Skocz do zawartości

Krysztalowe Oblezenie [Z][Crossover][WWII][Violence][Adventure][Romans][Sad][Slice of life][Grimdark][Dark][Crystal siege]


Recommended Posts

Dzięki! Naprawdę super miło to czytać :)

 

Nie, akurat 82. czy 101. nie był bezpośrednią inspiracją, tutaj przede wszystkim bazowałem na "Black Guard" z Return to Castle Wolfenstein i oddziałach Skorzennego.

 

Bitwa morska miała miejsce drugiego listopada. Zostanie opisana w osobnym opowiadaniu "The Ocean, the Lady and the U-Boot".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt, że dobrze wyszło i dość dobrze się czytało :) 

Wracając do poprzedniego pytania. Więc ta bitwa odbyła się 2 listopada. Hm ... a całe wydarzenia z Żelaznego Księżyca mają miejsce pod koniec miesiąca, listopada. Niedobrze ... muszę zmienić chronologię w 'Numerze 730', ale to jak skończę 'Sztandar straceńców' ... planowane 500 stron ... (mam już jedną piątą ... a końca nie widać).
Nieważne, do tego muszę jeszcze formę podszkolić, może będzie to godne, określenia mianem 'nieoficjalnego Kryształowego Oblężenia', ale najpierw muszę poprawić. A i oczywiście, musiałbyś wówczas się zgodzić na takową linię, żeby mógłbym ją tak nazywać.

Tak, czy owak, do tego jeszcze długa droga.

Mimo wszystko, czekam na kolejne rozdziały, czy też akty :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Świeży rekrut napisał:

A i oczywiście, musiałbyś wówczas się zgodzić na takową linię, żeby mógłbym ją tak nazywać

Wiesz... Jeśli to ma być nieoficjalne, to raczej Autora pytać o zgodę nie trza. W końcu NIKT nie pyta HASBRO. Właściciela kucyków, o zgodę na pisanie alt opowieści NA PODSTAWIE ICH dzieła...

 

Tu chodzi TYLKO o przyzwoitość. Tak samo TYLKO o przyzwoitość chodzi, gdy pytam się o zgodę na lektorat... Bo według mnie, NIKT nie ma prawa żądać respektowania zgody, jeśli sam jej nie respektuje. A jak Mówiłem. NIKT nie pyta Hasbro o zgodę na fanowska twórczość. Która z natury prawnej jest nielegalna, szczerze mówiąc. A tu jest ironia, bo fanfik oparty o świat Serialu jest nielegalny. Ale Fanfik, OPARTY O ŚWIAT TEGOŻ[nielegalnego] FANFIKA... Jest już legalny. Sprawdzone w sieci. Na forum prawnym pl, była mowa o fanfikach też...

 

To zatem zwykła przyzwoitość[ szacunek dla pracy, jaką poświęcili, wklepując alt historie z klawy], gdyż twórcy fanfików nie maja do nich , według prawa. Faktycznych praw i Hasbro mogłoby je zdjąć bez słowa.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą.

Jednak tylko, gdy zaświtał mi pomysł na 1 fika z tego uniwersum od razu skierowałem się do autora z pytaniem, czy mogę go stworzyć, gdyż wiedziałem, że podkradam mu treść i ogólnie, później źle się z tym był czuł.

Teraz widzę, że może stać się rzeczywistą linią Oblężenia, pod warunkiem, że zachowam ramy czasowe. Dlatego też musiałem się i o to spytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a że akurat temat mi dobrze leży, to akurat nastawiam twórczość na to uniwersum. Sam nad tym myślałem, ale to ponad moje siły. Chociaż jakbyś potrzebował jakiejś pomocy, to mogę jej jakoś udzielić, zależy od Ciebie @SPIDIvonMARDER.

Wiedziałem, że to będzie opisane w innym opowiadaniu. Jednakowoż się zapytam też o to jak idą postępy w dalszej pracy nad 'Oblężeniem', gdyż ani widu, ani słychu następnego aktu.
Aha! Właśnie, pewnie to już niemożliwe, ale chciałbym, aby moja postać, którą Ci dałem była Polkonem, bo za późno się zorientowałem, że taki kraj zamierzasz wystawić do wojny o Equestrię. Nieważne.
Wnioskując z opowiadania, to od czasu tej bitwy morskiej, do końca miesiąca był względny spokój na kryształowym froncie, tak? Bo akuratnie wtedy mam zamiar wciągnąć akcję fika :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która postać? Przypomnij proszę.

