Skocz do zawartości

Kontrola przez Cloudfire?


Verlax

Recommended Posts

Kopiuję wiadomości od dawna, nie tylko na tym forum. Tryb BBCode i CTRL + C. Nie wyśle? Druga próba - CTRL + v

 

PS. Od czasu do czasu piszę długie wypowiedzi. Najczęściej w moim dziale lub PW. W tym pierwszym muszę zmieniać kolory odpowiednio dla Lyry i Bon Bon. Jest przy tym roboty ("Lyra i Bon Bon plotkują"). Właśnie dlatego kopiuję całość. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pisajam szybko i mi przy pisaniu jeszcze się taka sytuacja nie zdarzyła. Ale np. rano włączam forum, idę sobie kawę zrobić - Checking browser. Odchodzę na sekundkę, bo pies się dobija - checking browser. Oglądam pięciominutowy filmik na yt - checking browser.

 

Niezbyt demoluje, ale a little bit annoying.

 

PS. Może to być głupie, ale co to te DDoS czy jakoś tak? xP :derp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PS. Może to być głupie, ale co to te DDoS czy jakoś tak? xP

 

W skrócie? Atak na czyjś komputer bądź np forum, robiący tam taki syf i zżerając wszystkie zasoby, że nie będzie się w stanie dało nic robić, serwery padną i te pe

 


Przeciążenie serwera - ktoś łączył się z forum tyle razy w krótkim czasie, że strona nie wyrobiła

Nie, zabezpieczenie Cloudfire  broni przez tym atakiem, bo admini usłyszeli z jakichś źródeł, że możliwe że zostaną zDDoSowani, dlatego to włączyli, by nie można było się podłączyć tak szybko z wielu urządzeń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Może to być głupie, ale co to te DDoS czy jakoś tak? xP :derp:

Bardzo częste żądanie załadowania strony, najczęściej z kilkudziesięciu/kilkuset komputerów jednocześnie. Przez to serwer musi odpowiadać na każdy z tych fałszywych, co ostatecznie uniemożliwia dostanie się na stronę prawdziwym użytkownikom.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo częste żądanie załadowania strony, najczęściej z kilkudziesięciu/kilkuset komputerów jednocześnie. Przez to serwer musi odpowiadać na każdy z tych fałszywych, co ostatecznie uniemożliwia dostanie się na stronę prawdziwym użytkownikom.

W dodatku z tego co wiem Siper, żądanie jest często bez adresu zwrotnego, czy jakos tak. Ciągle wisi na serwerze, bo on oczekuje na adres do odpowiedzi, a go nie ma. To chyba trochę tak, jakbym połączył się z FTPem i dał w programie "krzyżyk", zamiast najpierw się z nim rozłączyć. Taka sesja wisi jakiś czas, zajmując zasoby

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku z tego co wiem Siper, żądanie jest często bez adresu zwrotnego, czy jakos tak. Ciągle wisi na serwerze, bo on oczekuje na adres do odpowiedzi, a go nie ma. To chyba trochę tak, jakbym połączył się z FTPem i dał w programie "krzyżyk", zamiast najpierw się z nim rozłączyć. Taka sesja wisi jakiś czas, zajmując zasoby

Zależy od rodzaju ataku, ale tak to o czym mówisz to jest możliwe. Chociaż to dzisiaj bardzo trudne, chociażby dlatego bo dostawcy internetu blokują takie uszkodzone pakiety TCP.

Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...