaka będzie realizacja? 

- rozwałka, chaos, eksplozje! - właśnie za to uwielbiam serię Borderlands. Swoją drogą autorzy odrobili pracę domową i początek nie wygląda na nudny. 

- arsenał - alternatywne tryby strzału? Broń, która biega? Ma tarczę? Zamienia się w rakiety? Zamienia się w piłkę? Minigun strzelający granatami? DAWAĆ MI TE BOERDERLANDSY!!! :fluttershy2:

- humor - już sam początek mnie rozbawił (nawiązanie do Gwiezdnych Wojen), dlatego jestem pewien, że będzie śmiesznie

- umiejętność specjalna syreny - Już wiem kim będę grać. 

- każdy gracz w CO-OPie dostaje swój własny łup dostosowany do jego poziomu - świetny pomysł, ale i tak nie gram online. 

Podsumowując... Gra zamówiona, nie mogę się doczekać :YEtmX:

Edited by Triste Cordis

Kurde, i jak zwykle poszło o pieniądze :grumpyscoot:  Szkoda, że trzeba będzie przyzwyczajać się do nowego głosu, bo stary był po prostu świetny. 

Pograłem trochę w nowe DLC (brać póki darmowe!), i muszę przyznać, że jest naprawdę świetne. :YEtmX: Dodatek ten, to wprowadzenie do nadchodzącej wielkimi krokami trójki. Akcja rozgrywa się tuż po pokonaniu Przystojnego Jacka i kręci wokół... Albo nie, tego już nie powiem. Jakie są największe nowości?

- Nowa "tęczowa" klasa broni - tęczowe przedmioty są najrzadsze, ale i najpotężniejsze. Im wyższy poziom postaci, tym lepsze. No popatrzcie tylko na ten granat ("krzesło elektryczne"). Uroczy, prawda? Nie mogę doczekać się aż zacznę używać go w ciasnych pomieszczeniach i ginąć w wyniku własnej głupoty.

Spoiler

Albo ta modyfikacja postaci

Spoiler

Lwayc64.jpg

A co poza tym?

- prosty, ale ciekawy system "zatrucia" zarodnikami tajemniczych roślin - niby tylko kreska ostrzegająca przed zgonem, ale zmusza do szybszego pokonywania jaskiń (i nie tylko)

- nowe auto (jeszcze go nie znalazłem)

- Tiny Tina wraca i jest w formie (czyli nadal jest szurnięta)

- świetne lokacje, które aż chce się zwiedzać

- zainfekowani przeciwnicy (ot, coś w rodzaju zombie)

Ogólnie jest znakomicie. Mam tylko nadzieję, że fabuła nie zawiedzie, bo zapowiada się ciekawie :)

Zacząłem grać w Borderlands 2 w trybie True Vault Hunter Mode (taka "nowa gra+" ) i o dziwo nie jest aż tak trudno :) Owszem, ginę częściej, ale nie na tyle często żeby zrezygnować z dalszej zabawy. Mam tylko nadzieję, że uda mi się go ukończyć i zacząć Ultimate Vault Hunter Mode ("nowa gra ++"), które podobno jest BARDZO trudne, ale wynagradza to świetnymi łupami (karabin strzelający jednorożcami, które eksplodują tęczą :crazytwi3: ).

Swoją drogą Gaige, czyli Mechromancer to świetna postać (moja ulubiona). Umiejętność o wdzięcznej nazwie "anarchia" sprawia, że zabawa jest jeszcze bardziej emocjonująca. O co chodzi? W wielkim skrócie:

- zabicie przeciwnika daje jeden punkt anarchii.

- jeden punkt anarchii zwiększa moc broni o 1.75%, ale zmniejsza celność o 1.75%. Wyobraźcie sobie co dzieje się po zdobyciu 250 punkcików :rainderp:

- przypadkowe przeładowanie broni kończy się utratą wszystkich punktów. Aktywowanie przełączników w trakcie walki przypomina rozbrajanie bomby

Inne umiejętności też są niczego sobie (+ za drobne nawiązania do MLP). Spójrzcie no na te zależności:

- anarchia zmniejsza celność

- "close enough" sprawia, że rykoszety mogą trafiać we wrogów

- "discord" - po przedwczesnym przeładowaniu wzrasta celność oraz szybkostrzelność, ale tracimy punkty anarchii

- pełen magazynek powoli regeneruje zdrowie

- po opróżnieniu magazynka do połowy szybkostrzelność wzrasta (w moim przypadku o 89%)

- po przeładowaniu broń emituje elektryczną "falę uderzeniową" :nipples:

Krótki filmik pokazujący doskonałą misję, w której pomagamy Tiny Tinie zorganizować przyjęcie (herbatkę). Przy okazji można zobaczyć jak prezentują się wyżej wymienione zdolności. 

Spoiler

Edited by Triste Cordis

Do sieci trafił DOSKONAŁY zwiastun "trójeczki". Mam nadzieję, że to będzie intro :YEtmX::

Spoiler

A przy okazji, zabicie Bloodwinga w trybie TVH jest cholernie trudne. Póki co, musiałem zrezygnować i z podkulonym ogonem wrócić do wykonywania zadań pobocznych (żeby nabić wyższy poziom). Ale i tak jest fajnie. 

No i jak tu nie czekać na Borderlands 3? Te zwiastuny są po prostu świetne :YEtmX:

Postać - Moze

Spoiler

Postać - Zane

Spoiler