 

Nowy rozdział wychodzi z opóźnieniem, ale prawdopodobnie to szybko nadgonimy. Teraz prace poszły bardzo naprzód.

 

W kwestii pomocy, to generalnie koncepcyjnie fanfik jest opracowany, no ale pomoc może okazać się konieczna w najmniej oczekiwanym momencie. :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kelcz Vintij. Szary kuc ziemny z mocniejszą, popielatą grzywą, oczy ma w dwóch kolorach, czerwoną i niebieską. Wysokość w kłębie, 84 cm, wysokość z głową 123 cm, a waga wynosi 74 kg. I właśnie chciałbym, aby był Polkonem, chyba, że postanowiłeś go nie wystawiać.
Znaczek to czerwony pocisk karabinowy, jak nie wykonuje rozkazu, to zaczyna go palić i piec, dopóki nie przestanie.

To ta postać. (Chociaż sam wspominałeś, że trzeba przytemperować. Tak samo jak OC mojego kolegi, też mam o nim przypomnieć?)

Spoko, rozumiem, wszystko wymaga czasu.
Tam widziałem, jak nieco wcześniej mówiłeś, że dziękujesz 'Rewolucjoniście', to pewnie Ci jakoś pomógł. To chciałbym włożyć niewielką cegłę od siebie w ten projekt, a nie tylko pisać historie nie powiązane z głównymi wydarzeniami, lecz wydarzającymi się w tym samym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accurate Accu Memory ja słyszałem Komę, Rainbow Factory, Avoken i kilka innych, no dosyć długie. Także, ten fik będzie miał kilkanaście godzin ... o ile rzecz jasna zostanie zakończony :) 
Ja kiedyś próbowałem z lektorowaniem ... dałem sobie spokój ... przecież kto chciałby słyszeć warczącą maszynę, która pragnie zbiorowego mordu? Także jak skończysz, to będziesz mieć słuchacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Świeży rekrut napisał:

@Accurate Accu Memory ja słyszałem Komę, Rainbow Factory, Avoken i kilka innych, no dosyć długie. Także, ten fik będzie miał kilkanaście godzin ... o ile rzecz jasna zostanie zakończony :) 
Ja kiedyś próbowałem z lektorowaniem ... dałem sobie spokój ... przecież kto chciałby słyszeć warczącą maszynę, która pragnie zbiorowego mordu? Także jak skończysz, to będziesz mieć słuchacza.

A jak myslisz? Ta okładka jest dobra? Starałem się wypisać wszystkich Autorów, nie pisząc na obrazku jednocześnie. Spidi tez prędzej chyba Tu, to zobaczy

W nagraniu Preludium, które zaraz będę oczyszczał. Tez ich wymieniłem. Choć nie znam pełnej Listy. I BTW. Na razie tylko preludium dla testu nagrałem, by pokazać Spidiemu. Dam je tutaj, gdy skończę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... jeśli to pytanie było do mnie, to raczej nie taktem byłoby nie odpowiedzieć.

4 minuty temu Accurate Accu Memory napisał:

A jak myslisz? Ta okładka jest dobra? Starałem się wypisać wszystkich Autorów, nie pisząc na obrazku jednocześnie.

Sam obrazek pana Ruhisu jest bardzo dobry ... a moja okładka do fika, właśnie o tym uniwersum się nawet nie umywa poziomem. Tutaj nie pokażę, ponieważ nie wiem jak można tutaj chować w spojler, a Dolar to by mnie uwalił za to, chyba, że chcesz to zapraszam na PW, ale to dno.
To dobrze, że nie najeżdżałeś na obrazek, poza najważniejszymi napisami. Jak dla mnie może być, nie razi, a dobrze się komponuje ... choć to moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu Świeży rekrut napisał:

Hmm ... jeśli to pytanie było do mnie, to raczej nie taktem byłoby nie odpowiedzieć.

