Skocz do zawartości

[Dyskusja] A czy ty wierzysz w życie pozaziemskie?


Szeregowa WW

Recommended Posts

Serdecznie dziękuję MaciejowiKamilowi za podanie pomysłu na tę dyskusję ^.^

 

Jak wiemy Doktor spotykał na swojej drodze wiele kosmitów, potworów, obcych, ufoludków...
 

A może przejdziesz w końcu do rzeczy...?

 

Phi... :hmpf:

Jak jesteś taki mądry to sam sobie "przechodź do rzeczy" *udawanie tak bardzo* 

 

...

 

Dobra już, dobra!

Jak już mówiłam...

Doktor spotykał na swojej drodze wiele ras, które nigdy na naszej Ziemi się nie pojawiły. Na pewno wielu z was (jak i mnie) interesuje życie pozaziemskie. To bardzo ciekawy temat. *patrzy czy Doktor nie słucha*

*szeptem* Nie wykluczone że niektóre rasy z serialu Doctor Who mogą istnieć~

 

Hmm...? Co ty tam szepczesz?

 

Nic, nic~

Wiadomo też, że ludzie mają pewne teorie odnośnie UFO, kosmitów z Marsa i takich tam... Ale co z innymi galaktykami? Innymi wymiarami? Przecież tam też może istnieć życie. Prawda Doktorku?

 

Prawda, prawda. Osobiście widziałem nawet...

 

Lepiej ci przerwę zanim się rozgadasz. Chcesz ich zanudzić na śmierć?

 

Ale...

 

*ekhem*

A czy wy wierzycie w życie pozaziemskie? Macie własną teorię?

Pochwalcie się swoją wiedzą! Serdecznie zapraszam do udzielania się w dyskusji~

Edytowano przez Szeregowa WW
Link do komentarza

Oczywiście że jacyś kosmici istnieją. W końcu we wszechświecie są miliardy planet, więc niemożliwe jest by akurat jedna jedyna Ziemia była zamieszkana. Tylko nikt nie powiedział że ci kosmici muszą być na wyższym poziomie technologicznym, dlatego istnienie - TAK, podruże na naszą planetę - NIE.

(Choć w sumie sam widziałem coś co wyglądało jak statek kosmiczny, nawet mu zdjęcia zrobiłem, ale wyglądają tak fatalnie że i tak nikt by mi nie uwierzył :P)

Link do komentarza

Ekhem. Nie bez przyczyny nie otworzyłam dyskusji na ten temat. Szkoda, że najpierw nie skonsultowałaś ze mną swego pomysłu, a przecież prosiłam. Teraz mam dylemat. Wątek bardzo podobny do tego istnieje obecnie w innym dziale. Co prawda tytuł jest inny, ale tematyka ta sama. Wydaje mi się, że powinnam go zamknąć. 

Sama nie wiem co z tym fantem zrobić. Chyba muszę się zapytać kogoś wyżej czy wątek nie łamie regulaminu forum  :grumpytwi:  

Link do komentarza

Wierzyć,nie wierzyć życie pozaziemskie jest.Na marsie znaleziono skamieniałe jednokomórkowce.

Sami we wszechświecie-mit obalony.

Nie wierzę w latające spodki(cóż za beznadziejny kształt jak na statek kosmiczny  :hmpf: )

Równie nieprawdopodobne są zielone ludki odwiedzające ziemię...no pls przecież nie da się z fotosyntezy wyciągnąć aż tyle energii.

Ci którzy nie wiedzą o życiu pozaziemskim chyba mają nierówno pod sufitem. :pinkie4:

Link do komentarza

Ekhem. Nie bez przyczyny nie otworzyłam dyskusji na ten temat. Szkoda, że najpierw nie skonsultowałaś ze mną swego pomysłu, a przecież prosiłam. Teraz mam dylemat. Wątek bardzo podobny do tego istnieje obecnie w innym dziale. Co prawda tytuł jest inny, ale tematyka ta sama. Wydaje mi się, że powinnam go zamknąć.

Sama nie wiem co z tym fantem zrobić. Chyba muszę się zapytać kogoś wyżej czy wątek nie łamie regulaminu forum :grumpytwi:

To pszes pszypadek :lie:

Przepraszam ;.;

Link do komentarza

Temat powinien się nazywać: czy rozumiesz i zdajesz sobie sprawę, że jest duża szansa iż poza nami istnieją we wszechświecie inne formy życia? ;) W dzisiejszych zcasach to już nawet nie jest kwestia tego w co ktoś tam sobie wierzy. Jedyną rzeczą nad którą możemy spekulować jest raczej to, jak sobie wyobrażamy te inne formy życia.

Właściwie czemu by nie zorganizować tu konkursu na naszą wizję pozaziemskich odpowiedników poniaczy? ;D

Edytowano przez Burning Question
  • +1 1
Link do komentarza

We wszechświecie istnieją inteligentne cywilizacje.

 

Wielu z nich było u nas. Badali, "bawili się z nami" (tak jak dziecko bawi się z bezbronną mrówką), przyglądali się... I robią to dalej.

Link do komentarza

Mamy tu dość ciekawy temat,  cześć naukowców uważa (tak jak to przytoczyła Alcia) warunki i przypadki potrzebne do powstania życia są tak bardzo sprecyzowane że praktycznie niemożliwe jest istnienie jego gdzie indziej. Tak dla porównania żeby każdy był świadomy jak bardzo restrykcyjne są te warunki to pewien naukowiec powiedział: ,, Już większe są szanse że tornado przechodzące przez fabrykę Boeinga złoży model 747 niż to że wszystkie potrzebne kryteria zostaną spełnione''  Mimo to że teraz zauważamy że jednak nie trzeba tak bardzo sprecyzowanych warunków do jego powstania i przyjąć stare założenia to  i tak są też ludzie którzy powiedzą ci że gdzieś w tym całym jałowym pustkowiu istnieje drugi ty robiący dokładnie to samo. I prawdę mówiąc życie lubi uczyć pokory i już PRĘDZEJ uwierzył bym właśnie w tą opcję niż to że jesteśmy jacyś super wyjątkowi. 

 

Cieszmy się niewiedzą i tyle, bo daje duże możliwości i jeszcze więcej motywacji od prawdy.

Edytowano przez WilkU
  • +1 1
Link do komentarza

Podobała mi się wersja z Mass Effect gdzie w końcu znaleziono jednego kosmitę ze starożytnej cywilizacji, który pamiętał jeszcze czasy, gdy jego rasa obserwowała między innymi ludzi gdy jeszcze siedzieli po jaskiniach, ale już wtedy podejrzewali że wyewoluują do najbardziej zaawansowanej formy życia na ziemi. Ale w sumie nic z nimi nie robili, tylko obserwowali i analizowali. Dla mnie to fajna wersja.

Wiele osób ma te swoje mniej lub bardziej prawdziwe teorie na temat UFO, porwań czy (najbardziej próżna z próżnych) teoria, że kosmici zbudowali piramidy. I wszystkie te osoby mają grubo, naprawdę grubo. Popadają w paranoje, przeważnie mało z tego rozumieją i u każdego widać tzw. myślenie magiczne. Nie idźcie tą drogą ludzie... To, że nie do końca coś rozumiemy nie powinno napełniać nas strachem ale ciekawością. :) Mamy zbyt wiele do odkrycia w kosmosie, aby podchodzić do tego ze strachem i agresją.

Edytowano przez Burning Question
  • +1 1
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...