Sam obrazek pana Ruhisu jest bardzo dobry ... a moja okładka do fika, właśnie o tym uniwersum się nawet nie umywa poziomem. Tutaj nie pokażę, ponieważ nie wiem jak można tutaj chować w spojler, a Dolar to by mnie uwalił za to, chyba, że chcesz to zapraszam na PW, ale to dno.
To dobrze, że nie najeżdżałeś na obrazek, poza najważniejszymi napisami. Jak dla mnie może być, nie razi, a dobrze się komponuje ... choć to moje zdanie.

Widzisz ikonkę OKA w edytorze? O TAKĄ?

 

Ona właśnie pozwala dać spoiler :) Więc wklejasz link w okienko, które się pokaże w edytorze i masz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuję Artikiemu za podjęcie się wyzwania przeczytania tego molocha. Szczerze współczuję, gdyż tego trochę będzie, a gardło ciężko przeszczepić xD

 

Tak na serio, to jestem autentycznie wdzięczny! Niecodziennie otrzymuje się takie prezenty!

 

 

 Link do playlisty:

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLAA3asTkM_U6yPuF29yPxYMkoDyzhfcGv 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu SPIDIvonMARDER napisał:

gdyż tego trochę będzie, a gardło ciężko przeszczepić xD

Spidi... Nie wątpię. Ale to co dotychczas przeczytałem choćby z Uni Fallouta. Ma ponad 80 godzin :) Crisis Equestria, którego nie czytam na prośbę aTOMa, zapewne to przebije. Dm radę :) Jestem ciekaw, ile ten fik mi zajmie ::

 

A szczytem marzeń, jest przetrwanie Smoczych Łez. Ale na to na razie sie nie porywam. Musze okrzepnąć w postanowieniu. I potrenować na MOLOCHACH. Jak to nazwałeś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minuty temu Sun napisał:

Bardzo dobrze :rdblink:

A u mnie 2 rozdział nagrany. 2 godziny i 40 minut[do obróbki idzie]. Obliczyłem, że zostały mi 354 strony. Każde 50 to dla mnie taki czas[zakładając stałą ilość tekstu na stronach]. Więc zostało mi 16.8 godziny do nagrania :) Pomijając 2 nagrane części i 3cią w obróbce :)

To szacunki na wyrost, bo kilka minut z tego 2.40 się wytnie, bo błędy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minuty temu Dayan napisał:

Widzę też, że nagraliście czytanie fanfika.

Owszem. Zająłem się tym. I nie żałuję, bo to bardzo dobry fanfik :) Już mi się spodobał[. Dzisiaj, a najpóźniej nieco po północy[zależy, ile komputer będzie renderował ponad 2 godzinny rozdział], pojawi się drugi rozdział fika. Którego korekcje nagrania, właśnie kończę :) A niektóre momenty, jak <Spoiler ALERT!!> Matka Flutterki, po prostu rozwalają czachę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu Dayan napisał:

Jest możliwość odbioru osobistego? Odbioru na meecie?

To trzeba się kontaktować ze Spidim (żeby zabrał), ale nie widzę przeciwwskazań, zwłaszcza, ze i tak wozi cały Spidimarket.

 

23 minuty temu Dayan napisał:

a tak na poważnie:

Epic i Legendary, można głosować?

A dlaczego by nie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania dot, wydania książkowego proszę zadawać tutaj:

 

 

 

 

W bieżącym temacie rozmawiamy przede wszystkim o fanfiku samym w sobie.

 

 

Tak, takie głosy są dostępne :)

 

Niedługo nastąpi prawdziwy spam nowymi rozdziałami. Miałem teraz trochę roboty z wydaniem itd, więc nieco zaniedbałem II tom, lecz na pewno się zrehabilituję. Poczekajcie jeszcze chwilkę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj cierpliwie wyczekuję mon Kapitan.
Choć masz rację, że zaniedbałeś nieco sprawę. Ale co mogę poradzić ... pozostało tylko czekać.

Cierpliwości mam dużo, to pewnie z tego jaką osobą jestem ... choć i ona potrafi się niegdyś wyczerpać.
Mam też kilka dość niepokojących hipotez dotyczących zakończenia ... ale nie pokazałeś nawet połowy tekstu, więc się wstrzymam z opiniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...